The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Asi nejdivnější a nejvíc psycho seriál, co jsem viděla. Seriál má sice jen dvě hlavní postavy o kterých se točí celý děj ale víc jich ani nepotřebuje a to je na seriálu to unikátní. Už jen první série vám ukáže velké rozvinutí obou charakterů, kterým by jste v některých chvílích nejradši vrazili facku a ono se taky není čemu divit když je jeden z nich psychopat a pak holka, která má problémy s chováním ale i přesto si uvědomíte, že je vlastně máte docela rádi. Seriál se může pyšnit kamerou a střihem. Oba představitelé hlavních postav si zaslouží obrovský potlesk, protože jejich herecké výkony byly neskutečné.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Seriál, který dokonale zachycuje problémy naší společnosti, které jsou způsobeny používáním moderních technologií. Zachycuje tvrdou realitu, někdy i s pohledem do budoucnosti. Všechno, co je v tomto seriálu je špatné ale i tak si ho podle hodnocení hodně lidí zamilovalo, včetně mě, patří mezi mé nejoblíbenější seriály.

Avengers: Endgame (2019)

Úžasné ,,zakončení" 11-ti leté série, které je plné emocí a nečekaných zvratů. Ve filmu je úplně všechno, humor, drama, napětí a velký prostor pro každou postavu z originální šestice Avengers. Film začíná pozvolnou a až depresivní atmosférou bez žádné akce, což je super protože nám ty postavy ještě více přirostou k srdci a akce se dočkáme až v druhé polovině filmu. Film se může pyšnit hereckými výkony a scénářem. Dále obrovský potlesk patří režisérům, kteří se oběma dílům chopili dokonale. Je neuvěřitelné co všechno se vešlo do těch tří hodin, které utečou jako voda a ještě bych ráda pár minut klidně přidala. Film obsahuje obrovskou dávku odkazů na předchozí filmy a v tom je to největší kouzlo v MCU, přes 20 filmů, hodně postav a přitom jeden příběh, který je v celé dějové lince naprosto dechberoucí.

Plán útěku (2013)

Dobrý film z vězeňského prostředí se může pyšnit hereckými výkony a svou specifickou atmosférou. Jelikož mám filmy o útěku z vězení ráda, tak mi tenhle neunikl. Je celkem zajímavé se živit tím, že se necháte schválně zavřít do vězení a pak se z něho snažíte uniknout :D

Rozpolcený (2016)

James McAvoy zde ztvárnil neuvěřitelně dobře hlavní postavu. Jedná se o úžasný psychothriller, který upoutá nejednoho diváka, hlavně díky jeho velmi napínavé atmosféře, protože nikdy nevíte, co se bude dít dál. Úžasný děj, super příběh a geniální atmosféra...to vše a ještě víc Vám film může nabídnout. Jedině doporučuji.

Tiché místo (2018)

Neuvěřitelně dobře natočený thriller, který mě upoutal především jeho napínavou atmosférou, která mi doslova vzala slova z úst. Práce se zvukem ve filmu je naprosto brilantní a dodává divákovi společně s napětím velmi intenzivní filmový zážitek. Film sice neobsahuje krvavé scény ale zato je velmi bohatý na scény lekací, které jsou nepříjemné. Díky tomu má velmi dobrou hororovou atmosféru, která se táhne od začátku až do konce filmu. Tento snímek se tvůrcům moc povedl a za mě je to jeden z nejlepších filmů, co jsme na plátnech kin za rok 2018 mohli spatřit.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

V tomhle filmu je úžasné skoro všechno. Animace a scénář jsou velmi dobře zpracovány. Unikátní výtvarná stylizace si zaslouží potlesk, protože hodně dopomáhá tomu, aby film vypadal jako kdyby byl vytržený z komiksu. Film je plný akce a humoru, který se mi nezdál nijak trapný či nucený. Asi si troufám říct, že tohle je nejlepší zfilmování Spider-Mana za celou dobu,a hlavně díky tomu, že to je snad nejkomiksovější film,co jsem kdy viděla.

Úniková hra (2019)

Dlouho jsem nebyla u filmu tak napjatá od začátku až do konce. Úžasně zpracovaný psychothriller mě uchvátil hlavně tím jakým stylem byl natočen.Celou dobu jsem byla napjatá s nevědomostí co se bude dít dál. Tyto typy filmů opravdu miluji a musím říct že tohle byl jeden z těch nejlepších. Akorát mi přišlo že zkopírovali Saw a dali tomu jemnější atmosféru, myšlenka myslím zůstává stejná- ,,Pokud neunikneš včas, zemřeš". Ale to mi nějak extra nevadilo protože Saw není úplně film, který bych si ráda pustila.

Jack staví dům (2018)

Tento film byl natočen velmi zvláštním způsobem. Snímek mě nudil, ale i přesto jsem měla potřebu ho dokoukat do konce. Příběh je velmi mrazivý a zvláštní, vůbec nevím co si o něm mám myslet. Celou dobu jsem si říkala co to sakra je? Určitě se jedná o film, který si podruhé už nepustím. Zase musím uznat že se jedná o dobré drama tak ho úplně do odpadu posílat nechci.

S láskou Vincent (2017)

Tento snímek je už uměním sám o sobě. Zpracování je velmi originální, je to jako kdyby jsem se dívala na obživlé obrazy van Gogha. Tento film se tvůrcům moc povedl. Je to jedinečné podívání do života jednoho z nejznámějších umělců na světě velmi originálním pojetím.