Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Tak toto je opravdu bomba, po příšerné osmé sérii GoT by nikdo nečekal, že se jim povede vrátit k dokonalosti a přivést prequel který divákovi vyrazí dech. Snad seriál nepokazí a všechny díly budou stejně dobré jako první dva co jsem viděla, jen tak dál:)

Jan Žižka (2022)

Takhle to přesně dopadá když si český režisér hraje na to, že dokáže natočit historický alá Hollywoodský film. Hlavní postava Žižky byla absolutně nevýrazná a nezajímavá, nevím, jak se s ním pak má někdo ztotožnit, když nemá žádné charisma. To není chyba herce, ale scénáře, díky kterému děj nedával smysl a film byl vlastně o ničem. Střihy jsou ve filmu velmi zmatené a když by si divák odskočil na 20 minut od filmu, tak by mu nic důležitého neuběhlo. Celkem zklamání, ale naštěstí zhlédnuto v kině za 60,- tak to nebyla ani ztráta peněz :D

The Gray Man (2022)

Čekala jsem akční nářez, který bude skvělý. Akce jsem se dočkala, avšak i přes to byl film velice nudný a nezajímavý. Herecké obsazení je skvělé a zachraňuje celý film. Nadále co musím pochválit jsou akční scény v Praze, které se povedly a dobře se na ně koukalo a neříkám to jen z toho důvodu, že jsem ty místa viděla nesčetněkrát :D

Lucy (2014)

Zajímavý námět, úžasné obsazení a herecké výkony, ale provedení strašné. Film nedává smysl, je to jen vizuální pastva pro oči, která je plná netradičních střihů a kamerou. Je to lehce podprůměrný film, ale v hodnocení jsem hodná, ty 3 hvězdy patří originalitě a hereckým výkonům, ale to je vše :)

Thor: Láska jako hrom (2022)

Průměrná marvelovka, ale nadprůměrné herecké výkony. Obzvláště největší potlesk nese Cristian Bale, který Gorra ztvárnil dokonale. Konečně šel z MCU záporáka respekt a husí kůže. Z šíleně barevného světa je obrat na depresivní černobílou planetu skvělý a originální, je to vizuální pastva pro oči. Bylo to šílené, milé a celkem fajn odreagování, avšak film není přelomový a nijak důležitý. Je vlastně celkem zbytečný. Waititiho rukopis je velmi výrazný, ale oceňuji, že to tentokrát s humorem tolik nepřeháněl a dokázal do filmu dostat i velmi silné momenty, které nedají spát nejednomu divákovi. Thorův nový pestrobarevný kostým, který má většinu filmu je příšerný, kéž by si nechal ten pořádný s kožešinou na začátku. Z filmu mám rozporuplné pocity, líbil se mi, ale nebylo to ono. Jde znát, že 4. fáze je mezitím nejhorší.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Než jsem šla na film do kina, tak jsem se strašně těšila, ale zároveň jsem měla obavy jestli dokáží tak velký a rozsáhlý obsah nacpat jen do dvou hodin stopáže filmu. Obavy se napnily, scénář film zkazil, ale zase ne tak, že by byl film špatný:D Bylo hezké vidět kousek osobního života Stephena, ale jen na 10 minut, kéž by tam měl více prostoru. To stejné platí prakticky o všech postavách a hlavně o Iluminátech, kteří tam byli jen chvíli a pak to vyřešili tím, že je zabili, aby se vše vešlo do stopáže. Wanda se lusknutím prstu stane z neutrální postavy na hlavního záporáka bez pořádného vysvětlení ( podtitulková scéna ve Wanda-Vision se nepočítá). Kdyby byl film alespoň o 30 minut delší, patřil by mezi špičku nejlepších filmů od MCU...Elizabeth Olsen zase zahrála Wandu lépe, než mohla, ten herecký výkon byl neuvěřitelný. Film mě zklamal, ale zároveň se nejedná o špatný film. Takovéhle pocity jsem snad u žádného filmu ještě neměla, prostě film se mi líbil, ale....:D

Morbius (2022)

Čekala jsem, že to bude špatné a představa se také naplnila, i když první půlka filmu vypadala celkem slibně. Jared Leto jako Morbius byl celkem sympatický, ale co se týče vedlejších věcí jako je akce, scénář nebo střih, tak se o nich hezky mluvit nedá. Děj byl uspěchaný a nevýrazný. Nadále závěrečný souboj nebo konec úplně byl katastrofa. No, uvidíme co má Sony, případně MCU v plánu do budoucna, protože podtitulková scéna nedává smysl a Sony si již budoucnost zkazil zabitím Carnage, který měl velký potenciál do budoucna. No nevadí, o to to bude zajímavější :D

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Korea mě stále nepřestává překvapovat kvalitou jejich filmové tvorby. Z názvu jak z nějakého zvráceného porna se stal úžasný seriál, který nedá spát nejednomu divákovi. Všechny postavy v seriálu jsou naprosto skvělé, velmi přirozené. Děj je sice předvídatelný, ale to na kvalitě rozhodně neubírá a jedná se o jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Nadále kontrast tyrkysové barvy hráčů s růžovou barvou dozorců je naprosto skvělý a i když to divák nemusí vnímat, tak to má velmi dobrý vliv na lidskou mysl a je to přímo vizuální pastva pro oči. Hudba je velmi zvláštní, ale velice návyková a člověk si jí rychle zapamatuje.

Black Widow (2021)

Velmi očekávaný snímek, po jehož shlédnutí nastalo velké zklamání. Přehnaná akce a velmi uspěchaný děj film zničily, nemluvě o CGI, které doslova vypalovalo oční zornice. Film nadále zničil nápaditou postavu Taskmastera, který byl ve filmu absolutně nevyužit. Nadále divák chce vidět tu lidskost, že Natasha je normální člověk bez superschopností a dočká se toho, že po pádu z x metrů na železo se normálně zvedne a pokračuje dále a jediné, co se stane je, že jí z nosu teče trochu krve. Jako pozitivum ale musím vyzdvihnout to, že to dokonale zapadá do MCU a spojuje nám krásně události po občanské válce a postava Red Guardiana tam naprosto seděla, musím uznat, že David Harbour ho ztvárnil skvěle. Florence Pugh byla jako Yelena velmi sympatická a těším se, až jí znovu v MCU uvidím:) 6/10