Franta

okres Praha

3 body

<< předchozí 1 2
    • 27.6.2018  20:05

Tohle se mi dost líbilo, ale rozhodně není pro každého. Prvních několik dílů je vynikajících se svižným dějem, který vás okamžitě vtáhne. Pak ale nastane zlom, kvůli kterému tento seriál spousta lidí vzdala, což je však škoda. Děj se sice zpomalí a hlavní postava je někdy nesnesitelná, ale to je to co dělá tohle anime uvěřitelným. Subaru totiž není typický dokonalý hrdina co vše udělá sám (proto se také anime jmenuje: Life in a different world from zero). V některých momentech se Subaru chová jako idiot a způsobí mnoho trapasů, poté si však projde osobním rozvojem a děj se přehoupne do poslední třetiny. Ta obsahuje nejvíce akce a rozhodně se ji vyplatí dokoukat. Tento seriál tedy určitě doporučuji ke shlédnutí.

• 18.3.2018  15:41

Toto anime se mi líbilo. Je to sice skoro to samé jako SAO, ale mnohem odlehčenější a zábavnější. Postavy jsou vcelku sympatické, ale jsou dost jednoduché. Při sledování jsem dobře bavil, bohužel je to hrozně krátké a skoro nic se v něm nedořeší. Přesto podle mě stojí za shlédnutí.

• 15.2.2018  22:20
    Hunter x Hunter (TV seriál) (2011)

Hunter X hunter se na první pohled jeví spíše pro mladší publikum, tento pocit se však rozplyne ve chvíli, kdy uvidíte nějakou postavu brutálně zemřít. Seriál neobsahuje téměř žádná klišé a úmrtími opravdu nešetří. Zpracování je sice na nadprůměrné úrovni, ale samo o sobě nestačí. Prvních padesát dílů je sice výborných, poté však začne tempo rychle upadat a to až na takovou úroveň, že celý díl posune děj o pouhých deset vteřin!!! Velmi mi vadilo, že spousta věcí zůstala nedořešených a nebylo to kvůli nedostatku času. Za 150 dílů by se dalo vše stihnout. Hodnocení přes 85 procent je naprosto přehnané. Za mě slabší 4 hvězdy.

• 17.1.2018  15:36
    Unbox Therapy (TV pořad) (2010)

Tento pořad se mi docela líbí. Vyhovuje mi, že jsou pohledy krátké (asi 6 minut) a zároveň výstižné. Jenom mi trochu vadí, že se v honbě za vyšší sledovaností snaží předvádět co nejpodivnější produkty. Je to sice zábavné a zajímavé, ale většinou jsou to věci, které stejně nikdo nikdy nepoužije.

• 16.1.2018  20:21

Další nevýrazný akčňák, který zapomenete hned, co se objeví titulky. Pět hrdinů je na jeden film až moc a žádný z nich nedostane dostatek prostoru. S žádným z nich se neseznámíte a proto všichni působí jako prázdné loutky. To samé platí i o záporákovi, který má typické "děsivé" vzezření a jediný jeho cíl je zničit svět, protože proč ne. Film utekl jako voda a já si téměř nevšiml, že by se cokoliv stalo. Nejsou zde žádné zvraty ani jakékoliv napětí, prostě nuda!

• 16.1.2018  19:59
    Log Horizon - Season 2 (série) (2014)

Druhá série mě opravdu zklamala. Sice má stejný styl jako první série a dokonce měla spoustu možností se předvést, žádnou z nich ale nevyužila. Nejvíce mi vadilo, že postavy řeší něco velmi důležitého a trvá jim to celých pět dílů, konečně to dokončí a ... vůbec nic se nestane. Opravdu nic, prostě se přejde k řešení dalšího problému a to, co bylo do té doby životně důležité prostě upadne v zapomnění a nemá to sebemenší vliv na zbytek děje, dokonce se o tom nikdo ani slovem nezmíní. Tímto je zabráno asi patnáct dílů a zbylých deset je výplňových. Když k těmto problémům přihodím fakt, že se v seriálu začnou objevovat mimozemšťani tak si určitě každý dokáže udělat představu. Tato série není vyloženě špatná, jen je nudná a úplně zbytečná.

• 16.1.2018  19:46
    Log Horizon (TV seriál) (2013)

Log Horizon mě příjemně překvapil. Přestože se děj odehrává ve fantasy světě plném monster, tak souboje jsou zde až vedlejší. Log Horizon se především věnuje vývoji společnosti v takovémto prostředí a dělá to překvapivě promyšleným způsobem. A pokud přece jenom přijde na nějaký ten boj, řeší se spíše strategicky než duchaprázdným mlácením. První dvě třetiny seriálu by byly na pět hvězd, bohužel se potom děj prakticky zastaví a na řadu přijdou výplňové díly, což dojem ze seriálu výrazně sníží. Přesto bych doporučil se na seriál podívat, alespoň na první sérii.

• 28.5.2017  13:22
    Muž z oceli (2013)

Prostě nuda. Ve filmu se nic nestane, až na to, že se mimozemšťané pokusí zničit zemi, ale to už známe. Myslím tím, že zde není žádný hlubší příběh. Žádné napětí ani žádný dějový zvrat. Film je prostě obsahově prázdný a koukat dvě hodiny na to, jak se někdo mlátí, se jednoduše omrzí.

• 28.5.2017  13:18
    Rendezvous with Rama (studentský film) (2003)

Velmi obdivuji tvůrce, se pokusili zfilmovat Setkání s Rámou, protože se jedná o naprosto nezfilmovatelné dílo. Bohužel to dopadlo podle očekávání a tvůrci to nedokázali. Film je sice visuálně okouzlující, ale zároveň úplně obsahově prázdný. Dvě hvězdy proto dávám za odvahu tvůrců a visuální dojem.

• 15.3.2017  14:25
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Atlantida je rozhodně právoplatný nástupce původní SG-1. Seriál je mnohem vyspělejší. Lidé nejsou dokonalí a občas umře některá z důležitějších postav. Atlantida je spíše zaměřená na děj celého seriálu a epizody jsou mnohem provázanější než v SG-1 kde byla každá epizoda o něčem úplně jiném. Seriál také vyniká povedenými vizuálními efekty a hereckými výkony. Mě se Atlantida líbila a rozhodně ji doporučuji všem, kterým se líbila původní Hvězdná brána.

• 6.3.2017  10:40
    Highfive (TV pořad) (2015)

Ze všech TOP 5 žebříčků, které lze na internetu najít je Highfive určitě ten nejlepší. Jednak má nejlepší zpracování a také podává nejvíce informací. Líbí se mi, že neprodukují jeden žebříček za druhým aby získali views, ale dávají si s tím záležet a informace si náležitě ověřují.

• 27.2.2017  12:48

Hmmmm. Aha. Dobře. Přesně tohle jsem si říkal když jsem sledoval tenhle "dokument". Vlastně je to jedna veliká konspirační teorie, která má však pravdivé základy. To by se ještě dalo sledovat, jenže selhalo i zpracování. Animace je příšerná a dabing je ještě horší. Sledovat tento film je opravdu utrpení. Jednu hvězdičku dávám alespoň za ten zkreslený náhled do prohnilého světa obchodu.

• 26.2.2017  11:52

Je to hrůza. Dokument nemá vůbec žádnou informační hodnotu, vše co je zde řečeno za padesát minut se dá dozvědět za tři minuty na wikipedii. To by nebylo tak hrozné, pokud by byl film dobře zpracovaný, jenže on není. Navíc místo dokumentu o Smetanovy dostanete dokument o Molavcové jak tahá žebřiňák. Scénky s žebřiňákem totiž zaberou celých dvacet minut dokumentu. Tento film je opravdu dobrý jenom pro lidi, co neumí číst a nenajdou si ty informace na internetu.

• 15.1.2017  12:41
    Jak se Aleš potkal s Harry Potterem (amatérský film) (2007)

Sice si uvědomuji, že tvůrcem filmu byl autista, ale u filmů by se měl hodnotit výsledek a nebrat v potaz polehčující okolnosti. Tento filmeček je mizerně zpracovaný a animace vypadá jako z microsoft malování. Jednu hvězdu si film však zaslouží alespoň za to, že nám maličko pomůže nahlédnout do autorovy mysli a jeho myšlenkových postupů.

• 13.1.2017  18:40
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Přestože od srdce nenávidím horory, tak filmu dám minimálně tři hvězdy za neskutečně mrazivou atmosféru. Spousta lidí zmiňuje lekačku na konci, takže také nebudu výjímkou. Film bych rozhodně nedoporučoval sledovat sám, a když už, tak si alespoň pořádně hlídejte prostor za sebou.

• 13.1.2017  08:35
    Bio (amatérský film) (2016)

Povedený amatérský film, který má výbornou atmosféru. Snímek nevyužívá příliš originální motiv, který je však dobře zpracovaný. Bohužel minuta filmu opravdu nestačí a chtělo by alespoň trojnásobnou délku.

• 22.12.2016  17:12

Jedná se o úplně jiný příběh, který však velmi dobře ladí se zbytkem Star Wars. Děj je velmi neobvyklý, hned proto, že nesledujeme příběh jediú, ale vedlejších pěšáků. Grafika prostředí je dotažená do nejmenších detailů, jako je například mušle na noze At-Ať. Scénáří nelze až na pár nelogických rozhodnutí nic vytknou. Celkově se tedy jedná o velmi dobryp film, škoda jen českého dabingu, v něm totiž postavy znějí prakticky bez emocí.

• 8.12.2016  17:49
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Jedná stále o ten starý Top gear, pouze v novém kabátě. Na první pohled je znatelný mnohem vyšší rozpočet, takže se hned v prvním díle objeví tři auta za desítky milionů. Dokonce i naprosto nudná "celebrita v autě za rozumnou cenu", se změnila. Prostě a jednoduše si Grand tour pusťte a nechte se překvapit.

• 8.12.2016  17:14
    Láva (2015)

Omlouvám se všem lidem, co tento kraťas dojmul k slzám. Já se také málem rozbrečel jenže z úplně jiného důvodu. Filmeček sice trvá jen pár minut, jenže při jeho sledování se čas neskutečně vleče a za chvíli vám pukne hlava z refrénu: "Najdeš mou lávu", který se opakuje snad tisíckrát. Tohle se prostě nedá dodívat bez újmy na zdraví.

• 8.12.2016  10:05

Film mne mile překvapil svým příběhem a zápletkou. Je přiměřeně akčí a dobře natočený. Zamrzí však, že i na svou dobu trpí špatnými efekty, takže při scénách ve vzduchu všichni vypadali jakou loutky na provázcích. Konec byl trochu přeplácaný, ale i přesto se jedná o povedený film.

• 5.12.2016  17:29
    Příchozí (2016)

Jedná se o jednu z mála opravdu inteligentních sci-fi, jenže nepřináší vůbec nic nového. Celý film je v podstatě kopií Kontaktu. Mimozemšťané jsou vidět pouze v mlze. Nejspíše aby si animátoři ušetřili práci. Poté konečně přijde něco inovativního, a to jsou záběry z budoucností hlavní postavy, které bohužel nedávají smysl. Rozhodně se jedná o dobrý film, jenže na světě jsou lepší.

• 18.11.2016  14:22
    Spectre (2015)

Spectre je povedený film, který by však neměl být vydáván za bondovku. Snímek má dobrý scénář, herce atd., jenže to tak nějak nesedí na Bonda. Vadí mi, že dříve se vždy jednalo o nějakou akci, ale nyní je to pro Bonda něco osobního. Rozebírá se jeho minulost, přehání se love story a kazí to celkový dojem. Filmu dávám čtyři hvězdičky poté, co jsem jej přestal brát jako další film o agentu 007.

• 17.11.2016  21:23
    Bořiči mýtů (TV pořad) (2003)

Vcelku zábavný seriál, který údajně vyvrací mýty. Postup, jakým se moderátoři snaží ověřovat mýty rozhodně není vědecký. Většinou je tím postupem nacpat medvídka želatinou a nechat ho vybouchnout. Je však velmi zábavný a to je přesně to, o co v seriálu jde. Nejlepší je pořad ze začátku, protože poté již není co ověřovat a jedná se o nezáživné hlouposti.

• 13.11.2016  13:52

Velmi povedené drama s vynikajícím scénářem. Díky kvalitnímu scénáři a skvělým hereckým výkonům lze i na malém prostoru vyprodukovat výborný film. Každá maličkost je propracovaná do nejmenších detailů. Děj je velmi napínavý i přesto, že se na první pohled příliš neděje. Překvapilo mne, kolik lidí je schopno někoho popravit, jenom proto, aby nemuseli svým rozhodováním trávit moc času. Skutečnost, že se jedná o povedený film potvrzuje i to, že se dočkal několika remaků.

• 12.11.2016  19:11
    Tygr a drak (2000)

Film rozhodně obsahoval pár možností k zamyšlení, ale předložil je velmi nudnou formou. Snímek je po většině stánek kvalitní, ale má své mouchy. Filmu nejspíše chybí v popisu žánrů slovo romantický i přesto, že to je ve filmu poměrně důležité, a některé scény to dělá téměř nekoukatelné. V jednu chvíli se děj pohne prudce kupředu, a poté dvacet minut stagnuje. Pokud je však někdo zastáncem tohoto typu filmů, tak se mu Tygr a drak bude neskonale líbit.

• 10.11.2016  11:33
    Where the Hell is Matt? (hudební videoklip) (2012)

Internetový fenomén, který zaujal mnoho lidí. Mě však tento klip příliš neohromil. Jednou to shlédnout lze, ale dále je to stále to samé. Celé co je zde k vidění, je chlapík, který neustále tancuje na nejrůznějších místech po celém světě. Klip však trpí téměř nulovou rozmanitostí, takže se téměř okamžitě omrzí.

• 10.11.2016  08:29
    A-Team (2010)

Neskutečně béčková hovadina, která je však překvapivě zábavná. Na rozdíl od většiny podobných filmů, má tento zcela překvapivě nějakou zápletku, což podle mě značně zvyšuje úroveň filmu. Herci se možná tváří jako příliš velicí sympaťáci atd. A-team samozřejmě obsahuje spoustu chyb a pár fyzikálních nesmyslů, ale to k tomuto druhu filmů tak nějak patří. Pokud hledáte trochu té jednodušší akce, u které není třeba přemýšlet, tak A-team je dobrou volbou.

• 7.11.2016  20:10
    Pat a Mat (TV seriál) (1976)

Tento seriál rozhodně patří k české filmové kultuře. Je prakticky povinnost znát tato dvě nemehla se jmény Pat a Mat. Seriál je rozhodně zábavný, bohužel trpí malou nápaditostí. Každý díl je sice jiný, a také se vždy jedná o to vyřešit nový problém. Všechny díly však spojuje jedno, a to, že dva animovaní panáci něco pokazí, a to už po dvacáté moc vtipné není.

• 4.11.2016  19:08
    Kontakt (1997)

Příběhem i myšlenkově velmi povedený film, který má rozhodně co nabídnout. Scénář je na vynikající úrovni, stejně tak herci, efekty atd. Děj neobsahuje žádné světelné meče a vesmírné bitvy, přesto je velmi strhující a napínavý. Kontakt nabízí mnoho možností k zamyšlení, ale prezentuje je tak nějak lidsky a pochopitelně. Podle mě se jedná o jednu z nejlepších sci-fi i díky tomu, že se vše odehraje tak uvěřitelně, že se to může klidně stát dnes. Doporučuji si film pusti a nemusíte se bát délky 2,5 hodiny, protože nudit se opravdu nebudete.

• 4.11.2016  16:07

Film nemá špatný nápad, ale je obsahově prázdný. Některé scény jsou nesnesitelně dlouhé a nevidím důvod, proč se ve filmu nalézají. Kdyby snímek trval okolo půl hodiny, tak by byl mnohem záživnější. Dále mi ve filmu vadí neshoda zvuku s obrazem. Tímto však výčet chyb končí a já musím pochválit mnoho povedených vtipů, mezi kterými si své najdou všechny věkové kategorie.

<< předchozí 1 2