• Fantasy

District 9 (2009)

Film se mi hrozně moc líbil. Je geniální nápad, jak vás dokumentární část nejprve seznámí s filmovým světem a potom se děj nenápadně zhoupne do velmi akčního thrilleru. Celková myšlenka filmu je také velmi originální a jedná se o jeden z mála filmů, které mě přiměly, abych se nad nimi trochu hlouběji zamyslel.

Aningaaq (2013)

Velmi pěkný dodatek ke Gravitaci. Konverzace ve filmu je velmi abstraktní a tenhle filmeček ji velmi zajímavým způsobem objasňuje. Je to jednoduše natočené, ale velmi výstižné. Pokud jste viděli Gravitaci, tak je i poměrně emocionální.

Čarodějův učeň (2010)

Ach jo, film je jedno veliké klišé. Od začátku víte, jak film skončí. První polovina je vcelku povedená a poměrně koukatelná. Druhá polovina je bohužel jedno veliké zklamání. V disney už neměli nápady a tak druhou polovinu sice dotočily, jenže jak už jsem říkal, je to klišé. Úroveň filmu sice zvyšují povedené efekty a teslův transformátor, to je však vedlejší a film to zachránit nemůže. Tři hvězdy dávám za první polovinu filmu.

30 dní paranormální aktivity s ďáblem v těle ženy, která nenávidí muže (2013) odpad!

Film má rozhodně originální název, to se mu musí přiznat. Jméno je také to, co mě přimělo zastavit listování televizními kanály a věnovat filmu špetku pozornosti. To ale byla chyba a po dvaceti minutách civění do obrazovky jsem film vypnul. Doufám, že je z tohoto patrné, že film ani nestojí za zhlédnutí.

Zlaté oko (1995)

Tuhle bondovku jsem viděl už tolikrát, že mi na to nestačí prsty. Nic už mě ve filmu nepřekvapí, ale i tak se různým vtipům zasměju. Zlaté oko je rozhodně jeden z nejlepších filmů a o agentovi 007. Ve filmu je naprosto typický Bond, kterého nerozhodí, ani když se ocitne v domu plném nepřátel. Prostě ukradne tank, projede s ním skrz zeď a na konci scény si samozřejmě nezapomene urovnat sako.

Strážci Galaxie (2014)

Naprosto super film, který baví od začátku do konce. Když jsem na Strážce galaxie šel do kina, nic jsem od toho nečekal a byl jsem mile překvapen. Film bych popsal jako velmi, velmi, velmi odlehčenou zábavu. Tak to taky musíte brát. Nesmíte hledat nesmysly, klišé atd. Musíte se prostě nechat tímto filmem unášet a budete se výborně bavit.

Rain Man (1988)

Nádhera. Prostě naprostá nádhera. Nemám rád psychologické filmy, ale tento mě naprosto ohromil. Snímek téměř bezchybně prezentuje autismus. Je zajímavé sledovat, jak se charaktery obou hlavních postav mění a navzájem se přizpůsobují. Nemůžu doporučit nic jiného, než se jít na film okamžitě podívat.

Tenkrát na Západě (1968)

Tenkrát na západě je nádhernou ukázkou správného westernu. Mnoho postav a každá z nich má vlastní zájmy, kvůli kterým neváhají někoho na místě zastřelit. Napínavou atmosféru vytváří jedinečná hudba a práce s kamerou. Určitě se jedná o jeden ze základů filmové gramotnosti a proto nezbývá nic jiného, než si film pustit

Gravitace (2013)

Dle mého názoru je Gravitace ten nejlepší sci-fi film. Je totiž zasazen do zcela reálného prostředí, ve kterém se nelétá skrz černé díry atd. Navíc zde hrají zkušení herci a CGI není z dětských omalovánek. Filmu není možné téměř nic vytknout, tedy až na dva ústupky kvůli ději.

Nepřítel státu (1998)

Jedná se o velmi povedený akční snímek, který určitě stojí za to shlédnout. Uvedu zde pár důvodů proč. Už na první pohled je vidět, že se na filmu nešetřilo, a kulisy nejsou z kartonu. Film má také poměrně originální zápletku, ve které tajná služba nezastává roli "správňáka", ale přesně naopak. Bohužel se ve filmu čas od času vyskytne moment, kdy je třeba trochu přivřít oči. Třeba tajná kancelář agenta Brilla (Gene Hackman) je obehnána faradayouvou klecí, aby ji nebylo možné vysledovat, jenže tam má zcela běžné připojení k internetu.