• Fantasy

Do hloubky webu (2015)

Typický přechytralý dokument, který se ohání tolika nepodloženými fakty, že úplně zatlačí ty pravdivé. Film neoplývá zrovna kvalitním dabingem a zrovna u dokumentu je to velmi rušivé. Vždy je vám předložen nějaký fakt, který je poté vyvrácen, aby mohl být znovu potvrzen. V této změti se člověk začne téměř určitě ztrácet. Díky tomuto dokumentu se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, které však balancují na hraně mezi pravdou a konspirační teorií.

Červený trpaslík - Queeg (1988) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů seriálu. Tento díl vyniká všemi přednostmi Červeného trpaslíka, jako jsou herci, provedení a samozřejmě originální nápad. Ke všemu navíc obsahuje nečekaný zvrat na konci, který rozhodně není v seriálovém světě běžný. Pokud hledáte díl, na který se chcete podívat, tak tento rozhodně doporučuji.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Průměrný film, který má však mnohem vyšší hodnotu pro znalce seriálu. Děj je průměrný a efekty také nezáří. Tak v čem je kouzlo tohoto filmu? Hlavně v propojenosti s celým seriálem a ve všech možných narážkách na něj. Continuum bere z Hvězdné brány to nejlepší včetně původního nerecyklovaného záporáka. Film se dá pojmout buď jako vykrádání seriálu, nebo jako spojení toho nejlepšího z něj. Continuum bych doporučil fanouškům seriálu, ale lidem co jej neznají bych radil pustit si něco jiného.

Hvězdný prach (2007)

Tento film mě příliš neuchvátil. Přibližně první půl hodiny se nic neděje a je to taková nuda, že jsem měl pocit, jako by mne tvůrci za něco trestali. Děj se poté sice rozjede, ale není to nic úžasného. Film by potřeboval lepší efekty a propracovanější scénář. Spousta věcí se děje zbytečně a pouze prodlužují délku. Hlavní postava je prakticky bezcharakterní a do filmu mi neseděla. Jinak se jedná o celkem povedený snímek, který zaujme většinu příznivců fantasy světa.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Velmi povedený seriál, který zaručuje určitou kvalitu každé epizody. Zápletky jsou sice jednodušší a hlavní postavy nemají prakticky žádné chyby, ale to už ke Hvězdné bráně patří. Seriál oplývá ohromnou rozmanitostí všech žánrů a časoprostorů. Jeden díl je natočen jako detektivka odehrávající se na zemi, jiný díl je naopak velmi akční a odehrává se na jiné planetě v budoucnosti. Nechybí samozřejmě ani žánry jako komedie, horor atd. Bavilo mne sledovat postupný vývoj technologií, protože na začátku země nemá nic a postupně se propracuje na jednu z nejmocnějších ras s flotilou vesmírných lodí. Nejlepší jsou první série, protože v polovině seriálu se pouze prostřídají záporáci a opakuje se to samé jako v již řečených prvních sériích.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Máme zde další díl série a buhužel také další ústupky na kvalitě. Doba ledová už má to nejlepší za sebou a tak je tento film pouze propracovaná pitomost bez nějakého nápadu. Počet postav se pořádně rozrostl a to je špatně. Žádné postavě se totiž nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužila. Proto mají všichni nepropracované charaktery a celkově nepůsobí dobře. Film ždimá z předchozích dílů a je vidět, že jediné o co mu jde, je co největší zisk.

Iron Sky (2012)

Povedený nápad v nepovedeném filmu. Kulisy, efekty a masky postav jsou více než slabé. Scény na sebe příliš nenavazují a ani ony samotné nejsou nic extra. Stále by film mohli mohli zachránit herci. Těm se to bohužel také nepovedlo a tak je z filmu pouze nemastná, neslaná(spíše kyselá), neúnosně dlouhá směsice všech možných nápadů zvaná Iron Sky.

Sherlock (2010) (seriál)

Jedna z nejlepší detektivek, výborná modernizace originálu, svižný děj, skvělí herci a mnoho dalších podobných frází lze použít na popsání tohoto seriálu. Jedna z mála detektivek, která člověka rozesměje, ale zároveň mu trochu potrápí mozkové závity. A když vás konečně něco napadne, tak je to stejně špatně. Řešení však není nějaká podivná nelogická slátanina, jak je tomu u některých jiných detektivních seriálů, ale vcelku pochopitelné řešení. Seriál začíná na výbornou, postupem času mu však dochází pára, ale i tak se stále drží na solidní příčce vysoko nad průměrem.

Velká šestka (2014)

Velmi povedený animák s poutavým příběhem a malebnou animací. K dokonalosti moc nechybí, vlastně spíš přebývá. Ano, jedná se o postavy, kterých je až přehnaně moc. Nejvíce mi z celé šestky vadil kašpar, převlečený za oheň chrlící potvoru, který všechno sponzoroval. V ději nemá co dělat a i postavami byl přijat pouze podle pravidla: Ty to platíš, ty máš pravdu. Když však odhlédnu od této skutečnosti, tak se jedná o velmi povedený kousek, u kterého se člověk baví, až na pár dojemných momentů, od začátku do konce.

Interview (2014)

Hloupá komedie založená na vulgárním humoru a debilitě postav. Zpočátku se neděje nic převratného, pouze Dave Skylark předvede, že je naprostý pitomec. Po chvíli se film přehoupne a snaží divákovi vnutit nějaké poučení. Najednou nastane další zvrat a opět přijdou na řadu pitomci, zbraně a spousta krve. Z filmu celkově nemám nejlepší zážitek, ale měl i své světlé chvilky, takže s přivřením oka dávám dvě hvězdy.