• Fantasy

Highfive (2015) (pořad)

Ze všech TOP 5 žebříčků, které lze na internetu najít je Highfive určitě ten nejlepší. Jednak má nejlepší zpracování a také podává nejvíce informací. Líbí se mi, že neprodukují jeden žebříček za druhým aby získali views, ale dávají si s tím záležet a informace si náležitě ověřují.

Příběh věcí (2007)

Hmmmm. Aha. Dobře. Přesně tohle jsem si říkal když jsem sledoval tenhle "dokument". Vlastně je to jedna veliká konspirační teorie, která má však pravdivé základy. To by se ještě dalo sledovat, jenže selhalo i zpracování. Animace je příšerná a dabing je ještě horší. Sledovat tento film je opravdu utrpení. Jednu hvězdičku dávám alespoň za ten zkreslený náhled do prohnilého světa obchodu.

Bedřich Smetana, život žitý zaživa (2012) odpad!

Je to hrůza. Dokument nemá vůbec žádnou informační hodnotu, vše co je zde řečeno za padesát minut se dá dozvědět za tři minuty na wikipedii. To by nebylo tak hrozné, pokud by byl film dobře zpracovaný, jenže on není. Navíc místo dokumentu o Smetanovy dostanete dokument o Molavcové jak tahá žebřiňák. Scénky s žebřiňákem totiž zaberou celých dvacet minut dokumentu. Tento film je opravdu dobrý jenom pro lidi, co neumí číst a nenajdou si ty informace na internetu.

Jak se Aleš potkal s Harry Potterem (2007) (amatérský film)

Sice si uvědomuji, že tvůrcem filmu byl autista, ale u filmů by se měl hodnotit výsledek a nebrat v potaz polehčující okolnosti. Tento filmeček je mizerně zpracovaný a animace vypadá jako z microsoft malování. Jednu hvězdu si film však zaslouží alespoň za to, že nám maličko pomůže nahlédnout do autorovy mysli a jeho myšlenkových postupů.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Přestože od srdce nenávidím horory, tak filmu dám minimálně tři hvězdy za neskutečně mrazivou atmosféru. Spousta lidí zmiňuje lekačku na konci, takže také nebudu výjímkou. Film bych rozhodně nedoporučoval sledovat sám, a když už, tak si alespoň pořádně hlídejte prostor za sebou.

Bio (2016) (amatérský film)

Povedený amatérský film, který má výbornou atmosféru. Snímek nevyužívá příliš originální motiv, který je však dobře zpracovaný. Bohužel minuta filmu opravdu nestačí a chtělo by alespoň trojnásobnou délku.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Jedná se o úplně jiný příběh, který však velmi dobře ladí se zbytkem Star Wars. Děj je velmi neobvyklý, hned proto, že nesledujeme příběh jediú, ale vedlejších pěšáků. Grafika prostředí je dotažená do nejmenších detailů, jako je například mušle na noze At-Ať. Scénáří nelze až na pár nelogických rozhodnutí nic vytknou. Celkově se tedy jedná o velmi dobryp film, škoda jen českého dabingu, v něm totiž postavy znějí prakticky bez emocí.

The Grand Tour (2016) (pořad)

Jedná stále o ten starý Top gear, pouze v novém kabátě. Na první pohled je znatelný mnohem vyšší rozpočet, takže se hned v prvním díle objeví tři auta za desítky milionů. Dokonce i naprosto nudná "celebrita v autě za rozumnou cenu", se změnila. Prostě a jednoduše si Grand tour pusťte a nechte se překvapit.

Láva (2015) odpad!

Omlouvám se všem lidem, co tento kraťas dojmul k slzám. Já se také málem rozbrečel jenže z úplně jiného důvodu. Filmeček sice trvá jen pár minut, jenže při jeho sledování se čas neskutečně vleče a za chvíli vám pukne hlava z refrénu: "Najdeš mou lávu", který se opakuje snad tisíckrát. Tohle se prostě nedá dodívat bez újmy na zdraví.

Minority Report (2002)

Film mne mile překvapil svým příběhem a zápletkou. Je přiměřeně akčí a dobře natočený. Zamrzí však, že i na svou dobu trpí špatnými efekty, takže při scénách ve vzduchu všichni vypadali jakou loutky na provázcích. Konec byl trochu přeplácaný, ale i přesto se jedná o povedený film.