Robinsonovi (2007)

Disney sice moc neumí pracovat s těmi uměle protlačenými "emocemi", ale ta psychedelická tripová seznamovací pasáž s budoucností a rodinkou uprostřed filmu je naprosto famózní. 3,5*

Pusinky (2007)

Po tomhle filmu se vážně stydím, že jsem dal kdysi Snowboarďákům tak vysoké hodnocení. Je to dost ošemetný film. Dementní název vyzve diváky na srandovní teenagerskej film, a ve výsledku je to famózně natočená deprese ze života. Sice nedrží moc tempo, zpočátku se tam toho děje strašně moc a nestíhá se to zpracovávat, ale dopad má silný. Kamera, střih a režie ovšem na světové úrovni. V posledních několika letech jsem neviděl tak dobře nasnímaný český film. Fakt.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Občas se na to hezky dívá, některé pasáže dokonce dokážou vyvolat mrazení v zádech, ale jsou to jen moc hezké obrázky. Stejně jako ten comics Franka Millera.

Vratné lahve (2007)

Příšerně patetická hudba Soukupova (při vzlétání balonu to bylo skoro na pěst), jedna příšerná scéna (ano, padající cyklista) a absentující konec s dodatkem, který nám vlastně říká, že jsme sledovali zbytečný film a postavy v něm neprošly naprosto pražádným vývojem. Zbytek ale nadšení. Svěrák dokáže na svém charismatu utáhnout NAPROSTO všechno. Myslím, že kdyby mi táhlo na šedesátku, odejdu z kina úplně otřesen, jak moc je ten film pravdivý.

Arthur a Minimojové (2006)

Je to pro děti, ale mít tak 12 let, nejspíš skáču nadšením. Skvělé nápady, skvělé prostředí, skvělé postavičky. Když to končilo, říkal jsem si, že se těším na další díl. A po delší době opět docela fajn český dabing...

Goyovy přízraky (2006)

Naprosto zbytečná postava Goyi (toho prostředníka ve většině scén mohl dělat klidně někdo jiný), dějově dosti prosté (celkově mi Goyovy přízraky připomínaly lépe natočenou Novou Francii) a filmařsky nezajímavé (vypadá to všechno jako televizní film). Vůbec nejzajímavější scénu si Forman odbyde na začátku filmu (vyslýchání inkvizitora) a zbytek se už jenom plácá v podivné soap opeře o ztracených dětech a otcích. Úplně špatné to není, ale nemůžu pochopit, proč si zrovna tuhle látku vzal na zfilmování Forman.

Sejmi eso (2006)

Pravda, potenciál není využit až na dřeň, ale stejně je to celkem kulervoucí... Už by si ale měli filmaři uvědomit, že překvapivé pointy vůbec nejsou "in".

Poslední skotský král (2006)

Forest Whitaker je podle očekávání hodně fajn, ale samotný film je pouze celkem standardní thriller, na který je nabaleno politicky tíživé pozadí. Být to o půlhodinu kratší, má to o hvězdu navíc.

Dreamgirls (2006)

Dějově dosti prosté a velice předvídatelné (kamarádky, proslaví se, pohádají se, nakonec si odpustí... bla, bla, bla). Písničky žánrově nebyly zrovna můj šálek kávy (ovšem Jennifer Hudson umí, wtz). A ani ti herci nejsou nějak zvlášť výjimeční (umí zpívat, hezké...). Na druhou stranu to má velice slušné tempo a muzikálové části jsou někdy hodně fajn (hádka)... někdy ale dost nefajn ("všichni jsme rodina, lá lá lá...").

Světla v soumraku (2006)

Psychologicky propracované postavy? Kde? Je hlavní postava, která pořád někam odevzdaně civí a pokuřuje propracovanou postavou? Těžko. Syrové? Kde? Statické záběry, ve kterých si všichni herci zapomněli mimické svaly někde doma a prostoduchý děj, jehož synopse by se vešla na tři věty i s pointou, to prostě u mě není dobrý film. Seznámení s Kaurismäkim tedy u mě zrovna dobře nedopadlo. Možná pokud bych se chtěl unudit k smrti, natáhl bych Světla v soumraku na dvojnásobnou stopáž a výsledek by byl jistý.