Táta na plný úvazek (2004)

Hrozná kopa klišé a dost jednoduchý příběh, které jsou ale kompenzovány smithovskými dialogy a smithovskými scénami.

Hellboy (2004)

Rozjezd filmu je vskutku pěkný a efektní. Pak následuje nuda obalená hodně nepovedenými triky, v druhé polovině nabírá film druhý dech a začíná být zábavný, konec vám naprosto zkazí všechno předchozí. Hodně, hodně nepovedený, patetický... blbý. Karel Roden je bohužel nepříliš výrazný, zato Perlman alias Hellboy hodně dobrý. Také dobré hlášky sem tam padnou.

Zrůda (2003)

V tomhle filmu se projeví v plné síle spojení slov "emocionální horská dráha". Hlavní postavu Aileen chvilku nenávidíte a hned s ní zase soucítíte. Začínající Petty Jenkins napsala perfektní scénář a překvapivě jej i velice dobře zrežírovala. Možná mi jen chyběla jistá větší syrovost, režisérka se bála zajít do detailů. Syrovost by totiž diváka naprosto vtáhla do děje a ona emocionální horská dráha by s ním pořádně zaházela.

Místo nahoře (2004) (seriál)

Rád bych si přečetl původní scénář a zjistil, kolik toho bylo v prvním díle změněno. Nemá cenu se rozčilovat nad amaterským vzhledem seriálu, protože je vidět ten úděsně malý rozpočet. Co mě ale překvapilo byly umělé dialogy. Sem tam probleskla dobrá scéna, dobrá hláška, ale problesknutí je jednoduše málo. Příběh na druhou stranu vypadá prozatím docela zajímavě. Zkusím ještě příští týden.

Umučení Krista (2004)

Pro neznalé nevysvětlující a zmatečné. Po filmové stránce velice dobře odvedené.

Úsvit mrtvých (2004)

Příliš rychle začíná, příliš rychle končí. Všechno mezi tím je bomba!

Wonderfalls (2004) (seriál)

Geniální William Sadler, geniální scénáře. Nejlepší nový seriál roku 2004, který byl však díky pramalé sledovanosti zrušen. Odvysílána nebyla ani polovina natočené série...

Traffic (2004) (seriál)

4,5 hodinový televizní film, který musel být díky své délce rozdělen na tři části, vypráví osudový příběh pašeráků. Pašeráků lidí, drog, nelegálního zboží. Několik příběhů, které spolu zdánlivě nemají nic společného, se postupně proplétá až do konečné katarze, která nemůže dopadnout dobře. Výborně natočené i zahrané, rozvleklý scénář rozhodně ani chvilku nenudí. Dokonalé televizní dílo.

Můj svět (2003)

Podivná autobiografie podivného podivína. Potencionálně nejsilnější momenty filmu (léčba rakoviny) jsou shrnuty v několika comicsových oknech, režiséři se zaměřují spíše na ostatní aspekty Harveyho života. Což je možná škoda, ale zcela jistě záměr. Harvey Pekar je zvláštní osobnost a film svým pojetím jeho zvláštnost ukazuje. Filmařsky dokonalé, divácky možná až moc podivné (rozuměj občas přeci jen nudné).