Precious (2009)

Tomu říkám "šokující film".

Proměny (2009)

Zajímavý pokus o tak trošku jiný film. Režisér má rozhodně talent a je to vidět.

Růžový panter 2 (2009)

Překvapivě mnohem lepší než jednička z roku 2006. Je tam pár momentů, které jsou dokonce výborné (!).

Samantha Darko (2009)

Ano, je to parazit, ale překvapivě ne tak strašný, jak by jeden očekával. Vlastně se to snaží seč může, aby to mělo stejnou atmosféru jako původní Donnie Darko. Nemá, ani zdaleka ne, ale jsou tam miniaturní momenty, u kterých mé fandovské srdce plesalo. Je jich hodně málo, ale jsou tam. Jinak je to skutečně příšerný parazit, který se dokonce ani nesnaží vymyslet něco nového. Vlastně kopíruje celého Donnieho Darka se vším všudy.

Star Trek (2009)

Rozhodně nejlepší, co Star Trek za celou svou historii přinesl (a tím myslím cokoliv ze seriálů i filmů). Brilantně vybraní herci, dechberoucí akční scény (film má tu úžasnou kinetiku, jakou během akce dokázal Abrams vytvořit třeba v Mission: Impossible III) a jediné, co mi přišlo maličko mimo, bylo to vysvětlení, proč je všechno tak, jak je (pro fandy starých Star Treků). Kdyby se vystříhala celá dějová linka se starým Spockem, je to na absolutno. Proč se trekkies omlouvat, když se začíná nanovo a od začátku? Zbytečné.

Strážci - Watchmen (2009)

Je to mnohem lepší, než jsem očekával. Ačkoliv komiks je pořád něco víc, film má v sobě překvapivě hodně témat z něj, až jsem se divil. Dost mě ale zajímá názor lidí, kteří komiks nikdy neviděli...

Špatnej polda (2009)

Nicolas Cage v Leaving Las Vegas módu? Beru!

Terminator Salvation (2009)

Mnohdy nelogické, dialogy sem tam až nechtěně legrační, konec fádní. Nebýt těch několika vynikajících akčních scén (pasáž v helikoptéře na "jeden záběr"), byl by ten film naprosto nezapamatovatelný. A je na tom bohužel i dost poznat, jak moc se předělával scénář a konec filmu. 50%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Komu se líbila jednička, asi bude nadšený. Komu příliš ne, nic se nezměnilo. Akce je pořád zmatená, triky jsou velkolepé, ale všechno je díky tomu i pekelně nepřehledné. Michael Bay říkal, že dvojka bude temnější. Ani ne. Stejně jako v jedničce je tu pár výborných fórků, Shia je opět vynikající a Megan Fox sexy (když nemá kratičké džíny, má alespoň bílé kalhoty). Pro geeky přibyl blogger. Yeah! Transformers 2 je prostě pořád děsnej odvaz pro mládež, ale není to nijak zvlášť dobrý film. Na MTV Movie Awards to asi bude bodovat.

Vánoční koleda (2009)

Rozhodně silné tři hvězdy. Začátek překvapil svou temnotou, konec skoro až dojímal. Ale opět... být to hrané...