• Fantasy

Dracula (1992)

Nebýt strašných fialových brýlých, dala bych jim pět hvězdiček. Herecké výkony velice dobré, hudba perfektní a kostýmy ucházející.

Šarlatové písmeno (1995)

Další film podle knížky. Podotýkám ale, že v tomto případě jen velice volně. Nebýt Garyho Oldmana, asi bych televizi vypnula a šla spát. Obyčejný příběh, nevýrazné postavy a nevýrazná herečka v hlavní roli. Neříkám, že tam nebyla jedna opravdu napínavá scéna, to když chtěli Garyho oběsit a já se modlila, aby tam někdo přijel a zachránil ho, ale jedna scéna nezachrání celý film.

Interstate 60 (2002)

Já nemám moc ráda filmy s černým humorem, ale tenhle se mi fakt líbil. Gary Oldman s Jiřím Prágrem naprosto exceloval a ani výkony ostatních herců se nedají prohlásit za špatné. Je to vlastně jediný film, ve kterém se mi líbil i Kurt Russell, kterého fakt nemám ráda.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Vím, že být režisérem filmu podle knížky určitě není nic lehkého, ale Alfonso Cuarón to podle mého fakt hodně přepískl. Nebylo to zase úplně katastrofální. Od toho jsou jiné filmy, ale nebyla to žádná sláva. Bylo tam pár pěkných scén, skvělé výkony herců jako jsou Alan, Gary a David, ale ani ti nemůžou dělat zázraky. A to ani nemluvím o vizuálních efektech. Neznám nikoho, kdo by nenadával nebo si nestěžoval na "překrásnou" podobu vlkodlaka. Když to shrnu. Nechápu, jak někdo může považovat trojku Harryho Pottera za lepší, než jedničku a dvojku.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Nejlepší film, který jsem kdy viděla. Skvělé herecké obsazení, dobře napsané dialogy a i ucházející počítačové triky. Nebýt takového laciného příběhu, byl by to dokonalý film.

28 dní (2000)

Dobrý film s dobrým hereckým obsazením. Klasický příběh o "alkoholičce", ale podáno nevšedním způsobem. Žádné psychologické drama.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Není to tak strašné, jak někteří tvrdí, ale bylo znát, že tam chybí Michael Caine, který je opravdu dobrý herec. Souhlasím, že příběh je celkem laciný, ale to se snaží zachránit pár zajímavých herců, takže to není zas takový odpad...