Futurama (1999) (seriál)

Kromě Simpsonů, Přátel a Červeného trpaslíka jediný seriál, u kterého miluji náš dabing. U Futuramy mám ale stejně rád i originál a na dabing jsem si chvíli zvykal. Co se týče kvality, Simpsonům se vyrovná! Bender je král, Fry super-tupec a Dr. Zoidberg, ten nepotřebuje komentář ;-)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Postava Rimmera je naprosto geniální a legendární. Díl Karanténa patří mezi nejlepší díly vůbec nejen tohoto sitcomu, ale jakéhokoli seriálu... "Užijte si dvě hodiny B.K.." "Co je to BK?" "Bez kyslíku." / "Chtěl jsem vědět, jestli jste se zbláznili. Byl to takový test. Úúúúúúú!!!" "Bože..." :D

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První série mě nadchly a tento seriál jsem opravdu miloval, ale nyní musím klesnout na 4*. Dějově se naprosto vytratil vývoj příběhu, Ted už nehledá svou lásku a ustoupil Barneymu, z nějž udělali figurínu na okrasu... Téměř žádný vtip už není vtipný, stejně jako hlášky, už nejsou. Méně než 4* nedám, protože na to jsem s tímto seriálem moc prožil, ale na 5* už se také nevrátím.

Přátelé (1994) (seriál)

Jeden ze seriálů, které jsem společně se Simpsnovými sledoval už odmala :) Neumírající klasika, parádní sestava herců, na jejímž vrcholu se v hláškách předhánějí Chandler a Joey :-)

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Nejlepší western. Hodně dlouhý, ale ani na chvíli nudný film. Morriconeho hudba mi často rve slzy z očí, tentokrát to dokázala jednoduše u scény, kde "Ošklivý" běhá po hřbitově a hledá hrob s pokladem. A to je, prosím, scéna, ve které se "nic neděje" :-)

Kmotr II (1974)

První Kmotr a třetí Kmotr jsou dokonalé filmy, ale tento je pro mě ještě něco víc. De Niro jako mladý a ten pravý Kmotr (který se ještě choval jako kmotr) je nezapomenutelný, stejně jako atmosféra na ulici, kde vyrůstá a činy, kterými se z něj stane to, co se z něj stane... Jen tato linie filmu, která nezabírá mnoho z celkové délky, by stačila na Oskara. A co teprve celý film?? Odpověď je jednoduchá, stačil (jen) na 6 Oskarů... Viděl jsem pouze 3x, ale to stačí. Brzy si to vychutnám celé znovu :)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tohle je prostě legenda. Co k tomu ještě říkat? Jedině tak vypsat pod sebe jednu větu za druhou, všechny, jež ve filmu zazní. Pozor! Větu, ne hlášku. Ovšem vlastně obojí, neboť v tomto filmu je každá věta nesmrtelnou hláškou ;-) Viděno pouze 3x (nechci to znát zpaměti, abych si ty hlášky ještě párkrát v životě vychutnal). Vyjmul jsem tento snímek z oblíbených a ponechal tam Hanebný pancharty, které mám rád úplně stejně :-)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film není nejlepší v jednotlivých svých částech, ale je jednoduše nejlepší jako film, celkově. Jako by k vám mluvil bůh (Morgan), ať už v něj věříte, či nikoli (ostatně, boha si MF taky zahrál). Viděl jsem aktuálně 17x a nevadí mi, když se podívám znovu. Něco, na co se dá koukat pořád dokola... Závěr považuji za nejsilnější katarzi v dějinách filmu, také díky soundtracku, který je pro mě vždy velmi důležitý.

Hanebný pancharti (2009)

(TOP 10) Jednoduše další skvělý film od Quentina. Kde sehnal tolik skvělých herců a kde pořád bere ty nápady? Při závěrečné Morriconeho písni "Rabbia E Tarantella" mě v kině neskutečně mrazilo, ale okamžitě jsem, stejně jako celý zaplněný sál, vybuchl v nadšený potlesk :) Jako obvykle jde o směsici brilantních dialogů, jež se střídají s ještě lepšími akčními a dost krvavými scénami. Pro mě na stejné úrovni jako Pulp Fiction, které se mi už do TOP na úkor jiných filmů nevešlo. Přeci jen Nolan už mi tam zabral místa dost, nemůžu mít v TOP jen dva režiséry :) Viděno v kině a pak cca 4x.

Sedm (1995)

Tento snímek často běží v TV a ani tam si jej většinou nenechám ujít. Skvěle obsazený a skvěle dějově poskládaný thriller, který je napínavý od začátku do konce, i když ho vidíte podesáté. Vrchol žánru krimi-thriller!