• Fantasy

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

A co,dám klidně pět,mám své důvody. Za prve moc nemusím staré Star Wars (třeba mě ukamenujte), líbí se mi tyto nové, líbí se mi Rey, líbí se mi všudypřítomná chemie mezi Rey a Benem, líbí se mi,jak to zakončili, i když jsem klasický hepyjendovský divák, skousla jsem to. Rey x Palpatin tak trochu berla,ale co už. Viděno s titulky, dabing je nejspíš otřes..

Ledové království II (2019)

Mé velké očekávání nebylo zcela naplněno, ubírám hvězdičku za slabší méně chytlavé melodie, ale příběh pěkný, animace jako vždy mňamka a hlavně, dětem se moc líbilo! Edit. po zhlédnutí v originálním znění musím dat plný počet, píseň Into the unknow mi zní v uších více než Let ti go! I ta silena Kristofova óda nezní tak divně jako v češtině. A za mě Show yourself nejlepší animáková píseň (v ORIGINÁLE!!), žádný podbízivý cajdák.. Za mě příběh v pohodě, maminčina píseň kouzelná, synovi se líbilo ještě víc než jednička. Takže doporučuju nedívat se na český dabing (pěkně zkreslí úsudek, fuj), to je prostě otřes, slova jsou úplně mimo, teda kdo skládal texty k písním, dostal by ode mě malinu za nejhorší texty v historii! V originále to vše dává smysl, ale toto..??!!Hanba.

Avengers: Endgame (2019)

Musela jsem,píšu ještě z kina u titulků. Naprosto famózní filmový zážitek,víc nemam, co k tomu dodat a těším se na další peckovní díla od MCU!!! Na toto jsem rok čekala,jasných 5*!! SPOILER SPOILER : neodpustim si nějaké. Marvelka přišla trochu později, než jsem čekala, ale asi mi tam moc nechyběla. Nemůžu se dočkat pokračování Strážců (jak ráda jsem je VŠECHNY zas viděla!!) s mým oblíbencem na palubě (i když co s ním tady vyvedli, chvíli to byla sranda, ale pak už trochu otrava, takže ve Strážcích doufám bude vše (ON) zpět). A jinak jsem je prostě všechny neuvěřitelně ráda viděla pohromadě, když tam v závěru nakráčeli do bitvy, wau, to mi pro blaho stačilo! A ta druhá postava mi bude vééélmi chybět, silný moment a skvěle uděláno, slzy byly třeba. I am Iron Man!

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Docela nuda pro HP fanouška, jakým jsem. Dvě hvězdičky jen za nostalgii v podobě Bradavic let minulých a celkem obstojného Brumbála za mlada. SPOILER. Nějak mi uniklo, že by měl kdy Brumbál bratra Aureliuse. Není to snad sestra Ariana? Ta měla taky takovou nějakou podobnou výbušnou povahu, ale předpokládám, že toto je nová postava, o které se dozvíme později, možná se i dozvíme, proč nám ji v HP zatajili. Tak nějak ale nevím, jestli to chci vědět, je mi to asi docela jedno. Čekala jsem od těchto filmů víc.

Captain Marvel (2019)

Musela jsem jet i v neděli,nechat děti i muže doma a vyrazit,abych měla před Endgame splněno. Asi jsem mohla klidně zůstat doma. Pořád se rozhoduju,jestli dát lepší tři nebo horší čtyři *🤷‍♀️ Celkově se mi líbilo,ale nijak extra nenadchlo. Začátek pocta Stanu Lee dojala, pak přišla nudnejsi část filmu, nějak jsem se nemohla dostat do té správné Marvel nálady. Diky Bohu za pád na Zem a příchod Furyho na scénu, pak už to začne být poměrně zajímavější. A fakt jsem nepoznala,ze je Nicolas omlazen,výborná práce! Kromě hláškování a scén Fury+Carol to bylo bohužel pro mě docela nezáživné,jediné překvapeni bylo pro mě objevení Teseractu na scéně. Jinak nechápu,jak někdo muže hodnotit atmosféru 90 let,když je nezažil,což je tu spousta lidí. Já to pomalé načítání zažila,takový PC jsme doma měli ,zavzpomínala jsem si😁První potitulková scéna navnadila, na druhou nečekejte! SPOILER kočka mimozemšťan vyzvrátí Teseract,který před tím spolkla. Viděno ve 2d v originálním znění v Brně. Neumím si představit dabing,to bych šla s hodnocením určitě ještě níž 🙈

Raubíř Ralf a internet (2018)

Jedničku jsem neviděla, jen jsem chtěla vzít své děti na něco zábavného a originálního, to jsem splnila a bavily se nejen děti ale i manžel, pro nás prostě zas jednou povedený a originální animák.

Zakázané uvolnění (2014)

Mám všech pět pohromadě, takže víc hvězdiček fakt nedám.. Co se to dnes u nás točí za hovadiny? A ještě je točí takový režisér jako Hřebejk?! Nějak to nejsem schopna pobrat.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Sice až třetí v pořadí,ale pro mě jednoznačně nejlepší díl série. Téma,které mě vždy zajímalo, navíc tady skvěle sedí úžasný Connery, výborně jim to s Fordem pasuje. Po pár letech, co na to koukám, musím dát plný počet, vždycky se u tohoto filmu skvěle bavím!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jasný plný počet. Úžasný koncert dvanácti mužů v malé nevábné místnosti. Ačkoli bych černobílé filmy, které jsem zhlédla, spočítala snad jen na jedné ruce, tento od ted zařazuji k absolutní špičce. Opravdu mistrovské dílo. Jiří Voskovec potěšil i se svou milou angličtinou :-)

Avengers: Infinity War (2018)

1) Viděno ve 3D (nic moc) s cz dabingem (dal se přežít,mohla jsem se aspoň napoprvé pořádně věnovat obrazu a nelouskat titulky, i když originál mám prostě radši).Za 2) jestli si neviděl,nečti komentáře! Moje chyba,než jsem dnes vyrazila do kina,už jsem téměr vše věděla,takže jsem hodně očekávala,to dostala ale nic navíc. Těch 5* si nechám na grand finále (doufám)..Určitě nej Avengers,ale nej Marvel asi né. Nutno říct,jak už zde mockrát zaznělo,dobře zvládnuté to množství postav,vše navazovalo,nic nerušilo,dávalo to smysl. Nej linie s Thorem (bez trapnych vtipků,naopak skvělý GotG humor,Rocket top) a trojka pozemských na Titanu pak s částí strážců. Ti na Zemi mě moc tentokrát nebrali,i když image Kapitána wau,zbožňuju ho! Až s bomba přichodem Thora to mělo šťávu. Nechápu kritiku Bruce/Hulka,mě celkem v té krizi identity bavil. 3)SPOILERům se nevyhnu. Začátek výborný,eliminace azgarďanů,Loki-můj oblíbenec,ať už byl záporák někdy se světlými dny,zasloužil si mé slzy,měla jsem ho ráda. První bitka na Zemi lepší než závěr ve Wakandě. Pak jsem regulerně zaslzela u obětování Gamory,to bylo fakt blbé,ale logické a aspoň jsme taky trochu viděli emoce u největšiho zaporaka Marvelu. Že by mě uplně přikoval do sedadla jako mnohé tady,to ani ne. Ale přecejen o něm víme víc,známe motivaci,zahlédli jsme slzu,nějaký kousek citu má,ale strach jsem z něj neměla (jejda). A eliminace poloviny vesmíru? Nějak tomu nevěřím,i když rozplynutí SM a DS mě teda jako mrzelo,ale jsme ve světě,kde je možné vše,že.. Doc.viděl tu jedinou cestu k vítězstvil,proto se tak rozhodl,Iron nám asi ještě ukaze a s nim ostatni přeživší,priznejme si,ti hlavní zůstali. A všimli jste si,jak po lusknutí prstů super rukavice vzala za své? To nebude bez významu. Když může kamenem času získat zničený kámen mysli,proč by ...? Fajn hudba,nijak nerušila,nebyla moc výrazná,ale podkreslovala decentně a trefně. Skvělé vizuálně,herecky,ale..jak říkam pořad to něco na pět star mi chybí.Těším se za rok a hlavně jít s čistou hlavou a nepoučená od zdejších komentárorů,kteří zvládnou film dřiv než já. 4* určitě (možná nakonec dám plný počet po zhlédnutí v originálním znění, kdoví..),kdo dá míň než tři,je asi po lobotomii.. Jinak tedy - toto budu asi rozdýchávat ještě nějaký pátek.