• Fantasy

Pád Bílého domu (2013)

Haha,aneb jak snadno obsadit Bílý dům a zachránit všechny jedním člověkem,kdyz se sto agentů nechá rozstrilet. Hvezdicka za oblibence Gerarda a Freemana. Škoda oblibence McDermotta,který si střihl zradneho agenta,jinak ho mam fakt rada.

Noc v New Yorku (2014)

Uz jsem řekla,ze Chrise zeru? A s vousy dvakrát! Povedené. Nepřeslazený konec fajn,nevinne dovadeni v hotelu prekvapive a pro me potesujici. Jen mi trochu vadila kamera. Jednu * ale ubiram za ze začátku pro me nesympatickou Alice Eve,ale tedy úsměv ma krásný, tím se můj pohled trochu změnil,ale na hvězdu do plného poctu to ještě není. Možná,az film uvidím v originálním znění.

Logan: Wolverine (2017)

Drsňárna na entou, kde ufiknuté hlavy malými holkami jsou náplní filmu. Od začátku je všem jasné, že téměř každý, kdo se objeví v záběru, nepřežije. Mám ráda X-meny, miluju Wolverina, ale toto je přece jen trochu jiný film. Logan a profesor X si dle mého zasloužili lepší konec. Na mě je tam té červené a lidí pod drnem nějak moc.. Zdejší vysoké hodnocení je nad mé chápání.

Anna Karénina (2013) (TV film)

Musím souhlasit s komentáři pějícími chválu na Levina,ještě ted mi kapají sliny. Dost prevysil hlavního samce Vronského,který mě zatím nezaujal v žádné ze čtyř zhlédnutých adaptacích. Kdysi jsem předlohu četla,nevzpomenu si už na podrobnosti,ale řekla bych,ze byl Max von Thun až moc atraktivní,takhle jsem si ho tedy při cetbe nepředstavovala,ale není to mínus. Vittorii Puccini mám od dob Elisy z Rivombrozy v oblibě a i zde se mi líbila. Vychvalovanou verzi z roku 1967 jsem vzdala po půl hodině nejen kvůli otřesnému dabingu ale i kvůli hl.představitelce s knírkem.. Třeba se odhodlám někdy znova ale jedině v originálním znění. Proti Keiře z verze 2012 jsem vcelku výhrady neměla,ale proti ostatním uz více ano.Tady jsem nemela asi výhrady k ničemu,jen snad hudba mohla být lepší :-) Ale prozatím u mě tato verze vede. Nenudila jsem se,hltala jsem,slintala jsem,dojímala jsem se. Max von Thun,můj nový oblibenec.

Jana Eyrová (1943)

Je 1.45 ráno a prave jsem ji dokoukala. Tvorbu z teto doby nějak nevyhledavam,ale Jane E. je srdcova záležitost a byla jsem na tuto verzi velmi zvědavá. Cekalo me víc než mile prekvapeni. U těchto filmů se mi líbí typické nasvícení očí,jinak něco bylo trochu teatrální,ale budiž odpuštěno. Nemyslela jsem,ze se mi bude líbit tolik jako miniserie z r. 2006. Líbí se mi snad ještě víc,neuveritelne. Není tu snad jedina scena,u které bych se nudila nebo která by mě nějakým způsobem neoslovila. Jane tedy opět nějak moc hezká až krásná,ale zahraná byla skvele,Rochester jakbysmet a navíc představitel tentokrát zjevem celkem odpovídal předloze :) Dojem trochu kazí krátká stopáž,ten závěr je takový moc zrychlený a zhuštěný,ale i pres to davam plny počet. A plus za Elizabeth Taylor v dětské roli Helen,kouzelná. Každý nadsenec J.E. musí tuto verzi bezpodmínečně vidět!

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak nevím,pro začátek,myslela jsem,že mě ta tříhodinová stopáž zabije.. Ben Affleck jako Batman mi moc nesedí,je jakýsi hranatý,má velkou hlavu,ovšem hlas má super. Superman ho válcuje,skvělý vyber herce. Dejove nějaký moc velký mišmaš,chvílemi jsem se nudila,výbuch v Kapitolu mě na chvíli probral,ten jsem opravdu nečekala. Mladý Lex je také prvotřídní,krásně zahraný zazobaný floutek,který neví,co roupama dělat.. Dostal se na zebřiček padouchů hned za Jokera,snad vydrží jeho představitel o něco déle,byla by škoda,kdyby ne.. No.celkově,znovu to asi vidět nemusím. Asi tak,začátek se povedl,pak uz to šlo dolů. Jedna hvězdička za Supermana,druhá za Lois,dlouho budou chlapi vidět scenu ve vaně :-D PS. Ten konec byl pro mě velmi překvapivý a ne zrovna takový,jaký bych si představovala.

Popelka (2015)

Hmm,tak obsazení. Taky budu srovnávat,Belle Kráska Emma Watson super,naproti tomu Popelka dokonale nanicovatá a nijak mě nezaujala,kreslená má větší šmrnc. Macecha v podání Cate Blanchet ji úplně zastinuje,jí ty mrchy opravdu sednou, princ celkem ucházející,žádný přesládlý šampon. Helena jednička. Vizuálně hezké,nejvíc se mi líbila proměna myší v koně,fakt kouzelné a samozřejmě Popelčiny šaty,ach,jako z Frozen a to miluju,škoda jen,že v nich nebyl někdo jiný,prostě mi tam tato herečka nějak neseděla. Hudebně příjemné. Chvílemi jsem se ale trochu nudila. Znova uz to videt nemusim,maximalně kvůli fešnému princi :-) Zatím mě tedy zadna hraná verze úplně nedostala do kolen ani ty naše české,animovaná je stále top. Po druhem zhlednuti pridavam hvezdicku. Ta kouzla se fakt povedla.

Kráska a zvíře (2014)

Pro mě slabota. Přehnaně počítačové,vyprsená Belle a přestalý princ,do kterého se zamiluje,jak to?nějak mi ten prerod nebo spis cesta unikla. A ti přírodní obří bohové na konci či co to bylo už na mě byli fakt moc.

Kráska a zvíře (2017)

S klidem 4*. A jedině v originále ;-) Emma Watson se moc hezky poslouchá,netušila jsem,že má Hermiona tak hezký hlas. Vizuál skvostný,moc povedené a spojení živých kousků nábytku s Real herci se také velmi povedllo. A obsazení vedlejších rolí uz je pak třešnička. Evans jako záporák parádní,žeru toho herce,líbil se mi víc než zvíře,neb princ se mi libil vic jako zviře než princ,po proměně mi chyběla mezi hl.hrdiny jiskra;no a Ewan,Ian,Emma skvost. Jen bych ubrala jisté podivné náznaky a zvláštnosti,bez kterých bych se u pohádky fakt obešla.. A písní bych taky trochu ubrala a to mám muzikály fakt v oblibě ;-) Navíc skouknuto po silenosti z roku 2014,nechápu,jak to může někdo srovnávat a verzi 2014 mít za lepší,vždyť to je jen počítačová slátanina s vyprsenou Belle a přestárlým princem,fuj. Tato verze top a líbí se mi i víc než animovaný předchůdce.