Ondr0n

Ondr0n

Česko

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kill Bill (2003)

  Tento film si neužije každý. Děje je v něm totiž minimum, ale akce a umělé krve má na rozdávání! Ale proč ne? Krom perfektních akčních scén Kill Bill vyniká i úžasným vizuálem. Celý film je krásně barevný a místy působí jako animák (a místy se tím animákem opravdu stane). Dále bych ocenil úžasnou hudbu, každý soundtrack, který ve filmu zazní je skvost. Krom toho to byl můj první film od Quentina Tarantina. Kill Bill je zkrátka moje srdcovka. PS: The 5.6.7.8.'s je super!

 • poster

  Akira (1988)

  Ne že bych byl z Akiry napoprvé zklamaný, to ani zdaleka, ale i tak mi přijde, že jsem tento snímek opravdu docenil až po několika shlédnutích. Místy je tam sice trochu chaos v kdo, co, proč a celkově jde poznat, že se jedná o adaptaci velmi rozsáhlé předlohy, ale tuhle chybku zcela zastiňují pozitiva v podobě hlavní dvojice hrdinů (Tetsuo a Kaneda), perfektní hudby a hutné atmosféry, avšak primem Akiry je bezpochyby dokonalá animace. Ta je po technické stránce prvotřídní a umělecké zpracování opravdu stojí za to (a to styl anime obvykle moc nemusím). Akira je právem považována za legendu. Za mě nejlepší animovaný film!

 • poster

  Ledová archa (2013)

  Můj první dojem ze Snowpiercera byl velmi rozporuplný ... Avšak jakmile jsem si zvykl na Joon-ho Bongův styl, vylezl z toho opravdu geniální film s jedinečnou atmosférou, dechberoucí symbolikou a zajímavým příběhem plným různých překvapení. Nikdy nevíte co vás čeká v dalším vagonu. PS: Doporučuju nedívat se na trailer

 • poster

  Koyaanisqatsi (1982)

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

 • poster

  Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

  Poslední z Jediů! Nejlepší díl Star Wars! Zprvu jsem si říkal, jestli je režisér a scénárista, který má za sebou pouze tři celovečeráky, vážně dobrou volbou pro SW. Avšak potom, co jsem se podíval na Loopera jsem pochopil, proč zrovna Rian Johnson. Pochyby vystřídalo velké očekávání. Bál jsem se, že mi právě mé očekávání film nakonec zkazí, ale TLJ jej několikanásobně překonal. A to je co říct, když očekáváte minimálně nejlepší díl SW. Nechápu jak je to možné, ale ten film mi zkrátka sedl snad úplně ve všech ohledech. Příběh je zajímavý, hraje si s očekáváním diváka a nostalgie už je jenom třešnička na dokonalém dortu. Po odchodu z kina jsem si sice uvědomil pár chyb, jako např. proč Hux nevyšle nějaké ze svých lodí do hyperprostoru, aby obklíčili unikající křižník odboje, ale dobrý pocit z filmu mi to nezkazilo. O hudbě Johna Williamse se snad nemusím ani zmiňovat, ta byla boží jako vždy. Co se vizuálu týče, tak tady je to v rámci SW opět první místo. Triky, kamera, kostýmy, rekvizity, všechno je prvotřídní. A Mark Hamill hraje jako bůh! Maximální divácký zážitek.

 • poster

  Vyvolený (2000)

  Ten film nemá chybu. Dokonalost sice neexistuje, ale Unbreakable k ní má sakra blízko …

 • poster

  Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

  Magnum opus krále komedií Edgara Wrighta

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace