Alibi na klíč (2017)

Říkal jsem si, že ne, to nebude nic na pobaveni. Jsem ale nadšen, až tak, že mužu napsat ... komedie, na které jsem se z chuti zasmál. Nečekané momenty, které se fakt povedli. Zafungovali i parodie na známe scénky, které byli pro mě momentem překvapení. Bavil jsem se.

Spojenci (2016)

Úvod, ma až tak neoslovil. Postupom sledovania, to začínalo naberať na zaujímavosti. Niektoré scény, sa vydarili (napätá scéna pri miešaní kariet, plánovaný atentát). Sledoval som, aké prekvapenie príde a prišlo v podobe obvinenia Marianne, ktoré smerovalo k vypátraniu jej minulosti. Cením si vytvorenie doby, v ktorej sa film odohrával (autá, lietadlá, šaty). Záver filmu prekvapil.

Vzkaz v láhvi (2016)

V porovnaní s jedničkou a dvojkou slabšie, ale stále si aj tretie pokračovanie zaslúži hodnotenie 4 hviezd. Tentokrát sa dostávame do vyšetrovania únosu detí s požadovaním výkupného od narušeného kňaza. Carl v tejto časti pôsobí unavene, pravdepodobne to navazuje na druhú časť, kedy sa mu nepodarilo zachrániť hlavného svedka. Môžeme čakať aj výstrelky Assada, ktoré dokážu film trošku odlahčiť. Verím, že ďalšie pokračovanie bude.

Zabijáci (2014)

Vyšetrovanie ďalšieho prípadu z oddelenia Q nesklamalo a môžeme sa tešiť na dobrú dávku detektívky. Znovu presvedčivý Carl a Assad vyšetrujú vraždy z minulosti, ktoré sa tentokrát odohrávajú na internátnej škole, kde si partia zbohatlíkov myslí, že im všetko prejde a aj prešlo. Čas ich ale dobehne, keď vyšetrovatelia nájdu nahrávku hovoru na policajnú stanicu. Záver filmu mi nestačil, čakal som lepší koniec.

Moje tlustá řecká svatba 2 (2016)

Čakal som slabšie pokračovanie, ale nebolo to až tak zlé, milo prekvapilo. Pokračujúca oddychovka s vtipnými miestami. Niektoré scény mohli byť vynechané, ale nevadili. V porovnaní s jedničkou trošku slabšie, ale neurazí. Oceňujem záujem hlavných predstaviteľov, ktorí sa dali na pokračovanie a dobre pôsobili aj vtípky použité z jedničky.

Skrytá čísla (2016)

Dostaneme sa do obdobia, ktoré nám pripomenie postavenie čiernobieleho sveta. Viacmenej, bola riešená rasová otázka, ako matematické výpočty. Mohlo byť ukázané viac, zo života matematičky, ako sa dostali do NASA, čo všetko tomu predchádzalo? Film vie udržať sledovanosť až do konca, je to oddychovka, na ktorú sa dá pozerať. Hlavné predstaviteľky sa vžili do svojích úloh a zahrali ich bravúrne.

Den patriotů (2016)

Nie je to tak dávno, kedy svet obletela správa o útoku v Bostone. Sledovali sa správy, kedy sa podarí nájsť mladšieho z bratov. Videli sme Realitu dní a Chaos. Áno, pozeráme a hodnotíme film, ale skutočnosť na mieste musela byť hrozivá. Oceňujem autentické zábery, ktoré pridávali na skutočnosti podporené hereckými výkonmi. Film zaslúži plné hodnotenie.

Zúčtování (2016)

Zaujímavá myšlienka pre film, ktorý vie udržať v napatí. Prepracovaný dej, ktorý treba sledovať v každej minúte, pretože stačí malá nepozornosť a divák stratí dejovú líniu (odohráva sa súčastnosť a zároveň sa premieta detstvo). Herecký výkon Afflecka tiahne celý príbeh, avšak v niektorých momentoch stratí presvedčivosť (uberám na hodnotení). Velké plus za herecké výkony detí, klobúk dole. Anna Kendrick mi pre film v jej podaní nesedela. Kto však bol ženský hlas v telefóne? Niektoré časti mi neprišli dotiahnuté. Film doporučujem pozrieť každému, kto má rád akčňáky.

Krotitelé duchů (2016)

Žiaľ, ďalší zbytočný pokus urobiť z kultovky, ktorá zostane len jedna, niečo viac a niečo moderné. Úvod filmu ma celkom bavil, prvých tak 15 min, ale celé to pokazili herecké výkony, každého z predstaviteľov. Dopozeral som do konca, ale bolo to s pozeraním času, kedy už film, ak sa to tým dá nazvať skončí. Bez nápadu a herecky strašne slabé.

Žena v kleci (2013)

Už dlho som sa chystal pozrieť túto dánsku detektívku. Vyplatilo sa. Príbeh o dievčati, ktorá si žije svoj život v spoločnosti jej postihnutého brata. Stane sa však nečakané a stane sa obeťou násilníka, ktorý si žiada svoju pomstu z detstva. Výborne prepracované a zohraté životy predstaviteľov. Ďalšie dva prípady Zabijaci a Odkaz vo fľaši.