Graffitiger (2010) (studentský film)

LFŠ 2011 ... Moc hezká, vtipná a technicky dokonalá miniatura. V rámci svého žánru (studentské krátké filmy) určitě patří mezi TOP. Libor Pixa si tím určitě zadělal na zajímavou budoucnost.

Kde se sakra skrývá Usáma Bin Ládin? (2008)

LFŠ 2011 ... Ultra zábavný dokument, který ač ponouká k huronskému smíchu, záhy může stejně tak zmrazit a donutit člověka k pořádnému zamyšlení. Nenucenost a spontánní reakce hlavního aktéra dodávájí filmu tu pravou šťávu a těžko byste hledali dokument s podobným náhledem na věc. O to větší je možná škoda, že některé pasáže nejsou dotažené do konce, film by mohl být klidně o půl hodiny delší. Lehce mě zklamal patetický závěr, kde měl autor zřejmě potřebu všem americkým divákům důkladně vysvětlit co vlastně z celého filmu za ponaučení. Závěrem bych ještě vyzdvihnul perfektní animace, ze kterých jsem se mohl potrhat smíchy. :)

Nikdo nic neví (1947)

LFŠ 2011 ... Uznávám, že v dobovém kontextu by si film asi zasloužil lepší hodnocení, ale mně nějak zoufale nesedl. A ten závěr byl tak morbidní a zároveň WTF že si ani nejsem jistý, zda byl i vtipný. :)

Muži v říji (2009)

LFŠ 2011 ... Šílená píčovina, ale k mému překvapení si ani na nic jiného film nehraje. Prostě lehce úchylná satira českého (moravského) venkova, protknutá celkem povedenými vtípky (kolotočový kůň = LOL), místy i hezkou nenucenou myšlenkou a hlavně v podstatě vůbec nepůsobící trapně či křečovitě. Ideální oddechová volba.

Let číslo 93 (2006)

LFŠ 2011 ... Podobně jako napsal darm - je úžasné, že film dokáže udržet v totálním v podstatě po celou jeho délku i přesto, že divák ví jak dopadne. Těžko si představit lepší zpracování dokudramatu, než je United 93.

Ahmed & Salim (2009) (seriál)

Seriál nemá příliš velkou hloubku, není ani nejbarvitější v nápadech, na krátké primitivní pobavení však skvěle postačí, navíc na LFŠ působil ve společnosti všech těch vážných snímků o terorismu jako výborný zlepšovač nálady.

Příběh statečnosti a zrady: Lipovec - Licoměřice 1943-1945 (2010) (TV film)

Vzhledem k tomu, že jeden z účinkujících pamětníků je i můj dědeček, tak musím říct že se z tématu dalo vytlouct mnohem více. Celý příběh je opravdu fantastický a dojemný (odvážím se ho přirovnat k příběhu Lidic, s tím rozdílem že tento dopadl relativěn dobře) a dokument je bohužel celkem plochý a ne příliš záživný. Svou hodnotu však určitě má.

Most (2003)

Trochu moc patetické a prvoplánové, je tam na můj vkus až moc vidět snaha o poetiku a emoce. Na druhou stranu je to poměrně slušný a zajímavý počin a Javorský se opravdu překonává, super výkon. Pěkné 3*.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Klasická "Grantovka", romantická komedie která rozhodně ničím nepřekvapí...ale mně prostě "sedla" :o) a dobový klip, písně a tanečky byly fantastické :o)

Vesmír (2007) (seriál)

Pro mě ideální dokument o vesmíru. Není zvlášť odborný a složitý, stejně tak ale není tak úplně pro dementy. A trochu té Ameriky se holt dá přežít. :)

Časové pásmo bylo změněno