Dokonalý trik (2006)

Ano, jsou tam určité mezery... ale po odhlédnutí od těchto banalit je Dokonalý trik téměř dokonalým trikem na diváka. Hodnotím dokonale nedokonale dokonale.

Batman začíná (2005)

Hodnocení pěti hvězd si to dle mého názoru nezaslouží. Ovšem myšlenka znovuobrody mého nejoblíbenějšího comicsového hrdiny, pod taktovkou nejlepšího současného hollywoodského režísére a za účasti nejtalentovanějšího hollywoodského herce... Lituji, ale já prostě níž s hodnocením jít nemohu. Tak jako tak, resurekce netopýřího hrdiny se jednoznačně povedla.

Ospalá díra (1999)

Dokonale atmosferické, ponuré, Burtonovské... Tim jede ve velkém stylu. Maximální hodnocení je zcela na místě.

Velká ryba (2003)

Z tohoto filmu mě prostě hřeje u srdce. Je tak laskavý a dojemný, zábavný, místy dobrodružný, plný roztodivných charakterů v klasickém Burtonovském ražení a uznávám že i sentimentální, ale v dobrém smyslu slova. Big Fish je krásný film, který si jednoznačně zaslouží dostat plné hodncení 5*

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Poprávu jeden z nejlépe hodnocených válečných filmů historie kinematografie. Scéna vylodění je přímo elitní podívaná a při ní člověk opravdu tají dech, protože je neuvěřitelně realistická. Duo Spielberg - Hanks tuto spolupráci dále zužitkovalo i v seriálech s tématikou druhé sv.války, kažopádně Vojín Ryan a je v této oblasti minimálně po stránce věrohodnosti dobové atmosféry revoluční film.

Brazil (1985)

Témata totalitních utopických režimů typu Orwellův mistrovský kousek 1984 jsou mým šálkem čaje a je logicky nasnadě, že Brazil je mému srdci blízký. Ovšem v tomo případě je příběh stylizován nejen pouhou přítomností strohé lidské beznaděje, ale také překrásnou sterilní šedí přebujelé byrokratizace, které prostupuje všechny části života společnosti a hlavní postava, snílek Sam je do této pasti nenávratně chycen.Je to však pouhé zdání ? Brazil je bezpochyby jedním z nejzajímavějších, ale také "nejméně srozumitelným" Terryho filmem a pravděpodobně není možné ho pochopit hned napoprvé (jestli to vůbec někdy možné je) a z těchto důvodů si ho ze všech jeho snímků cením nejvíce. Navíc prostě žeru celé to výtvarné zpracování tamní společnosti Samovým pitoreskním autem počínaje a trubkami v jeho bytě konče. Absolutní hodnocení 5*

Amadeus (1984)

Uhrančívé dílo od pana Formana. Vynikající výkony Amádea Toma Hulce a Salieryho F. Murrayho Abrahama, to vše podbarveno Mozartovými hudebními motivy vytváří neopakovatelnou atmosféru, a přestože nejsem žádný milovník natož fundovaný znalec vážné hudby, tak tento film se mi vryl hluboko pod kůži.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Já mám ostrovní humor prostě rád a to tak že velmi a když se ke mě dostane tento typ filmu, musím být zákonitě spokojen. Krom suchého humoru, parádního střihu a kamery, musím pochválit dobré výkony herců a na můj vkus také povedený soundtrack. Kapitola pro sebe je pak samotný děj a jednotlivé linie, které ústí do pěti hvězdičkového finále.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Herecký galakoncert pana Sováka a Horníčka. Můj nejoblíbenější československý seriál. Dále snad ani není třeba slov...

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Jednim slovem geniální. Dvěma slovy nadčasové a originální. Limonádník je pro mě nejhodnotnější komedií co kdy v naší zemi byla natočena a s jistým klidem v srdci mohu říci, že také v blízké budoucnosti natočena bude, samozřejmě k přihlédnutím k faktu, co všechno z české provenience se v poslední době objevuje na plátnech kin. Prostě geniální.