Spalovač mrtvol (1968)

Film stojí a padá na hereckém výkonu pana Hrušínského a ten je prostě a jednoduše bezchybný. Navíc je podpořen dobrou kamerou a černobílost mu ještě dodává na sirovosti. Pro mě je Spalovač rozhodně jeden z nejhodnotnějších českých dramat. Absolutní hodnocení 5*

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Arnold, Listr, Kocour, Kryton a jejich koráb ztracen několik miliónů let ve vesmíru. Je to prostě jedním slovem Kult.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Především díky Twin Peaks se stal David mým top 10 režisérem. Jeho filmy jsou až na pár vyjímek (Sloní muž, Příbeh A.S., Duna) pro většinu normální populace, do které se počítám i já sám, nepochopitelné. Někteří jej za tyto surealistické šílenosti bezmezně obdivují ačkoliv mám pocit, že vůbec netuší o co v tom konkrétním případě šlo a jaký cíl režisér sledoval. O tom to ale ve finále je, nemám pravdu ? Twin peaks však tuto šablonu nekopíruje. Je to dílo, které vybočuje svou dramaticky mysteriózní tématikou ze standartní seriálové tvorby a přitom si zachovává jakousi "rozumem uchopitelnou" stránku. Je to určitě Lynchovina skrz na skrz, ale má hlavu a patu a tím pádem je atraktivní nejen pro uznavače Davidova "kultu šílenosti". Twin Peaks mám v top ten seriálové tvorby všeobecně a cítím před ním značný respekt.