Frozen (2010)

Při sledování děje jsem nevěřil vlastním očím, co vše může scénárista vymyslet. Olbřímý zimní středisko omezené pouze na víkendový provoz ve kterém se po odlivů lyžařů potuluje rozzuřená smečka vlků, nelogické a poměrně nepravděpodobné konání všech zúčastněných osob a mnohé další záležitosti nad kterým rozum zamrzá a úsměv tuhne. Jediné co jsem po konci musel konstatovat byla chuť vyrazit někam na svah. A proto vy lidé zimních radovánek chtiví, kteří snad pohrdáte tuzemskými kopečky, važte si polí a luk Beskydských, Jesenických či Krkonošských. Zde se vám nemůže stát, že vás hladový vlk ohlodá na kost, že se sedačková lanovka na týden zastaví a pokud máte elementární pud sebezáchovy, tak neusnete s holou rukou na promrzlé ocelové tyči. Dost již bylo řečí a spíše než do útrob kina vzhůru na pořádnou lyžovačku.

Noční můra v Elm Street (1984)

Po 25-ti letech už patrně odeznělo ono "děsivé kouzlo" a mě z tohoto hororu více či méně cukaly koutky. Nicméně oceňuji zajímavou trikovou stránku. Doba se však změnila a stejně tak se posunul i žánr.

Nestyda (2008)

Jak bych to jenom řekl ? Jedním okem tam a druhým zase ven. A víckrát už asi ne. Bezobsažná záležitost.

Armageddon (1998)

Nejhrdinštější nejameričtější hollywoodský vesmírný spektákl všech dob. A především obrovská PR pro NASA. A protože Michael Bay, Bruce Willis a akce jedno jsou, nemohlo to ani dopadnout jinak. Je možné tento film buď odsoudit nebo zbožňovat.

Český mír (2010)

Další sonda do duše českého člověka v podání Víta Klusáka a Filipa Remundy. Jejich dokumenty dokáží vynikajícím způsobem vystihnout tragikomedickou stránku tuzemského občana. Tentokrát je podnětem "pseudo-problematika" výstavby radaru v Brdech. Divák může během 108 minut sledovat mnohé zajímavé výjevy. Ultraproamerický Magor Jirous pod vlivem hádající se s inicianty z okruhu odpůrců. Duševně prostý Mirek Topolánek zažívající své minuty slávy v Bílém domě. Více či méně oblíbení herci lobující za projekt raketového štítu. Divák tedy dostane nestrné panoptikum toho, jak se v našem státě rozhoduje, debatuje a obecně přemýšlí o věcech výsostně mezinárodně politických. Podobně jako ve výborném Českém snu je však na pozadí určité problematiky znázorněna podstata mentality národa.

Život (2009) (seriál)

Ryzí dokonalost

Liga výjimečných (2003)

Liga je snad o třídu horší než srovnatelný (v rámci tématu, kedence laciných triků, selské logiky apod.) počin Van Helsing. Odkáži- li se na své hodnocení k výše zmíněnému filmu jest to více než vypovídající.

U mě dobrý (2008)

Pelíšky Hřebejk už nikdy nepřekoná. Musíme si pomáhat je v rámci jeho filmografie na druhém místě. Ostatní tvorba pouze paběrkuje nebo mírně řečeno, stojí za hovno. A protože se mi ještě nedostalo Kawasakiho růže, která by dle hodnocení měla být jeho lepším filmem, usadím na třetí místo U mě dobrý. Uvolněná komedie s dějem zasazeným do odobí těsně po Sametu, s kvalitním obsazením, vtipným námětem, která se nepodbízí, jen si tak pluje na své vlně. Už jenom tento fakt mě osobně naprosto stačí.

Pokrevní bratři (1999)

Poměrně stylové záležitost, které má říz, spád a vynikajícího detektiva W.Dafoa.

Mongol - Čingischán (2007)

Krom krásně nasnímané scenérie Mongolské krajiny si do života odnášim ještě jedno moudro a sice, že všichni Mongolové se bojí bouřky.