Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

V podstatě o tom samém jako předchozí díl. Do série se vrací A. Laurence známá z prvních dvou dílů. Na konci nás čeká poněkud prkenný a neobratný příběhový zvrat, nicméně je to další z nic moc pokračování kdysi kultovní HELLRAISER série.

Hellraiser: Inferno (2000)

Spíše než horor je to psychologické krimi, kde hlavní hrdina postupně propadá šílenství. Celá série se začíná orientovat na nízkorozpočtové snímky s minimem výrazných triků, tak oblíbených a dá se říci i novátorských v prvních třech HELLRAISER filmech. Jako samostatný film to sice obstojí - jako pokračování kultovní série je to ale hodně slabé.

Hellraiser IV: Bloodline (1996)

Překombinovaný a téměř zbytečný díl, který avizuje, že to půjde s celou HELLRAISER sérií od devíti k pěti. Děj je rozdělen do tří časových období, bohužel ani jedna z částí se kvalitou ani náznakem neblíží předchozím dílům. Skvělá atmosféra je nenávratně ta tam.

Funny Games USA (2007)

Téměř 100% stejný film jako originál z roku 1997. Potom samozřejmě záleží, kterou verzi vidí divák jako první. Chyby z originálu bohužel přetrvávají, nedochází k žádnému zrychlení nebo zlepšení děje. Jediná změna k lepšímu je snad polonahá N. Watts, ale to je asi tak vše. Jeden z nejvíce sterilních a zbytečných remaků, co jsem viděl.

Funny Games (1997)

Zajímavé psychologické drama o tom, jak je nerozumné pouštět do domu cizí, vtíravé fracky. Škoda jen, že se film jakoby zastavil v dobře rozjetém ději a hlavně psychologickém teroru někde v půli a nezašel ještě dále. Místy snímek docela dost ztrácí na tempu a to hlavně díky naprosto nelogickým nebo zbytečným scénám. Konečné zůčtování se pak též nekoná.

Jian yu (2010)

Hvězdně obsazený čínský bojový velkofilm mě zanechal poněkud chladným. Myslím si, že jde v podstatě o jedno a to samé točené neustále dokola. Technická stránka věci - co se týká bojových scén - je samozřejmě na vysoké úrovni. Vše ostatní je ale pouze průměrné.

Nezvaná (2009)

Remake jihokorejského úspěšného filmu dopadl celkem dobře. Došlo sice ke značnému zjednodušení - to je ovšem pochopitelné, protože předloha byla možná až zbytečně moc zamotaná. Samozřejmě přibyly některé věci, které mě osobně přijdou jako rušivé (sexuální život hlavní hrdinky). Určitě potěší trošku jiný konec.

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Velmi těžko pochopitelný a dá se říci i složitě sledovatelný film. Divné je na tomto snímku úplně vše již od samého počátku. Cíl je jednoznačný - režisérova snaha šokovat, znechutit a vyprovokovat diváka. Na mě to bohužel nefungovalo a sem tam jsem pocítil při sledování tohoto filmu i náznaky nudy.

Donggam (2000)

Krásný a naprosto nenucený romantický film s nádechem nadpřirozena. Hned od začátku jsem podlehl kouzlu příběhu obou sympatických hlavních postav. Některé okamžiky a scény jsou pak opravdu hodně silné a jednoduše mě dostaly. Námětem je to velmi podobné známějšímu filmu Il Mare - mě se však více líbil právě tento snímek.

Hyeolui nu (2005)

Vynikající a do posledních detailů propracovaná a promyšlená historická detektivka. Trochu mi to připomínalo film Jméno růže. Malinko na škodu je ten fakt, že je třeba neustále dávat pozor na každičký dialog, ale hlavně rozlišovat jednotlivá korejská jména a (velmi si podobné) postavy. Konec je dá se říci nečekaný a také jaksepatří otevřený k různým dohadům či morálnímu ponaučení. Chtělo by to více takových filmů.