Škola života (2009)

Do průměru tenhle film u mě srazil asi hlavně scénář a nemožnost vcítit se do hlavní postavy. Asi nejsem úplně cílovka. Filmu není moc co vytknout, jen mi nesedl tematicky. Proto vyjímečně hodně subjektivní hodnocení.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tenhle film mi opravdu udělal radost. Těžko říct, jak dalece scénář kopíroval knihu, jež byla předlohou, ale výsledek funguje znamenitě. K tomu skvělí Clooney a Bridges s vydatnou podporou dalších zúčastněných. Nečekejte bezduchou řachandu, kterou trochu sliboval trailer. Dostanete netradiční pohádku o chlapství, přátelství a hodnotovém žebříčku. A mimochodem, tvůrci v závěrečných titulcích varuji: Nepokoušejte se o procházení zdí, rozpouštění mraků během řízení, nebo zírání na kozy po několik hodin s úmyslem jim ublížit.. neviditelnost je v pohodě.

Svítání (2009)

Film boduje hlavně atmosférou, na druhou stranu scénář jakékoli snažení tvůrců sráží do béčkové roviny. Vše ostatní je ale tak, jak má, herci bez připomínek, kamera občas překvapí nějakým tím zajímavým záběrem a zvláštní efekty nezapřou své novozélandské kořeny.

Miss Březen (2009)

Obvykle mi ujeté komedie nevadí, ale tahle mi nějak nesedla. Fekální humor není nějak zásadně na překážku, jenom většina fórků není dobře vypointovaná. Přidejte si mdlé herce, scénář, který občas tlačí až moc na pilu, a máte více méně představu o téhle nudné podívané. Pár vtípků se povedlo, ale celek to nezachrání. Vidět a zapomenout.

Sherlock Holmes (2009)

Ritchieho výprava do popcornových vod nedopadla vůbec zle. Co na tom, že příběh vlastně ani není detektivka, neobsahuje žádné zásadní odhalení, ani nezbytnou finální sešlost všech podezřelých, hlavní je zábava. Herci, kamera, režie a výprava táhnou průměrný scénář dostatečně nahoru. Příjemná zábava pro široké obecentstvo, těšme se na dvojku.

Pelíšky (1999)

Česká klasika, která s odstupem přeci jen může působit trochu vyčpěle, ale jednotlivé scény jsou tak nezapomenutelné, že nemám problém s maximálním hodnocením.

Earth (2007) (TV film)

Vizuálně překrásné a filmařsky moc povedené. Doporučuji sledovat od 720p nahoru.

Apokalypsa (2006)

Vysoké hodnocení dávám hlavně za atmosféru. Nemyslím si, že bych odhalil nějaký závratný počet postmoderních odkazů, jako někteří zdejší kolegové, a naplno přiznám, že v příběhu jsem se občas docela ztrácel. Ale ta atmosféra, ta fungovala skvěle.

Box (2009)

Na film R. Kellyho je to vlastně docela normální lineárně se ubírající příběh. Na druhou stranu oprodi Darkovi i Southland Tales postrádá atmosféričnost. Nebýt několika filmařsky zajímavých sekvencí, byla by to spíš natažená průměrná epizoda Outer limits. Hluchých míst je trochu moc a záhad zase trochu málo. Celkově průměr, ale v tvorbě R. Kellyho za dvě.