Barry - Série 1 (2018) (série)

Je tohle peak komediální kinematografie?! ROZHODNĚ ANO! Simplicita a zároveň komplexnost tohodle seriálu mne nepřestává udivovat. Panenko marja, co je tohle za tak neskutečné herecké výkony?! Je to tak dokonale zahrané, až to působí amatérsky? Nebo tak amatérsky až je to dokonalé?! Mnohdy často surreální a super-realistické zároveň. No a ten scénář, naprostý skvost! Barry je prostě velkej týpeček

Přízrak (2017)

Tenhle skvost má do jakékoliv duchařiny tak daleko že to není možný. Z prvního pohledu dává klamný dojem, že se jedná o nějaký průměrný horror no, ale naprostý opak je pravdou. Film je spíše “poetické” prezentování naprosté zbytečnosti života a že každý člověk si v podstatě sám vybere svůj smysl/úděl (prezentováno papírkem). Vskutku se mi líbily, mnohdy téměř nekončící, zdlouhavé záběry, které dávaly věcem dosti emotivní nádech (téměř 5-ti minutový záběr jezení koláče krásně prezentuje, jak je hlavní protagonistka naprosto emocionálně na dně, bez jakéhokoliv slova). Celkové zpracování filmu je úžasné, pohrávání si s “linearitou” času mne velmi mile překvapilo a řekl bych, že to bylo jedno z těch nejlepších. 95%

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Jiří Kára, zvaný též prorok, mesiáš, popřípadě absolutně lepší verze Ježíše Krista, je naprostý génius a kráčející satira. Jeho “Svatbou”, krásně dává najevo jak jsme otroci dnešní konzumní společnosti a jak je většina lidí utlačovaná emočně labilními “soyboys”, kteří nám zakazují to, co jest na životě dobré, přece jenom, každý normální člověk musel někdy mýt nutkání si prostě, jen tak, zahajlovat, kdykoliv a kdekoliv, jen taková spontánní myšlenka. V díle jsou krásně vidět “svaté” činy mistra Káry, praví slovo boží kudykoliv jde a jeho apoštolové ho milují více než sebe sami. “Ty koště” “Jseš zasranej kelt” “Ty vokurko”, těmito slovy krásně dokazuje svoji nadřazenost nad jakýmkoliv smrtelníkem, bourá všechny sexistické spory, rasové rozepře/předsudky a v neposlední řadě miluje přírodu. Dle mého názoru, tento muž byl narozen ve špatné době, tudíž byl nepochopen tehdejší komunistickou stranou a její cenzurou. Budiž mu zem lehká 101%

Kancl (2005) (seriál)

I přes mou averzi vůči americkým komediím, považuji tuhle pecku jako naprostou nutnost vidět nejméně 3x. Když jsou trable ve škole, Kancl to vyřeší. Trable doma? Kancl. Chceš-li na moment uniknout nevyhnutelné existencionální hrozbě a dosti vážným depresím z naprostého selhání jako lidská bytost? Kancl. Overall humor je na excelentní úrovni stejně jako výkony herců, díky kterým to vše funguje a je to prostě moc nice. Pracovat s tímhle “cringe” humorem je dosti obtížné, jelikož hranice mezi tím, že to bude vtipné nebo tím, že to bude prostě jen cringy je dosti tenká a v Kanclu předvedli naprostou senzaci z tohohle hlediska. 99%

Hastrman (2018) odpad!

Hastrmana jsem zhlédnul na 44. LFŠ a musím říct, že to byl jeden z nejnudnějších filmů, co jsem kdy viděl. Jediná positiva byla kamera, převážně záběry na českou krajinu, a ozvučení (někdy). Jinak mne nic víc kladného nenapadá. Nejhorší věcí v tomhle případě byl určitě scénář, plný naprosto stupidního humoru, kýčů, špatných dialogů a blbostí, u kterých jsem se chytal za hlavu (konkrétně smrt Jakuba, to byl teda výkon). Milostný “roller coaster” mezi hlavníma protagonisty byla jak telenovela, kterou na oběd sleduje moje babička, v jednu chvíli sebou pohrdali, pak se zase měli rádi, a tak dokola. Scéna, jak pan baron našel “poklad” pana faráře, mi přišla, já ani nevím, prostě tahle scéna naprosto postrádala jakoukoliv logiku, měl to být pokus pobavit relativně mladší publiku? Ve smyslu: “Haha sex, to je zábava, že Eriku” “Ty vole Franto, hahahah to je ale pecka”. Inu, pan scénárista musel být pod vlivem těžkých drog, jiné vysvětlení není. “Bojová” scéna byla taky pecka, na všechny rádoby vizuální efekty se nedalo dívat, naštěstí to značilo, že se film blíží ke konci. Jako, konec byl taky poněkud, ehm, z jiné planety, zjistili jsme, že dcérka furt spí v mrazáku a baron se divá, jak mu orají pole, no nádhera. Jinak jsem taky nepochopil, jak se film prezentuje, má to být thriller, a přitom je tam minimum thrilleru a o to větší nálož rádoby komedie. No, vzhledem k tomuhle stupidnímu humoru a scénáři plný kýčů, je to ideální film pro typického českého diváka, a právě proto má film takový ohlas. 0,5%