Špióni odvedle (2016)

Ničím zaujímavá, skoro vôbec nie vtipná komédia s neoriginálnym námetom. Zach je ale môj obľúbenec, a na to, že tu nehral nejakého idiota, sa mi to celkom páčilo.

Země zítřka (2015)

Oceňujem snahu Birda, poskytnúť nám kopec motívov na zamyslenie, no zatiaľ čo v jeho hlave možno tento film vyzeral ako úplná bomba, po zhliadnutí mi pripadal neuveriteľne divný. Hlavne tá prekombinovanosť a dĺžka tomu nepomáha. Na prvý krát ešte bavilo, ale už nikdy viac.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Narozdiel od jednotky ma to občas nenudilo, no tá neuveriteľná preplácanosť a strašné množstvo postáv sa tomu nedajú odpustiť. Vyzeralo to, že to natáčanie nikoho nebavilo, napríklad také vtipy tu vôbec nefungovali, a Whedon zrecykloval ten istý postup ako minule: Poďme tam nachádzať kopec ultra hlučných deštrukčných scén a do toho sa zameriame trochu na pár Avengerov (minule to bol Hulk a konflikt medzi Kapitánom a Starkom, teraz to bol vzťah Hulka a Widow a Rennerova rodina). Druhý krát sa pozerať na úplne to isté, navyše s akčnými scénami, ktoré utkvejú v pamäti asi tak na týždeň, to teda nie.

Interstellar (2014)

Taká vesmírna verzia Počiatku, ktorej príbeh na konci už vôbec nedáva zmysel. Ešte do Damonovho nástupu je to úžasne, každý záber, každý tón Zimmerovej hudby, ďalej to už všetko funguje len na polovicu, kde sa zvraty a odhalené veci nedajú vstrebať pre tú nezmyselnosť a roztrieštenosť. Je to jeden z najzaujímavejších Nolanových filmov, no zďaleka nie najlepší.

Infiltrátor (2016)

Nápad bol rozhodne zaujímavý, Bryan Cranston mi do tejto úlohy úplne sadol, no to prevedenie mohlo byť lepšie. Z takého mixu hry Hotline Miami a drogových seriáloch ako Breaking Bad sa dalo vyťažiť oveľa viac. Rovnako som sa na konci nevedel rozhodnúť, či mám fandiť hlavnému hrdinovi, ktorý konečne prípad vyriešil, alebo som mal ľutovať zločincov. Možno oboje. 70%

San Andreas (2015)

Nevedel by som ani spočítať, koľko je tam klišé, amerického patriotizmu a tupých, nelogických momentov. Keby by som to mal porovnať s Emmerichovým 2012, tak toto ubiehalo oveľa rýchlejšie, Kalifornskej deštrukcie je tu oveľa viac, no nemá to ten epic feeling. Ale inak pohodička.

Špión (2015)

Štyri, lebo v počte narážok a vtipov tento film hravo strčil veľa iných komédii tohto roku do vrecka. Herci boli perfektný, od tlstej Melissy, až po tupého Stathama.

Sejmi prezidenta (2014)

Neuveriteľná hovadina, najmenej trikrát horšia ako najnovší Hitman. Pri tomto sa ani nedalo oddýchnuť, akčné scény popierali akékoľvek zákony fyziky, ten malý krpec ma neuveriteľne štval, a nezachránil to ani Jackson. Hviezda za mrazák.

Mimoni (2015)

Pobaví to určite, hlavne malé decká, poteší pár momentov a akčných scén, no všetko okolo je len vata, z ktorej tvorcovia mohli vyťažiť oveľa viac. 60%

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Burton sa konečne vrátil a vytvoril veľmi dobrý fantasy film. Páčilo sa mi prepojenie s moderným svetom, či už tým americkým alebo anglickým, hudba, veľa hororových prvkov, Eva a samozrejme aj šialený záporák Jackson. Výhradou je len dĺžka, lebo prvú hodinu a štvrť sa len zoznamujeme s postavami, a na poriadnu akciu príde až potom, no keď tá príde, to bolo neuveriteľne šialené. Teším sa na pokračovanie.