Spalovač mrtvol (1968)

Viděno 2016. Ano, asi to bude nejlepší český horor. Ale vzhledem k tomu, že horory nejsou můj šálek kávy, tak ani tady jsem se moc nebavila. Chtěla jsem se přesvědčit, když o tom každý tak mluví. Z detailních záběrů mi bylo spíš fyzicky špatně, než aby mě vyděsily. Ano, pan Hrušinský podal skvělý výkon a chvíli asi budu mít problém uvěřit mu jeho jiné (přátelštější) role, a taky si odnesu pár hlášek, ale to je asi tak vše.

Lichožrouti (2016)

A mě se to líbilo. Bylo to něco nového, originálního a skvěle graficky zvládnutého. Každá pohádka nemusí být přecpaná vtipama, tahle rozhodně nebyla a nevadilo to.

Bezva ženská na krku (2016)

Skvělá oddechovka, u které jsem se bavila tak, že jí i leccos odpustím. Ondra Vetchý je film od filmu lepší a jeho role hrobníků jsou (už od Kolji) nezapomenutelné.

Anděl Páně 2 (2016)

Když jsem prvnímu dílu dala ***, musím tady jednu přidat. Ale ... Ano - vizuálně je to úžasné. Ano - dvojka Trojan, Dvořák je skvělá. Ano - je tam spousta vtipných narážek, které člověk snad nemůže na jedno zhlédnutí ani pobrat (nemluvě o dětech, které na to budou muset dospět). Ano - objevuje se tam spousta známých tváří. A i proto mi to spíš přijde jako pohádka pro rodiče než pro děti. Každopádně máme krásnou novou vánoční pohádku a třeba jí pár následujících let ohladí hrany a budu se na ni moci podívat, aniž bych musela neustále přemýšlet, proč někdo něco řekl a co to vlastně znamená.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Přiznám se, že filmy pana Vorla nepatří mezi mé oblíbené. Tento byl asi první, který jsem viděla až do konce. Komedie to zrovna není, ale jedná se o slušný, reálný, uvěřitelný film o muži, kterého velmi přirozeně (bez jeho obvyklého vtipu) ztvárnil Jakub Kohák.

Šaráda (1963)

Na film jsem narazila náhodou, když z něj byla ukázka v Pretty Woman a naprosto mě dostal. Caryho Granta mám ráda. A je velká škoda, že si nemohl zahrát Bonda - byl by jistě skvělý.

Pohádky pro Emu (2016)

Milé, vtipné, skvělá oddechovka v předvánočním čase. Jen tak dál, pane Havlík.

Anthropoid (2016)

Pozitivně překvapil. Nebyl ukecaný ani nijak hlučný (až na závěrečnou přestřelku v kostele). A všichni věděli, že happy end nebude. Bylo zvláštní vidět české herce mluvit anglicky a číst k tomu titulky, ale neztratili se. Celkově spokojenost.

Lawrence z Arábie (1962)

Výpravný? To určitě ano. Ale díky nadměrné stopáži i dosti rozvláčný. Oceňuji herecké obsazení, ale celkově to na mě bylo moc.