Vědomí vzájemného zničení je dobrou pojistkou proti rozpoutání atomové války. Tedy pokud máte všechno pod kontrolou. Pokud někomu "rupne v bedně" a systém se dostává mimo kontrolu vše se hroutí jako domeček z karet. Skrze vojenskou a politickou satiru se poodkrývá absurdita závodu v atomovém zbrojení. George C. Scott je skvělý, Peter Sellers ve své trojroli je excelentní. Četba předlohy Petera George a shlednutí filmové adaptace by mělo být povinné na každé vojenské akademii.

Tenkrát na Západě (1968)

Každá složka filmu je dovedena do takové geniality, že mě přes svou stopáž tento umělecký počin nikdy nepřestane bavit. K hodnocení se mi nedostáva dostatečný počet hvězdiček.

Oáza (1972)

Bezpochyby jde o zajímavý válečný film, uvážíme-li kdy a kde vznikal. Většinu času si buduje atmosférou a psychologií postav živnou půdu pro očekávané velké vyvrcholení. Jenže, jak už tu bylo několikrát řečeno, to jaksi nepříchází. Závěr je necitelně utnut a doslov je vyloženě poplatný době a sráží vše co se předchozí minuty snímku snaží říci. Nevím za jakých podmínek film vznikal, ale mě to připadá, jakoby tam ten závěr přilepili na popud kulturního komisaře, a přitom ještě filmaři zjistili, že mají na natáčení poslední den a poslední tisícikorunu. Především musím, i přes ojedinělé přehrávání, vyzvednout herecké výkony aktérů.

Nováci (1995) (seriál) odpad!

Jakákoliv slova a pozastavení nad tímto jsou ztrátou času. Howgh!

Nahota na prodej (1993) odpad!

Už když se podívám na poster k filmu...to mluví za vše.

Playgirls II (1995) odpad!

Jeden by řekl, že chybami se člověk učí. Vít Olmer asi ne.

Byl jednou jeden polda (1995)

Musím dát jednu hvězdičku, protože následují ještě další dva skvostné díly.