Podezřelá (2022)

Můj nejoblíbenější film roku 2022. Park chan-wook opět ukazuje svou režijní dokonalost, doporučuji každý film od tohoto režiséra. Vizuálně je to naprosto dokonalé, honička zabraná přes snorricam, hrátky s ostrostí ve výslechové místnosti a kompoziční rozkoš. 10/10

Ve při (2023) (seriál)

Skvěle natočená satira. A24 nezklame.

Ichi the Killer (2001)

Šílenost. Režisérovi je naprosto u prdele, co si divák myslí, což je fajn, ale většinu to nejspíš pobouří. Tedy ve zkratce je to film pro určité procento diváků. Každopádně bych doporučil alespoň vidět půlku, když vás to bavit nebude, tak to prostě vypněte.

Promlčeno (2022)

Vlastně fajn. Mrzí mě konec, který by si přál v tak nabitém scénáři větší pecku. Čekal jsem, že při poslední návštěvě Petra, kdy hlavní záporák vykecá vše, jak bylo, nahraje Petr tuto výpověď a následně ji předá policii, myslím si, že by to příběh posunulo na jiný level, ale i tak, velmi zdařilý snímek.

Climax (2018)

No tak to mě poser. Geniální. Gaspar Noe je umělec se vším všudy, to je prostě obrázkový porno. Režijní genialita, která je tak specifická, že si ji dovolím srovnat s originalitou např. Wese Andersona. Gaspare, bavíš mě!

Wang Jiao ka men (1988)

První film od jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů. Lidé co znají Wong Kar-waie a jeho tvorbu, často označují Chunking express jako jeho nejvydařenější, pro mnohé také kultovním filmem. As Tears Go By je velice originální a vizuálně už připomíná režisérovu pozdější tvorbu, jsou zde jisté režijní nedokonalosti, ale vzhledem k příběhu a jeho akčnosti to diváka vůbec neruší. Jedná se asi o nejvíce "umluvený" a "akční" zážitek od celosvětově uznávaného a vzácného režiséra Wong Kar-waie. Všem doporučuji.

Zloději (2018)

Skvělé. Už vizuální stránkou se jedná o umění a příběh je natolik komplexní a natolik trefný, že každého člověka dokáže pohltit.

Čtverec (2017)

Zajímavá záležitost. Parodie dnešní společnosti, režisér moc krásně popichuje trpělivost diváka a kamuflážově upozorňuje na širokou škálu problému moderní společnosti.

Pan Trenér (2022) (studentský film)

Pan Trenér nabízí bezednou dávku adrenalinu z hokejového prostředí, divákovi umožňuje nahlédnout pod sukýnku korupce, která je velmi častá a neobjevuje se jen v hokeji. Jakožto člověk spřažený s hokejovým prostředím můžu potvrdit autentičnost a reálnost, které jsem se před zhlédnutím obával. Musím vyzdvihnout skvělou práci scénáristy Petra Pelecha, který předvedl dialogovou nádheru a zachoval již zmíněnou autentičnost. Přirozená a nenucená kamera (ačkoliv všichni víme, co Daniel Tučník umí za precizní artovky, každopádně vzhledem k rozebírané věci nás asi žádné A24 záběry nezajímají, zkrátka by se to nehodilo) společně se skvělými hereckými výkony, konstruuje opravdu skvělý kinematografický počin, až bych si přál, aby to byl stopážově delší výtvor, samozřejmě všichni víme, jaké jsou možnosti studentských snímků. Omlouvám se za případné hrubky, bohužel jsem ještě omámen z festivalové alkoholové sprchy v Uherském Hradišti. Těším se na další projekty od Radim Grzybka a jeho talentovaného týmu! 8.1/10  LV