• Fantasy

Deadpool 2 (2018)

Ano, povedlo se. Sice jsme všichni doufali že by druhý Deadpool mohl být alespoň tak dobrý jako první díl, ale jen málo lidí čekalo že to bude až taková pecka. Režisérky naprosto bravurní práce, zejména u akčních scén funguje atmosféra i kamera vážně skvěle (ostatně se není čemu divit když tento film tvořili tvůrci Johna Wicka), dále pak skvělý herci, které samozřejmě táhl Ryan Reynolds, ale i Josh Brolin předvedl výborný výkon na který jsme si za poslední roky u něho už zvykly. No a samozřejmě možná nejdůležitější věc ve filmu je humor. Říkal jsem si jak by tvůrci mohli napsat scénář, plný vtípků a narážek a aby to nebylo to samé a nezacházelo se do trapných scén. No a znovu se to povedlo. Ve filmu sice bylo pár slabších scén, no ale s klidem můžu říct, že takhle jsem se u žádného filmu minimálně v kině nenasmál. 100%

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Nádherné podání strašlivégo děje. Takto by se dal charakterizovat tento film, který diváka vtáhne do děje, ve kterém je zpousta výbuchů, bolesti, ale i radosti z návratu a přesně ukazuje jací jsou někteří lidé, kteří jen pro větší zisky obětují i lidské životy. 80%

Dej mi své jméno (2017)

Na první pohled mě film vůbec nezaujal a dlouho mi trvalo než si mě plně získal. Ke zkouknutí mě donutili nominace na Oscary a tak jsem doufal že to bude stát aspoň trochu zato. A abych řekl pravdu tak stálo. Zvláštní je na filmu to že nemá žádnou dějovou strukturu a je to spíše taková část život hlavního hrdiny, kterého pro mě naprosto excelentně zahrál Timothée Chalamet a kdyby nebylo Garryho Oldmana tak to je jistě výkon Oscarový. Ostatně celý film byl hlavně o hercích a neviděl jsem ani jednoho který by hrál špatně nebo i průměrně, což je dnes opravdu ojedinělý jev. Co dalšího mě zaujalo bylo jak skvěle dokázal režisér dovést scény k naprosté autentičnosti, kdy jsem měl občas pocit že vedle postav vážně stojím a prožívám vše s nimi. A v neposlední řadě také kamera u které se mi velmi líbili dlouhé scénky bez střihu (scénka na úplném konci byla vážně skvělá) a film tím zvedal ještě k větší autentičnosti. 75%

Den zrady (2011)

Film o politice, který se zabívá nečestnostní a hledáním špíny před volbami. Navíc v režii George Cloonyho a spoustou spoustou skvělích herců v čele s Ryanem Goslingem, co by se tak mohlo pokazit? A řeknu vám že se nepokazilo nic. George totiž dokázal vydolovat i z nudnějších scén maximum a z obyčejného příběhu vytvořit strhující drama. 85%

Domek z karet - 43. kapitola (2016) (epizoda)

Výborný díl, ve kterém se neustále něco děje a vy i když zhruba víte jak to dopadne tak i tak je to skvělá zábava. 95%

Domek z karet - 47. kapitola (2016) (epizoda)

Trošku slabší díl, který nám ještě více prozrazuje o Conwayových, ale bohužel trochu ubírá nohu z plynu a děj postupuje tiišeji a pomaleji, což oproti předchozím dílům je docela znát. 75%

Domek z karet - 48. kapitola (2016) (epizoda)

Tak tohle byl další famózní díl plný výborných zvratů, skvělé režisérské práce a my jsme dostali další zajímavou zápletku. Jen tak dál. 95%

Domek z karet - 52. kapitola (2016) (epizoda)

Tak tohle byl jeden z nejlepších dílů v celém seriálu. Děj byl neustále prošpikován dramatickými scénami u kterých jste se vážně nemohli nudit. 100%

Domek z karet - 66. kapitola (2018) (epizoda)

Po skvělé páté sérii mého možná i nejoblíbenějšího seriálu, jsem se na šestou sérii ohromě těšil. Už trailer vzbuzoval dojem že i bez Franka Underwooda by to mohlo fungovat a že Claire by mohla převzít roli nové tahounky seriálu, no ale bohužel to nedopadlo. Děj je působí zdlouhavě a utahaně, nové postavy jsou nezajímavé a největší problém je rozhodně scénář. Co seriál nejvíce zdobilo společně s hereckými výkony, byl právě scénář, který překypoval zajímavými dialogy, které byly srozumitelné a měli hlavu a patu. Ovšem zde jsou dialogy suché bez nějakého většího zvratu, plné nudného blábolení a ten konec vážně? No takže první díl nedopadl rozhodně podle mých představ a nedávám šesté sérii moc velké naděje, ale uvidíme třeba se stane zázrak a uvidíme znovu ten fantastictický politický seriál, díky kterému se Netflix stal tak velkým hráčem na trhu jakým je. 40%

Dunkerk (2017)

Nolan je dle mého jeden z nejlepších, možná i nejlepší režisér dnešní doby a tenhle film to jednoznačně dokazuje. Protože udělat z takového nezáživného příběhu takovou parádu dokáže jen on. Abych se vrátil k filmu tak co se mě ohromně líbilo byla kamera, která vypadala na velkém plátně famózně a i herecké výkony byli více než průměrné. Takže abych to zhodnotil, tak z toho Nolan dostal vše co šlo a hodnotím tsk skvělými 80%.