• Fantasy

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tomuto filmu se nedá říct nic jiného než fantazie. Jak Tim Robbins tak hlavně Morgan Freeman předvedli excelentní herecký výkon. Absolutně po právu je tento film na ČSFD ze všech nejlepší. Kdo ho ještě neviděl tak se rozhodně koukněte, protože je to nádherný zážitek. 100%

Obecná škola (1991)

Tak konečně jsem viděl, dnes již klasiku českého filmu, Obecnou školu. Ale zas tolik mě to neodvařilo. Famózní Jan Tříska v hlavní roli, předvedl jeho nejikoničtější výkon, dnes legendárního Igora Hnízda, kterého si snad všichni sledující oblíbili. Dále pak další herecká esa, v čele se Zdeňkem Svěrákem a Libuší Šafránkovou samozřejmě nezklamali a kromě občasných vykolejení u dětských herců jsem z pohledu hereckého, plně spokojený. Obsahově je to samozřejmě také paráda, kdy si většinu postav značně oblíbíte a scénář který doprovází dialogy i dění na plátně je podle mě to nejlepší na celém filmu. Co mě ale trochu zklamalo byl závěr, který se sice k filmu hodil, ale mě nesednul a i když určitě mnoho lidí učaroval, což se jim nedivím, tak mě trochu zklamal. Takže celkově obecná škola není ani náhodou špatný film, ale bohužel očekávání způsobené zdejším hodnocením i tím co jsem slyšel od lidí, kteří film vychvalují do nebes, jsem lehce zklamaný a tak dávám "jen" 80%.

Rain Man (1988)

Tak tohle bylo naprosto neskutečný. Film který má tak neskutečně pozitivní a příjemnou atmosféru, která hladí duši a vy se jen divíte jak výborně zahrál Tom Cruise, ale hlavně Dustin Hoffman, který předvedl oscarový výkon a nejen oscarový, ale pro mě byl jeho výkon jedním nejlepších co jsem kdy viděl. Samozřejmě by to nešlo bez výborné režie, kterou doplnila krásná hudba a to všechno vytvořilo nádherný film, který je jedním z nejlepších v historii filmografie. 100%

Kmotr II (1974)

Sice už ne zas tak skvělý jako první díl, ale i tak se pokračování prvního Kmotra zařadilo mezi klenoty filmařského průmyslu. Výborní herci, skvělá atmosféra, famózní postavy, prostě tady se hledají negativa těžko. Přeci jen však tu mám jeden který mi dost vadil. Konkrétně několik scén které trvaly dosti dlouho a byly celé v italštině (bohužel) a česká produkce nedoplnila ani titulky takže já jsem vůbec netušil o co se jedná. A ještě tu mám výhradu pro až moc pomalý a nudnější střed filmu, kde se oproti prvnímu dílu, skoro nic nedělo a já si začal všímat, že už si začínám hledat vhodnější pozorovací pozice. Ale když tohle odmyslím (samozřejmě že italština nebyla problém ve filmu, ale v české distribuci), tak se jedná o další nezapomenutelný film, který by měl každý fanda vidět. 90%

Kmotr (1972)

Jedna z nejlepších a možná i nejlepší gansterka všech dob. Výborná atmosféra s opravdu, ale opravdu výjimečnými a skvělými výkony všech herců, a hlavně Al Pacina s Marlonem Brandem, kteří předvedli jedny z nejlepších výkonů ve filmové historii. A kdyby vás náhodou (o čemž pochybuji) odradila od zhlédnutí délka, tak vás musím ujistit, že i na ty téměř tři hodiny byl film tak plynulý a zároveň napínavý, že jste ani neměli čas se nudit. 90%

Hoří, má panenko (1967)

Skvělý snímek od filmového génia Miloše Formana, který svou jedinečností udivuje i po dlouhých letech a i když jsem se ve zdejším humoru moc nenašel a některé scény byly opravdu dlouhatánské tak těch 70 minut nelituji. Další zajímavost, která mne udivila je že se ve filmu objevili až na vyjímky naprostí neherci a jak to oni a hlavně Miloš Forman zvládli je další věcí díky, které je Hoří má panenko naprosto jedinečný film. 75%

Vinnetou (1963)

Prostě stará dobrá klasika, neni co víc dodat. 95%