• Fantasy

Tvář vody (2017)

Abych řekl pravdu, tak jsem se na film vůbec netěšil. Nezaujal mě trailer, recenze, prostě nic. K zhlédnutí mě donutili až těch třináct nominací na Oscara a i přesto jsem byl dosti skeptický. To však pominulo když film začal. Hned od úvodu mě naprosto vtáhnul do svého děje a donutil mě oblíbit si hlavní postavy, které byly bravurně herecky zahrané. Režisér Guillermo Del Toro vytvořil výbornou atmosféru, kde se střídali prvky romantiky a drsné akce a když do toho přidal skvělý dobový soundtrack a vážně (ale vážně) skvělou kameru tak je o zážitek postaráno. 80%

Uteč (2017)

Abych řekl pravdu tak uteč byl asi můj první hororový snímek na který jsem se dobrovolně kouknul. Pravda je, že k zhlédnutí mě donutili nominace na oscara a že první půl hodinu filmu jsem měl neustále ruce před očima a nakukoval jsem pouze škvírami mezi prsty, ale toho jsem po půl hodině nechal a celou svou myslí jsem spadl do bravůrně atmosfericky natočeného filmu, kde i přes pomalý rozjezd se děj po kousíčkách rozjasňuje a v poslední zhruba půl hodině jsem absolutně nevnímal dění kolem mě a jen jsem bez hnutí seděl na židli a fandil hlavnímu hrdinovi. A když jsem se už dostal k hlavnímu hrdinovi, kterého sice ne oskarově, ale i tak naprosto bravurně zahrál mě ne zrovna oblíbený Daniel Kaluuya, kterého jsem si samozřejmě po tomto filmu docela oblíbil. A abych nezapomněl i na další herce, kteří až pro mě nepochopitelně zahráli naprosto věrohodný výkon a obzvlášť mě překvapili a zároveň potěšili herci černé pleti, kteří mě sice děsili, ale zároveň velice potěšili. Když se teď dostanu k režisérovi Jordanu Peelemu, kterému se povedlo vytvořit, jak jsem již zmiňoval, nebývalou a výbornou atmosféru do které přidal i zajímavé originální prvky a je dle mého zcela oprávněně nominován na cenu akademie. Závěrem chci říci že tento film, díky kterému jsem překonal svou bázlivost z hororů, je vážně skvěle vypracovaný ve všech možných ohledech a tak můžu doporučit nejen lidem, kteří mají rádi horory, ale i divákům kteří je ani zdaleka nevyhledávají. Je to vážně výborný filmový zážitek. 90%

Válka o planetu opic (2017)

Apes, together, strong. I přes rozpačitý začátek kdy se film jen tak vlekl jsem viděl famózní letní blockbouster, který uzavírá skvělou triologii o opičím vůdci Césarovi a jeho opicích, kteří bojují o své přežití. Matt Revesse natočil svůj první pořádný velkofilm, který nechává spoustu možností na pokračovaní této opičí ságy a my můžeme jen doufat, že bude alespoň stejně dobrá jako tak triologie. 90%

Velký dar (2017)

Captain America v dramatu...i tak můžeme nazvat film Gifted, který vyobrazuje život strýce a malé holčičky Mary, do kterého zasáhne babička Mary a snaží se je od sebe oddělit. Jak už jsem psal ve filmu hraje Chris Evans, který je známý především díky roli Kapitána Ameriky a tak je skvělé, že především akční herec dokáže zahrát i takovéto dramatické role, který mi se útočí na Oscary. Dále tu pak je výborná Mckenna Grace, která svou dětskou postavu zahrála bravůrně a v neposlední řadě také Octavia Spencer od které snad špatný výkon ani nečekáme. Je jen škoda, že film přeběhl Českem bez většího povšimnutí, což by se v budoucnu mohlo změnit, protože film dle mého bude útočit na Oscary. 95%

Vražda v Orient expresu (2017)

Velmi zajímavě zpracováný snímek kde exceluje jak v režisérském tak v hereckém podání Kenneth Branagh a samozřejmě nezahálejí ani ostatní slavní herci. Začátek filmu je pozvolný a film se pořádně rozjede v polovině a kdyby nezvolnil ve finále tak by z toho bylo pět hvězd. 75%

Wonder Woman (2017)

Tak i DC konečně vytvořilo opravdu kvalitní komiksový film, který upoutal už od samotného začátku až po epický konec při kterém jste jen těžko odtrhli oči od filmového plátna. Chris Pine je pro mě skvělým hercem hlavně pro sci-fi, ostatně nám už to předvedl ve Star Treku, ale tato role to jen dotvrdila a samozřejmě Gal Gagot jako Wonder Women, kroku netřeba cokoli dodávat. Vyvedla se i kamera která někdy byla až zbytečně roztřesená, ale barevnost a velkolepost to bravurně zastinila. Abych jen nechválil tak mi na filmu vadila v některých momentech akce (opravdu jen v některých), například když Wonder Woman skákala z domu na dům tak tam byly opravdu dost vyditelná počítačová práce, kdy hlavní hrdinka vypadala jak v počítačové hře a to moc dobrým dojmem nepůsobilo. Abych však vytvořil nějaký ten závěr tak Wonder Women je výbornou letní popkornovkou, která dokáže zabrnkat i na city a tak hurá do kina na blížící se Justice Legue. 80%

Zabiják & bodyguard (2017)

Moc jsem nečekal a možná proto jsem takhle nadšený. Mezi Ryanem Reynoldsem a Samuel L. Jacksnem panuje po celou dobu skvělá chemie a to co předvádí táhne naprosto celý film. Hudba je naprosto skvělá (scénky se zpívajícím Jacksonem jsem si opravdu oblíbil) a když se k tomu přidá i trefný a opravdu vtipný scénář je se vážně na co koukat. 90%

Život (2017)

Trošku béčkové, ale jinak povedené sci-fi, kterým určitě vévodí skvělý casting v čele s Ryanem Reynoldsem, Jakem Gyllehaalem a Rebeccou Ferguson, což současně sloužilo jako největší tahák filmu. Efekty ucházející, kamera jakž takž šla, ale co u mě nejvíce strahává film ke záporu je scénář. Opravdu špatně vykreslené postavy, u kterých mi bylo skoro jedno jestli přežijí nebo ne a dialogy na hodně klasické a průměrné úrovni. Režisér byl také tak nějak průměrný, ale dokázal dobře vyvodit atmosféru napětí, takže má u mě plusové body. Celkově se jedná o jak jsem říkal povedenou béčkovku, která zabaví, ale na zadek si z ní nesednete. 70%

Anděl Páně 2 (2016)

Nato jaký to má v českých kinech obrovský ohlas to pro mě zas takový skvělí film nebyl. Byl sice velmi pěkně natočen i měl velmi zajímavou pointu, avšak na první díl to prostě nemá. Já osobně jsem hrozně postrádal tu vánoční atmosféru, která by u vánoční pohádky rozhodně měla být. A navíc se mi film zdál spíše pro ty větší, protože některé pasáže filmu děti chápat nemohou. Takže já jsem byl osobně trocho zklamaný z příchodu z kina, protože jsem čekal, že film bude alespoň stejně dobrý jako první díl. 70%

Angry Birds ve filmu (2016)

Asi většina z nás hrála mobilní hru Angry Birds a když jsem slyšel že do kin přichází i film upřímě jsem se o to ani nezajímal. Čekal jsem totiž že to bude nudný a nezajímavý animák, který se samotnou hrou nebude mít nic moc společného, ale opak byl pravdou. Hned po prvních minutách mě film naplno vtáhl do svého děje, který postupně gradoval. Skvělé bylo i to, že ve filmu bylo mnoho prvků, které jsou přímo v mobilní hře. A musím také vyzdvihnout skvělou práci všech lidí co se na filmu podíleli, protože já obdivuji tvůrce animovaných filmů jak dokáží s pomocí programů vytvořit film, který se může podobat hranému filmu a u tohoto se to rozhodně povedlo. 85%