Bajkeři (2017)

Projednou zase nějaká příjemná česká komedie, u které můžete vypnout a po náročném dní odpočívat. Film je svižný, někdy i vtipný, i když nějakou velkou originálností zrovna neoplývá. 60%.

Oscar (1991)

Na první pohled možná stupidní komedie, ale musím říct, že zabaví a zvedne náladu. Sice se asi nebudete válet smíchy, ale alespoň jednou se určitě pousmějete. Dobrý film pro hezké odpoledne na jedno zhlédnutí, 60%.

Čertoviny (2017)

Kde jen začít. Tak třeba herci. Oldřich navrátil dobrý, chvílemi až přehrával. Ta hlavní herečka, jejíž jméno si furt nemohu zapamatovat, asi okouzlila výběrce herců nevím čím, ale herectvím asi ne. Nevím, jak ostatním, ale mě do role vůbec nesedla. Nejen že vypadá moc mladá a do role "princezny z pohádky" se moc nehodí, ale ještě k tomu neumí projevovat emoce, city, atd... Drží furt svůj jednotvárný výraz. Ostatní byli v pohodě. Ta "šlechtička" či co se mi do role taktéž absolutně nehodila. Jediný, koho musím za svou roli pochválit, je ten bohatý a zlý statkář, jehož jméno si světě div se nepamatuji, a kterému jsem narozdíl od ostatních jeho roli věřil. Ale už dost herců, prejděme ke kameře, s tou nemám problémy, ba naopak, chválím hezké barvy, chvilkama byl ale obraz až moc přesvícený. Příběh byl slabšího duchu, zápletka by se krásně vešla do osmdesáti minut. S atmosférou to jde z kopce úplně. Když je na scéně Lucifer, má se otřásat zem. Když je na scéně Lucifer, máme se bát, má být nějaká temná atmosféra, zlověstná hudba, atd... O písních mi ani nemluvte. No, jestli se těm výkřikům do tmy vůbec dají říkat písně. Řekněme spíš úryvkům písní s ustřihnutým koncem. To byla jedním slovem katastrofa. Byla scéna, následoval pěti vteřinový úryvek písně a střih. Žádné doznění hudby, žádný pomalý přechod z scény na scénu. Prostě jen střih. Celkově pohádku oceňuji dvěma hvězdami. První je za to málo, co jsem zde pochválil a druhá za to, že je to hlavně cíleno pro děti a těm by se to dle mého líbit mohlo.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Zábavná a vcelku neškodná akční komedie. Smát se budete asi jen u akčních scén a to tehdy, když se zamyslíte nad tím, že je to už vážně komedie. Skákání po autech za jízdy, každou ránu trefí- záporák samozřejmě ne, atd... Ale to k filmu už tak nějak patří. Utíká to hezky, příběh to má jakž takž dobrý a jako celek to velmi dobře funguje.

Requiem za sen (2000)

Příběh čtyřech lidí závislých na drogách chytne za srdíčko. Jak by taky ne, když jej pečlivě sledujete a od obrazovky se prakticky nelze odtrhnout. Za doprovodu elegantní, avšak varovné hudby se způsobí dlouhodobý stav husí kůže, která se bude projevovat po celý film, obzvláště posledních 15 minut. Celý film je pojat úplně jinak, než obyčejný průměrný snímek. Od kamery po příběh je všechno dokonalé, absolutně není co vytknout, jedinou věc bych nenašel, občas se zlobím na délku, ale ta je i tady super, protože 102 minut prostě zahřeje u srdce. Jedním slovem dokonalost.

Po stopách duchů (2008) (pořad)

Co to bylo?! Zřejmě jen nevysvětlitelné klepání.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Za mě velmi kladný film. Působí vyrovnaně, nechce divákovi nic vnutit, není nějak utahaný a u obrazovky vás zcela jistě udrží. Od zajímavého názvu k běžnému konci, nemám co vytknout!

Severus Snape and the Marauders (2015)

Příjemný a rychle unikající fanfilm, který na to, že má asi malý rozpočet a je udělán čistě pro zábavu, tak He velice dobrý. Příběh se spoutal s nadcházejícími filmy, ale jsou zde věci, které si myslím, že ani ve světě Harryho Potter nejsou možné. Krásně se dívá na vztahy mezi Jamesem, Peterem a dalšími, i když bych řekl, že by se Peter na konci takhle vlezle nezachoval, byl to dobrý kamarád Siriuse a dalších, zradil pod velkým tlakem až poté. Jediný problém jsem měl s Lilly, která se sem jakožto herečka vůbec (podle mě) nehodila. Efekty jsou normální a průměrné, někdy lepší a někdy horší. Celkově se mi to neskutečně líbilo a zase jsem zavzpomínal na zápletku Harryho Pottera a kamarády jeho rodičů. Veliký nadprůměr!

Kameňák - Kalhotkový fantom (2019) (epizoda)

Tak jak se nám vyvíjí nový seriál? Díl o větru, který krade kalhotky... to mluví za vše. Ale ne! Nebuďme hned tak uspěchaní, třeba to bude podané nějak kreativně s nečekaným rozuzlením. Třeba to nebude nával vtipů na sobě a bude tam alespoň nějaká koukatelná vedlejší zápletka. Ale o tomhle se asi může tomuto seriálu jen zdát.