Civilizace a umění (2018) (seriál)

Zajímavý a naučný dokument. Vše stručně, obrázky jak mají být a hezké "jakási dovidea, která znázorňují minulost". Epizody utíkají svižně a vše šlape jako hodinky!

Smrtonosná zbraň (2016) (seriál)

Jak já nemám ty akční seriály rád, tak tohle se docela povedlo. Na nic si to nehraje, má to správné Americké nálady, a jako celek to moc dobře funguje.

Simonova kočka (2008) (seriál)

Režisérova kočka asi zlobí a majitel se asi snažil vyzobrazit kousky svého mazlíka v jakémsi krátkém seriálečku. No, celkem slušné a většina dílů nenudí, avšak ani nějak extra nepobaví a namísto zasmání o reklamní pauze se spíše čeká, než tato rádoby komedie skončí. Jako internetový "pořad" fajn, ale i na vzdory mým očím perfektní způsob animace to neudrží mou pozornost a se vší chutí budu nadále čekat na seriál, jež dávají po této skeči.

Mrtví neumírají (2019)

Satira? Kdeže né, satira by byla trošku úderově vtipná a nadnesla by se nad tématem. Horor? Kdeže né, u hororu by měl člověk alespoň pocítit náznak atmosféry vyzařující z filmu. Takže tedy komedie? No, tak pokud se dá těm hloupým pokusům o nabušené hlášky, při kterých smíchy padá kino říkat vtipy, tak by to komedie být mohla. Bohužel to ale na komedii nevidím. Možná pro tento film měli vymyslet speciální žánr, do kterého zapadají filmy bez emocí, nudné, utahané, neatmosférické, filmy, kde místo pravé hororové hudby hraje píseň s akčních filmů, která se do filmu absolutně nehodí, filmy, kde se jedná o zombie a najednou se zde objeví ufo- vše je samozřejmě nevysvětlitelné tak, aby to sledovatel nepochopil. Filmy, kde se střídá omyl za omylem a věci nedávají smysl (třeba jako proč z hrobů vylézali jen lidé? Kde byli mrtví dobytek, psi, kočky, atd...), filmy, ve kterých scénář nedává smysl a je až nápadně hloupoučký a filmy, u kterých je zabit potenciál na rozjetí vedlejších linek, protože tady vedlejší dějové linky skončili ještě před tím, než stihly začít.

Devadesátky (2018)

Kdyby šlo dát 6 hvězd, dám jich šest. Tak atmosférou oplývající film jsem snad ještě neviděl. Napomáhala tomu dobová hudba, záběr 4:3, "starý efekt" , ale i celkové fungování filmu jako jednota, která působila strašně umělecky. Film si na nic nehraje, je tam vyzobrazená realita a né klišé chození kolem horké kaše.Skvělé vyvíjení postav a prostě ukázkový příklad toho, jak točit nejen debutové, ale nadprůměrné celovečerní filmy. Tomuhle já říkám film, jak má být. Nejlepší film, natočený za poslední rok, který mé oči spatřily!

Ženy v běhu (2019)

Konečně hezká, koukatelná a řekl bych velmi nadprůměrná česká komedie, která by mohla slavit úspěchy i v prachobyčejném televizním vysílání. Srší to vtipy, překypuje pohodlností a působí to příjemně. Snad jen ta atmosféra by se mohla doladit. Je furt na stejné vlně.

Comedy Club (2016) (pořad)

Skvěle! Konečně pořad, u kterého člověk vypne tělo, naladí správnou atmosféru a půl hoďky relaxuje u televize.

Jumanji (1995)

Příjemná, ničím neškodná "pohádka " , která zpříjemní odpoledne. Vše šlape jak hodinky. 3,5 hvězdy.

Wind River (2017)

V kině to musel být nářez. Chyby? Těžko by se hledaly. Snad jen jednu výtku bych měl a to tu, že (spoiler) když jdou někde za půlkou ke karavanu, ve kterém byli vrazi, tak ti neměli důvod mít u sebe poschovávané zbraně tohoto typu, ještě k tomu, když už byly tři dny po vraždě (konec spoilerů). Kamera byla vskutku jedinečná a už od prvních záběrů spolu s hudbou zatáhnou do děje. Herci? Vynikající. Zvláště tedy Jeremy Renner, který sám v pohodě ovládne celý záběr bez jediných problémů. Skvělá mimika a vyjádřené emoce. Stejný pocit jsem měl u Indiána (myslím Mártyna)- prostě otce pohřešované, ten mi taky do role excelentně padl. Za nejlepší scénu bych považoval donucení (spoiler) Jeremym Rennerem, aby vrah šel a dělal to samé, jako zavražděná, žádná hudba, jen dramatický podkres a stojatá kamera, při které mrazí v zádech, dokonalost (konec spoileru). Výtečně! Jen nechápu, proč to nebylo na Oscarech.