Po čem muži touží (2018)

Ať si film má myšlenku, jakou chce, ať si film má herce, jaké chce, ať si má film scénář, jaký jen chce, ale když to člověka nebude bavit, bude filmu všechno dobré a pozdvihuhodné k ničemu. Stejně, jako to je (alespoň v mém případě) u tohoto filmu. Snímek Po čem muži touží by se podle mého dal totiž rozdělit do čtyř fází. (Spoiler) První fáze začíná s Langmajerem a jeho vyhazovem v práci a už tam se film náklání do záporných bodů. Druhá fáze je přeměna na ženu, zde se setkáváme s nevtipnými až otrávně nudnými pasážemi a věcně opakujícími se "vtípky" . Třetí fáze je takovéto uvědomění si schopností žen, atd... A fáze čtvrtá je zase přeměna, tentokrát už na muže. Musím uznat, že 4. fáze byla nejpříjemnější. Nevím už, jestli to bylo tím, že se blížil konec a nebo tím, že se ve filmu konečně začalo něco dít, ale užil jsem si ji nejvíc. Věřím, že film mohl někoho zaujmout a spíše než na myšlenky se zde sázelo na lehkost a odragovanost diváků, což není od věci, s filmem tohoto námětu by to nebyl problém, ale zas by tu odreagovanost měl dohánět něčím jiným, nejlépe humorem. A u tohoto filmu se mé svaly na obličeji moc nezapotily.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Udržet pozornost diváka vlastně jen jedinou akční sekvencí po dobu sto dvaceti minut, to už něco znamená. Po audiovizuální stránce je film naprostá slast, od začátku až dokonce jedno veliké kladné překvapení.

Ajťáci - Série 2 (2007) (série)

Tak jako u prvního dílu jsem se už dlouho nezasmál. Druhý díl mé nadšení z druhé série ještě zvýšil... a pak přišel třetí, čtvrtý, a pak další díly, které s IT neměly takřka nic společného. Ze seriálu se tedy stala dvacetiminutovka na náhodné téma, která (jak se u třetího dílu ukázalo) zas tak moc nepobaví a malinko ztrácí smysl s ohledem na to, o čem to má být. Nicméně určitě lepší než první série a to, že mě to vcelku bavilo zapírat nebudu, 70%.

Ajťáci - Série 1 (2006) (série)

V první řadě je k vidění vlastně jen kolísavý humor, na kterém seriál vlastně staví. Můj problém nastává při zjištění, že každých 20 minut jednotlivého dílu nám filmaři naservírují až moc kýčovitý děj prokládaný, no, co kdyby jen prokládaný, ale přímo zahuštěný po sobě jdoucími vtípky, které se mnohdy staví na ohraných a nebo "stupidních" situacích. 1. série je zklamání, ale jakožto odpočinkový sitcom k zahnání nudy určitě posloužit dokáže, i když opravdu kvalitních scén a vtipů je zde na můj vkus příliš málo.

33 životů (2015)

Film, kterému k dokonalosti chybělo už jen zvýšit tempo... a i tak bych ho asi za dokonalost nepovažoval. Spíš to působí jako normální katastrofický film, u kterého bylo předem jasné, že ničím výjimečný nebude. Film dělá, co má, vypráví o katastrofě, nic víc, krom krátkých rodinných hrádek, nepřidá, ale zas diváka o nic nepřipraví. 60% za dobré zrekapitulování dějin.

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Očekávání naplněna, výtky žádné, nezbývá jinak, než se těšit na další díly!

Pepa (2018)

Film, pro jehož existenci není důvod. Nepobaví, nic nového nepřinese, jen v celku nudném podání servíruje nezajímavý život nezajímavého člověka a to ještě k tomu nezajímavým způsobem, 1,5 hvězdy.

Sinister (2012)

Na mě z filmu působila velká nezkušenost a i přes snahu vyvolat tísňivou atmosféru a lekačky, ve mě film nechával spíš rozpačité pocity. Hezky se na to dívalo, to jo, ale celé to až moc bylo cítit průměrností.

Tenacious D in Post Apocalypto (2018) (seriál)

Musím přiznat, že má očekávání se naplnila a po příchodu prvních pár minut prvního dílu jsem si potvrdil, že koukám na něco, co vytvořili tihle dva. Absolutně skvěle podaná satiristická podívaná se spoustou odkazů a nápadů+ dobré promo pro nové album, pecka!

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

První díl? Úžas. Druhý díl? Skvost... a už to jelo... Seriál zdvihává mračna otázek, fascinuje v každém střihu a dává přemýšlet při každém slově, pohybu, vzpomínce. Je to skládačka ze střepů, každý malý střípek představuje otázku. Za běhu série se ale střepy slepují a na závěr před námi stojí kompletní zrcadlo, do kterého padají dotazy a vylétavají odpovědi. Naprostá bezkonkurenční trefa.