Soudce (2014)

Soudce pečlivě a důvěrně řeší problémy rodinné, tak i soudní. Celkem realisticky podaný film, po vizuální stránce nic výjimečného, ale na to se ani film nesoustředí, zato scénářem se chlubit může zcela oprávněně a ačkoliv se děj odehrává jen na pár místech a na první pohled může působit nezajímavě, rozhodně tomu tak není.

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Samotného mě to překvapuje, ale nemám výtky. Film funguje, herci opravdu hrají, jen nestojí před kamerou, příběh na romantickou komedii (sic né nějak extra) překvapí a celkový dojem z filmu je velmi pozitivní, 4,5 hvězdy.

Aladin (2019)

Tak tady není nad čím přemýšlet. Jednoznačně nadprůměrný a po všech stránkách kvalitní film. Nuda je mu cizí, pestrost až moc blízká. Pastva pro oči, po vizuální stránce naprostá bomba, 4,5 hvězdy.

Yesterday (2019)

S takovým námětem by se dalo dělat věcí. Scenáristé vybrali asi tu nejjednodušší a napsali to celkem slušně, všechno šlapalo, bylo fajn, písně se hezky poslouchaly a do života nesmělého Jacka se nahlíželo pěkně. Pak jakoby se vše zkazilo předáním (spoiler) místa bydliště Johna Lennona Jackovi, který začal "básnit o lásce a míru" cizímu člověku, který se zde bůh ví proč objevil. A v téhle vlně klišé, do kterých jsem doufal, že nespadne, se film nesl až do konce. Ten byl sice provedený hezky, ale podobné slaďárny jsme mohli vidět už tisíckrát. Největší (můj) problém tedy nastával v existenci Johna Lennona, který se zde z čistého nebe zjevil, aby převrátil film a za 3 minuty byl z obrazovek pryč. To bylo zklamání, ale nenechám si tím zkazit celý film propletený do Beatles hudby a bezvadně zpracovaných hudebních scén, co se týče studií, tak i koncertů.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Validation má myšlenku, působí strašně vesele a i při tom navodí mráz po zádech, bez pochyby 5 hvězd.

V zemi krve a medu (2011)

Jak se říká: čeho je moc, toho je příliš, a tady to filmaři malinko přehnali s tou "chladností a nelítostí". Celý film se vlastně točí okolo jednoho tématu omýlaného pořád dokola. (Spoilery) Daniel má muslimku a my takřka celý film koukáme, jak za ní chodí na pokoj a slýchá od otce, že by si měl dát na muslimy pozor. To je vlastně vše. Abych zase nekřivdil, občas se kamera dostane do zakoutí bitev, ale těch je tak málo, že to rovnost scén nedokáže vybalancovat ani náhodou. Jasně, film nemá být o bitvách, ale o zachycení života za války, je tu i psychologie a jsou zde ukázány ohavnosti, které se děly a jsou zde asi ukázány pravdivě, ale něco málo přes 2 hodiny je prostě na tuhle pravdu moc. Film nedojme, emoce mu jsou cizí a až na posledních 20 minut se jen mdle táhne. Alespoň závěr tu řadu průšvihů zlomil a vyloupl se z něj zajímavý konec.

Marie Terezie - A Woman at War (2019) (série)

Moc jmen, jednotvárný děj a na úkor složitým politickým situacím málo objasnění o době. Od první části celkem zklamaní. 40% Druhým dílem se politika hází pomalu za hlavu a na řadu přicházející rodinné problémy, válka a církev, povedený to kousek, 70%.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Film diváka utápí ve vlnách nudy a jednotvárnosti, nechá ho zdrhnout zrak od obrazovky, nesnaží se upoutat pozornost... a to je prostě špatně. Film za sebou nechává až moc otevřených dveří a ten konec? No to si snad děláte srandu...

Uteč (2017)

Vyvíjející se atmosférou oplývající dokonalost, při které filmaři přesně věděli, co dělají a co od filmu chtějí. Přesný výběr herců, průběh, vše na jedničku. Pocit beznaděje vyvolavá až klaustrofobické pocity... Nemám výtky.

Ad Astra (2019)

Klidný, pokojný, pohodový a fakt dobře vizuálně podaný. To asi vystihuje celý film, netřeba nic dodávat. Na vše se nádherně kouká a z jak audiovizuální, tak z filmařské stránky se jedná o špičku. Film o tom přesvědčuje diváka v ovládání dlouhých, zamyšlených scén, skvělých monologů v Pittově hlavě, ale i v akčnějších a rychlejších scénách. Prostě bomba.