• Fantasy

Útěk do budoucnosti (2016)

Je vidět, že i s trochou starého oblečení, retrokulis a několika starými Saaby plus jedním Trabantem se dá levně natočit slušný film. Líbily se mi dějové zvraty i překvapivý závěr. Jen je na tvůrcích patrné, že televizory se skleněnými obrazovkami (CRT) už nezažili. Ve třetí minutě Svente zapne televizi a okamžitě naskočí obraz. Jenže u CRT se musí nejdřív rozžhavit katoda a to trvá třeba 15 sekund.

Bohemian Rhapsody (2018)

Celkem dobře zpracovaná Mercuryho životní dráha. K ní pak, v porovnání s délkou filmu, jen kraťoučké probliky do života kapely či rodiny. Určitě by dílu prospělo - namísto zbytečného protahování zadumaných scén - více dějových linek, třeba střípky ze života ostatních členů kapely ještě před jejím vznikem apod.

Myši patří do nebe (2021)

Pěkně udělaný film po všech stránkách. Dal bych mu 5 hvězdiček, ale můj dojem jako blesk z čistého nebe pokazila scéna s huntem (důlním vozíkem). IMHO je okopírovaná z Indiana Jonese.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Patří mezi tu lepší menšinu filmů, v nichž část děje netvoří vata, naopak, je v něm bezpočet dějových zkratek se slide střihy. Jakub Štáfek mě svým výkonem přesvědčil o tom, že je naprostý blb, a doteď si musím opakovat: Je skvělý, jen to hraje. Třešničkou na dortu je pak Jakub Jenčík v roli geniálního Laviho syna. Sport, v tomto případě fotbal, kde nejde o nic než o prachy a podvody, dobře definoval "taťka". Nic nového, už zakladatel českého Sokola, Němec Friedrich Tirsch, který se překabátil na Čecha Miroslava Tyrše, považoval sport za lumpárnu a propagoval tělocvik. Jen doufám, že Miroslav Hanuš coby slizká kreatura "taťky" nezůstane v podobných rolích zaškatulkován, podobně záporný byl i jako šéf v seriálu Případy 1. oddělení nebo Šejba ze seriálu Svět pod hlavou.