Jan Žižka (2022)

Pohoda, klídek, tabáček...Niesme až tak rozdielný. Nenadávaj Čechom na Jágra, Radegast a Husitov...opri ma tuto dri ma festo😃...pred niekoľkými rokmi nám Slovákom skurvili Jánošíka...(Jano Šika, hej, pijeme s Janom, občas šika...) Tento film? 2/3 stopáže je super, režisér stavil na detailné zábery tváre, emócie, na nepochybne krásnu krajinu...ale...ale jastrab ktorému v zábere nebolo vidieť polovicu krídla, to sa nedalo už, fakt kde sa stratil? dál si bububu černoškov, aj keď jeden skončil s odťatov hlavou ale??? Ale cca 12 ročná dievka prakovníčka na kopci? Ako fakt mojo? Ti jebe? Máš kámoša čo pošle svoju dcéru teoreticky do toho pbdobia? Bude prakovníčka? Alebo siz nejurobia iní, no nechajme to tak....V roku pána 2022 chceš zmeniť osud ľudí v akomkoľvek storočí? Á Tvoja hlava je inak v poriadku? Sa spamätaj, a svoju energiu míňaj nato aby sa ľudia akejkoľvek farby pleti mali o čosi lepšie ako teraz...Budíček, husiti su pasé....skús tu píčovinu čo Ti narástla nad krkom používať, volá sa to mozog a väčšina ľudí sa ju snaží použiť aby sme všetci mali dôstojný život...😉

American Horror Stories - Season 2 (2022) (série)

Určite lepšie ako prvá séria s ozaj výbornými tromi epizódami (Dollhouse, Aura, Drive, škoda že to boli hneď prvé tri) za ktorými však tie ostatné zaostali oveľa viac (snáď Facelift bola ešte nadpriemerná) a tak Stories neprekročili tieň svojho veľkého brata ani omylom, aj keď pri Roanoke a posledných troch-štyroch epizódach to bolo ešte horšie. Celkovo ako taká oddychovka postačujúce, stačí si spomenúť na aktuálnu sériu Slasheru, ktorý nedopozeral hádam nikto...nadšený rozhodne nie som, ale mohlo to dopadnúť podstatne horšie.

American Horror Stories - Nekro (2022) (epizoda)

Odliadnuc od síce solídneho nápadu ale spracovania plného až neznesiteľných dialógov je najzaujímavejším faktom že tentokrát nebol za potreby zmiešaný pár...niekoľko afroameričanov sa síce v epizóde mihlo, ale iba ako svedkovia (možno aj Liehovovi), pretože náhodou by to bolo pre túto nadradenú rasu urážlivé spojiť ich s nekroláskou...belochov urážať možno :-D. Strašne to bije do očí, ale ešte bielejšia bola nakoniec epizóda Lake, ktorú som pozrel skôr ako tento kúsok. Opäť svojim spôsobom dobrý námet (v Aktoch X bola podobná, okrajovo, epizóda a tá stála za to) ktorej spracovanie zaostalo za očakávaním.

Thor: Ragnarok (2017)

Thor ani zďaleka nepatril k mojim obľúbencom, koniec koncov ako väčšina príbehov zo sveta MCU ale treba uznať že Taika Waititi momentálne patrí k jedným z reťisérov s najväčším potenciálom prekvapiť. Aj keď záver mi prešiel trochu unáhlený, asi to nechcešli zbytočne natiahnuť až na 3 hodiny treba povedať že 2/3 filmu som sa bavil viac ako dobre, dokonca aj pri prehnaných efektoch počas bitky Hulka s Thorom, a nielen počas nej. Zdá sa že keď nechám Marvelovky  odložať nejakých prá mesiacov či rokov urobia na mňa väčší dojem ako v čase keď sú uvedené do kín.

Elvis (2022)

Ešte aj tá dĺžka by sa dala vydržať, ale ešte aj životopisný film tejto legendy použiť nato aby liberálány fašisti zvýšili napätie medzi jednotlivými rasami, ale najmň medzi belochmi a černochmi tak to je už sila. A slovenský dabing tomu tiež moc nepridal, Elvisovi príhovory akože z javiska vyzneli strašne trápne...

Crock Pot (2020)

Tina nie je nadšená z toho že sa Garyho matka u nich zastaví na jeden deň. Gary sa ju snaží presvedčiť aby to vydržala čo vyústi do hádky...jeden z tých vydarených kúskov.

Auta na cestách - Náklaďáky (2022) (epizoda)

Kým predošlé epizódy zaujali aj mňa a nepochybne aj staršie deti táto bola určená úplne najmenším divákom.

Auta na cestách - Rychlostní rekordmani (2022) (epizoda)

Vo svojich príbehoch už bol Mater vutunený na preteky v drifte v Tokyu, tentokrát láme rýchlostné rekordy v púšti...jeho rozhovor s démonom stál zato...

Auta na cestách - Potemnění (2022) (epizoda)

V tejto epizóde sa opäť ukázalo akým legendárnym filmom je Kubrickovo Osvietenie. Na spestrenie pre rodičov ktorí to pozreli so svojimi ratolesťami postačujúce.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Odhliadnuc od ženských kráľov nie královien, od systematického vytierania tupučkých detských mozočkov a od občas detinských vtipov prekonal tento film moje očakávania na celej čiare, svojou čiernobielou pasážov nádherne poukázal na kontrast oproti pastelovým farbám vďaka ktorým tak upútali jednu generáciu a ponúkol jednu z najlepších záporných postávv histórii... Thor: Ragnarok som doteraz nevidel po sklamaní v predchádzajúcom Thorovi, po tomto mu predsa len šancu dám.