Oppenheimer (2023)

Je to Nolan. Co si umí hrát s obrazem i zvukem, ale zároveň je jiný. Tak jako většina z prvních hodnotících i já zvažovala dát 4 hvězdy, ale nebylo by to spravedlive, je to špičková filmařina, která stojí za vidění. Jen prostě Počátek a Insterstellar je jiný kafe. A že by byl Oppenheimer něčím vyjimečný, to opravdu není. Ani tím IMAXem. Navíc! Měla jsem problém se zorientovat v dejovych linkach. Nevím, proč tam byla ta linka s Levi Straussem. Chyběl mi tam svým způsobem závěr, ohlédnutí za tim, jak se na celou věc díval s odstupem času Opp. Asi každý čekal záběry z Hirosimy a ono nic... vetsi prostor dostava soukromy zivot Oppeinheimera, ktery byl egoista a děvkař.   Jinak RDJ hraje skvělé, Matt hraje skvělé... nechapu proč se dělá takové divadlo kolem Florence, která vlastne jen ukázala kozy nechápu...ale asi je to prestiz hrát u Nolana, jinak si nedokazu predstavit ty pidi role Rami Maleka či C. Afflecka... Takže i u tohohle zivotopisneho snímků to bude chtit druhou projekci, jen tady je výhoda, že si divak může prostudovat zdroje, aby se v ději lépe zorientoval. Imax stojí za to, jen vyšší řada. Moje 3. řada byla docela peklo na oči

Černé zrcadlo - Beyond the Sea (2023) (epizoda)

Nelíbilo, od začátku to má nepříjemnou atmosféru, sice to nabere nečekaně obrátky na konci, ale nějaký přesah jsem v tom nenašla. Prostě někomu hrabne.

To zařídíme (2018)

První půlka je svižnější, druhá je tak nějak moc.Ale i přesto ;) je to příjemná podívaná. // 12.7.2023 Netflix

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Je to taková barevnejsi a velkolepého výprava, která věrně kopiruje Indiho dobrodružství z 80tek, kdy co 10 minut zazní "ta melodie". Můj problém je, že melodie už mi v půlce filmu začala lézt na nervy a celý film jsem se nudila. Tak, jak si z předchozího dílu pamatuji jen to, že tam hrála Cate Blanchet, tak nejak to dopadne i s timhle dilem. To, že logiku tam nedavalo vůbec nic, opomíjim. Mně to nenadchlo.

Mezi živly (2023)

Ad 1: pokud jdete do kina, tak před filmem je kratas z postavou staříka z filmu Do oblak Ad 2: dětem se to moc líbilo (7 a 10 let) Ad 3: nebylo to blby, což ocenuju, ale že by mě tam vysloveně něco zaujalo, myšlenka, vtip, cokoliv, to bohužel ne, jako popcornovka pro děti super, ale já si na to za pár dní ani nevzpomenu. //Cinestar Jihlava 6.7.2023

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Je to trochu jiný a jak jinak, cesta je cíl. Není to nic, kdy by se člověk řezal smíchy od začátku do konce, ale má to spoustu myšlenek, které budu ráda, když by si děti uvědomily a odnesly. A i my dospělý si připomeneme, že život je jen jeden a záleží jen na nás, jak s ním naložíme a jakou cestu si zvolíme. Celkově to, jak se mapa měnila dle toho, kdo ji držel a to, jak jiný přístup měl každý k překonávání překážek a v pohledu na stejnou věc, to je věc, kterou si stálo za to připomenout - za to ty 4 hvezdy.

Break Point (2023) (seriál)

Tenis mám ráda. Koukam i na Drive to Survive, kdy první a druhá sezona byly nabušený. Bohužel ve F1 máte asi 10 týmů, tady máte stovky hráčů a vybrat si na začátku, kterým dáte větší prostor je výzva, o které si nejsem jista, zda se povedla. Ons byla vcelku jasná, ta měla výrazný rok, ale u Alji T. je to sporné, tak jako u mužských kolegů. Tech příběhů je na kurtech tolik a navíc, stejně jako u Drive to Survive, kdy u první sezony se nezapojily dva nejvýznamnější týmy (RedBull a Mercedes) a paběrkovalo se u těch druhořadých týmů, stejný problém je u Break Pointu – Novak i Rafa nemají prostor, přestože to byly nejvýraznější hráči dané sezony. Dobře se mi na to jako fanouškovi tenisu kouká, ale nejsem si jistá, jestli tohle na rozdíl od DtS přitáhne i jiné diváky než ty tenisové, přestože i tady se první sezony ujal stejný režisér jako u DtS.

Break Point - Úplně poslední šance (2023) (epizoda)

Zakončení druhé půlky dokumentu před Wimbledonem. Chybí mi tam větší napětí. Ale zvládla jsem těch 5 dílu za 2 dny (30.6. a 1.7.) Řekla bych se tohle je slabší půlka dokumentu a závěrečný díl, který je taky jeden z těch slabších, protože je to o výběru hráčů, kdy ani jeden z protoganistů se svého happy endu nedočkal.

Černé zrcadlo - Loch Henry (2023) (epizoda)

Strašně předvídatelné. Hned jak jeho máma otevřela dveře, tak to bylo jasný....takovej průměrné horor, kde to zrcadlo jsem tam nevidela. To, že lidi miluješ místa, kde se stalo něco hrozného bych jakobzrcadlo úplně neviděla.

V pasti (2018)

Líbilo, až na ten idealistickej konec. Trochu mi to připomnělo Neffovu knizku, kdy zase s těmi ufony dokázali komunikovat jen lidi s Dawnovým syndromem.