JC_Gucci

JC_Gucci

Česko

<< předchozí 1 2
    • 12.9.2019  19:46
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Přestože jsem o havárii Černobylu věděl hodně, nijak to nezmenšilo zážitek ze sledování tohoto seriálu. Zpracování je opravdu na jedničku. Scénář, prostředí, herecké výkony i efekty, to vše vás ponoří do v elmi ponuré atmosféry tohoto skvělého seriálu. I přes ponurou tématiku a depresivní atmosféru jsem od seriálu odcházel s pocitem radosti nad skvělým diváckým zážitkem. Škoda jen pár bot ve vysvětlování "vědy", některé zdroje ze kterých scénaristi čerpaly byly hodně mimo.

• 9.9.2019  01:36

Ze začátku jsem nechápal na co se koukám, ale postupně jsem se do toho dostával. Tento film je dementní, ale velmi originálním způsobem. Možná se na něj časem kouknu zhulený s partou kamarádů a hodnocení ještě zvážím, ale i přes pár scén, které mě příjemně překvapily, a skvěle bizarní atmosféru celého filmu, musím říct, že tohle není můj styl.

• 28.7.2019  02:10

V dnešní záplavě skvělých komixových filmů je Captain Marvel jeden z těch nejnudnějších. Sám o sobě by asi obstál, jako celkem slušné scifi, navíc ho trochu zachraňuje vždy skvělý Samuel L. Jackson, ale v tomto žánru nyní existuje takové množství mnohem lepších a zábavnějších filmů, že bych Captain Marvel nikomu nedoporučil. Prostě film jen pro lidi, co musí Marvelovky vidět všechny. Skouknout, zapomenout a už se k němu nikdy nevrátit.

• 28.7.2019  02:00

Zatímco první film byl především vizuálně nádherným objevováním dosud neznámých části Harry Potterovského světa, film druhý je... No já vlastně ani nevím, co to je. Občas se objeví nějaké zajímavé zvířátko, nebo vizuálně poutavá scéna, ale už to není hlavní náplní filmu. A to co to nahradilo je neuvěřitelná nuda. Film působí jako pilotní díl seriálu. Ukáže nám pár postav, které se celý film navzájem hledají. Nakonec se všichni sejdou, rozdělí se na "zlé" a "hodné" a zas se rozejdou. Chcete vědět jaké to má následky? Počkejte si na další 3 filmy. Vlastně tím, čím tento film skončil, mohl začít a divák by o nic nepřišel a byl by stále v obraze.

• 28.7.2019  01:40
    Barbar Conan (1982)

Svaly, sex a násilí! Arnieho toporný herecký výkon k postavě Conana skvěle sedí. To vše podtrženo epickou hudbou a skvělými efekty. Tento film pro mě skvěle zachytil atmosféru Barbara Conana.

• 6.6.2019  02:49

Super postavy, super prostředí, super efekty a super situace. Jen ten příběh bohužel trochu pokulhává.

• 19.5.2019  21:48
    MOST! (TV seriál) (2019)

Dycky Most? Spíš jednou Most! Přestože se děj seriíálu odehrává v prostředí nasáklém různými sociálními problémy, v každém díle je vždy aspoň jedna scéna tak neuvěřitelně nadsazená, že mě to z této reality okamžitě vytrhlo. Je škoda, že v seriálu, který se nebojí pracovat s mnoha pro někoho ožehavými tématy, autoři například zredukovali problém neonacismu na "máme problém, nikdo se s náma nechce prát". Největší zklamání pro mě nicméně bylo, že scénár tohoto klenotu seriálové tvorby je prakticky kompletně vykradený Big Lebowski. Pobavil jsem se, zasmál jsem se a vzhledem k tomu, že to má jen 8 dílů, rozhodně doporučuji všem!

• 18.3.2019  13:24

Walter Mitty je sympatický snílek a popleta, který je obklopen lidmi, kteří ho jen peskují a využívají. Jeho jediný "kamarád" neustále žádá jeho snoubenku o ruku, jeho snoubenka si víc važí svého psa, matka ho peskuje, šéf mu krade nápady a matka jeho snoubenky mu nevěří. Proto uniká do vlastní fantasie, kde je odvážný hrdina, všichni ho respektují a dívky mu padají k nohám. A toto fantazírování ho dostává do ještě větších problémů. Film je skvělý a zábavný, chvílemi i napínavý. Rozhodně doporučuji. Už jen za hudební scénu, kdy Walter Mitty ve svých představách paroduje profesora hudby, si film zaslouží plné hodnocení.

• 18.3.2019  13:10

Film o chlapci, který se vyrovnává s rakovinou své matky. Po řemeslné stránce není filmu co vytknout a rozhodně se jedná o umělecké dílo. Film nicméně není zábavný (a nemyslím tím, že by potřeboval humor). Končí stejně ponuře jako začíná a pokud se diváka téma filmu vyloženě netýká, tak se necítí nijak obohacen a ani nemá pocit, že sledování filmu byl kvalitně strávený čas. Film bych ale naopak doporučil každému, koho se téma týká. Ať už sami, nebo máte v blízkém okolí někoho, kdo se vyrovnává se životní ztrátou, myslím si, že shlédnutí tohoto filmu může být dobrou formou "arteterapie". V takovém případě bych hodnotil 5 hvězdiček. Jsem rád, že tento film existuje a doufám, že se na něj už nikdy nebudu koukat.

• 20.2.2019  02:59
    John Wick 2 (2017)

Týpek postřílí hromadu italů.

• 20.2.2019  02:57
    John Wick (2014)

Týpek postříli spoustu rusů.

• 20.2.2019  02:52

Blaníkovi mnohem více svědčí seriálový formát. Film má moc příběhu a málo úderného humoru, který mě v seriálu dokázal kolikrát nahlas rozesmát, zatímco film spíše jen lehce pobaví.

• 20.2.2019  02:46
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Výborná satira české politické scény. Něco jako "Jistě pane ministře" po česku. Všechny postavy a kauzy se kterými seriál pracuje jsou reálné, takže člověk, který nesleduje zprávy a politiku se může ztrácet. Občas se seriál snaží o něco jako děj prolínající se napříc epizodami a je to spíše na škodu. Naopak nejlépe mu jde hledat humorné důvody reálných politických kauz a to vás pak rozesměje, někdy až k slzám.

• 10.12.2018  01:18
    Prázdniny (2006)

Na koukání s drahou polovičku v období kolem Vánoc docela dobrá volba. Herecké výkony jsou dobré, kulisy krásné, pár scén vykouzlí úsměv na tváři, některé možná i tu slzu. Koukněte se na to sami v létě a zjistíte, že je film prázdný, příběh plytký, scény příliš dlouhé, postavy jednoduché a naivní, prostě nuda.

• 10.12.2018  00:55

Z dnešního pohledu je ona zlatokopka a on děvkař a násilník. Obzvlášť věkový rozdíl mezi hlavními představiteli Gary Cooperem a Audrey Hepburn (28 let) dává něčemu, co asi kdysi byla tuctová romantická komedie, při sledování dnes trochu bizarní podtón. To, co vadilo kritikům tehdy a soudě podle komentářů na CSFD některý divákům i dnes, mně udělalo film ironicky mnohem zajímavějším, než autoři asi zamýšleli. Je to romantická komedie ze staré školy, s úsměvnými scénami a naivním scénářem, ale někde v žaludku mně celou dobu svíral pocit, že to na co koukám, není úplně v pořádku. A za to si film zaslouží plné hodnocení.

• 14.11.2018  14:05

Skvělá vizuální podívaná díky nádherným prostředím, kostýmům a hlavně úchvatným hereckým výkonům. Obzvlášť Bradley Cooper v roli agenta FBI je naprosto skvělý a v průběhu filmu předvede takovou plejádu výrazů a pohledů, že jsem ani nevěděl, že je něco takového možné. Film bohužel drží zpátky celkem ubohý scénář, ve kterém se marně čeká na nějaký zásadní zvrat. Příběh by se dal shrnout do jedné holé věty a obzvlášť pro lidi milující filmy o podfukářích ve stylu "Dannyho parťáci" kteří se nechají nalákat na název a stylový trailer budou z filmu zklamaní.

• 16.10.2018  02:57

Tento film člověka naláká, ale neuspokojí. Divák má chuť objevovat svět Warcrftu, dozvědět se o něm víc. A tím film asi i plní svůj účel. Bohužel ale film nefunguje jako samostatná příběhová jednotka. Vlastně se od začátku do konce jedná o jeden velký cliffhanger. Celou je vám představován tento velký svět a jeho postavy a když už jste konečně připraveni se po hlavě vrhnout do příběhu, běží titulky.

• 16.10.2018  02:23

Celkem vizuálně zajímavá ukázka některých prvků africké kultury. Bohužel byly kostýmy a hudba jedinými zajámavými prvky v této nudné klišovité kaši. "Vibranium", je takový MacGuffin, který v jiných filmech nevadí, většinou, protože je v malém množství. Proč štít Kapitána Ameriky nejde prostřelit a neodmrští svého držitele do dáli, když do něj střelí tank? Je z "Vibrania"! OK, a teď k příběhu... Ale v tomto filmu je tahle pičověcička úplně všechno. Střílí, vysílá energii, samovolně vybuchuje, lítá, můžete se do něj obléct, léčí mrtelná zranění a když ho sežerete, dá vám superschopnosti. A zbytek je jen slabý příběh o tom, jaké to způsobí problémy, když si nejvyspělejší národ na světě volí svého absolutistického monarchu tak, že si kandidáti daj přes držku a ten kdo vyhraje smí vládnout, dokud nepřijde někdo jiný a nedá přes držku zas jemu.

• 1.9.2018  23:54
    Van Helsing (2004)

Tento film je buď strašná blbost, nebo geniální komedie "omylem". Záleží jen na vašem očekávání. Pokud čekáte kvalitní zábavu nad nekvalitou tohoto vážně myšleného počinu s vysokými ambicemi, rozhodně doporučuji!

• 1.9.2018  17:24
    Smrtící hadohlavci (TV film) (2014)

Tomuto filmu se nedaří dostat do kategorie "tak špatný až je zábavný" pro které si nechávám hodnocení "odpad". Toto je jen ztráta času. Efekty na úrovni MS Paint, neexistující herecké výkony a žádná krev, nebo sex, které by mohli divácky zážitek zachránit.

• 1.9.2018  17:15
    The Gambler (2014)

Týpkovi zemře děda, což mu navodí tak silnou depku, že se rozhodne spáchat "sebevraždu mafiánem". To činí tak, že si od všech mafianů ve městě půjčuje statisíce dolarů a před jejich zraky je okamžitě promrhá v kasínu. Z depky ho dostane až chuť ojet vysokoškolačku. Vše je doprovázeno artovými záběry na řadu větrných mlýnů a chlapce meditujícího na dně bazénu.

• 1.9.2018  17:05

Film podle skutečné události se snaží sebevíc vysvětlit laickým divákům původ ekonomické krize kolem roku 2009. Využívá k tomu textových vysvětlivek, metafor a zábavných celebrit. Přesto se mu to pořádně nedaří a doporučuji před shlédnutím filmu nastudovat alespoň základy obchodování na finančních trzích a nějaké shrnutí (ne)fungování obchodování s hypotékami. Celkový dojem z filmu je dobrý, ale působil spíše jako dokument. Rozhodně doporučuji každému, koho situace kolem vzniku ekonomické krize zajímá. Pro ostatní může být složitý až nudný.

• 8.6.2018  00:16

Tento film bilancuje na hraně "blbost" a "tak velká blbost, že jí stojí za to vidět". Jestli chcete vidět důstojné pokračování slavného filmu o dinosaurech, tento film rozhodně přeskočte. Jestli chcete vidět béčkový film, kde se valí klišé na klišé a všechny postavy celý film jen ječí, že si přejete, aby je dinosauři sežrali, tak u tohoto filmu se můžete i dobře pobavit.

• 10.7.2017  02:45

Tento film na mě působil, jako by někdo vzal starou čínskou legendu a napsal o ní baladu. Pak někdo jiný tuto baladu natočil. Film je především vizuálně působivý a i akční scény jsou až poetické. Příběh rychle ubíhá a je plný chvílemi více, chvílemi méně předvídatelných zvratů. CGI efekty také působí místy na výbornou, jindy troško hůře, ale vzhledem k tomu, že tento film ani nechce působit nijak realistickým dojmem, divácký zážitek to nekazí. Film má výborný zvuk i hudbu. Akorát adi na dvou místech, kdy se hudba snažila být příliš dramatická, začala znít jako nekvalitní midi. Celkově se jedná o úžasnou vizuálně i poslechově poutavou pohádku, kterou bych doporučil každému. 5 hvězdiček si ale nezaslouží kvůlibotě ve scénáří ve dvou třetinách filmu. Do té doby se celkem složitě a za spolupráce několika lidí snaží někoho někam dostat a pak když tam je, někdo prohlasí: "Už ho nepotřebujem, zabijte ho!" Wtf?

• 10.7.2017  02:37

Problém tohoto filmu je jednoduchý. Je v něm moc postav a málo prostoru na jejich představení, aby na nich divákovi záleželo. To se především týká hlavních padouchů, ale i všech členů sebevražedného oddílu a lidí kolem. Navíc má film dvě dějové linky. Tedy jedna, kdy se sebevražedný oddíl snaží zastavit padoucha a druhá, kde Joker chce osvobid Harley Quinn z vězení. Dějové linky spolu nijak nesouvisí a mnohem lépe by působily ve dvou různých filmech. Nepřátelští vojáci jsou generičtější než zombies, padouši nenahánějí hrůzu a herecké výkony jsou trošku kostrbaté. Nuda to ale není. Zkouknout a zapomenout.

• 19.6.2017  03:20

Obrovské množství postav, o kterých nic nevíte, a zbytečněě komplikovaný příběh, který ač se snaží sebevíc, nedokáže přesvědčit diváka o tom, že by si Batman a Superman měli dát přes držku. Přitom je film únávně dlouhý a konflikt mezi dvěma titulními hrdiny je jen malá část toho, o čem film vlastně je. A to je jeho největší problém. Pokud jste fanda komixů, občas si uslintnete. Zbytek diváků jen nevěřícně kroutí hlavou nad nepochopitelnými záběry a postavami, které mizí stejně rychle jako se objevují. Většina z nich je možná důležitá pro celý DC svět, ale rozhodně ne pro příběh tohoto filmu. A to ani nemluvím o Batmanových pychadelických snech, Tento film ani nejde plně pochopit bez použití Googlu, nebo znalosti všech možných i nemožných komixů. Naštěstí vizuální stránka filmu je pěkná a hodnocení zachraňuje naprosto úžasný soundtrack.

• 10.6.2017  02:15
    Muž z oceli (2013)

Čekal jsem blbost a dostalo se mi celkem povedené scifi "béčko". Stejně jako většina jiných "komixových" filmů je i tento plný blbostí, nelogičností a ohraných klišé (ale to je z části dáno už předlohou). Narozdíl od mnoha jiných "komixových" filmů se na tento, díky povedeným scénám, poutavé atmosféře a perfektním hercům a jejich výkonům, kouká dobře. Celé to doprovází skvělý soundtrack. Za mě rozhodně nejlepší hrané zpracování Supermana. Jediným zklamáním byl úvod na Kryptonu, na který jsem se těšil a nakonec to byla nejhorší část filmu. Navíc by se bez této přehlídky CGI efektů film obešel a na příběhu by to vůbec nic nezměnilo. Nelze se ubránit pocitu, že ta osoba, která skáče z vysokých útesů a jezdí na přerostlých vážkách do bitvy není Jor-El, ale Obi-Wan Kenobi. Když ale přežijete začátek, už vás čeká jen poutavá podívaná, která udrží pozornost až do konce. Odměnou vám bude celkem působivá destrukce města, při které museli zemřít statisíce lidí, ale tak už to chodí, když si mimozemšťané dávají do držky na naší planetě.

• 27.3.2017  04:54

Druhý díl Bridget Jonesové je repríza "oblíbených scén" z jedničky a prostor mezi je vyplněn nepovedenou crazy komedií. Takže zatímco Bridget se opět rozhoduje, jestli chce spát s prknem nebo blbcem, skáče s pádakem do prasečích hoven a zkouší lysohlávky. Polovina příběhu je možná jen díky tomu, že hlavní postava opět neví nějakou důležitou informaci, kterou jí z nepochopitelných důvodů nikdo neřekne. Zbytek příběhu je způsoben tím, že přestože má hlavní postava co chce a je spokojená, má neodotaletnou touhu sabotovat vlastní život. Asi to má zahřát u srdíčka všechny, co v životě udělaly nějakou zásadní chybu, že v tom nejsou samy.

• 27.3.2017  04:21

Film, jehož příběh je možný jen díky tomu, že hlavní postava neví informaci, kterou vědí všichni ostatní, ale vždy jakoby náhodou jí to nikdo neřekne. Film jehož jediná kvalita spočívá v tom, že jsou všechny postavy natvrdlé, takže se v něm každý najde. Pro holky 4*, pro koukání s holkou 3*, jinak se mu vyhněte.

• 19.3.2017  02:18

Namyšlený, ale geniální chirurg se vybourá ve svém sporťáku a při snaze zachránit své zlaté ručičky se stane čarodějem zachraňujícím svět. Motivace postav není moc uvěřitelná a celý příběh předvídatelný, ale díky vizuálnímu zpracování se jedná o skvělý zážitek a vřele doporučuji k shlédnutí všem.

<< předchozí 1 2