Equilibrium (2002)

Á, konečne prichádzame k mojej obľúbenej téme. tvrdý chlap v pozícii malého, vystrašeného chlapčeka. Tvrdý chlap žil v presvedčení, že všetko je čierne, alebo biele. A zrazu sa v ňom objavili city. Ako v puberte. Mal strach, ale bolo to aj vzrušujúce. A otváralo to mnoho otázok.Aké to je cítiť? Prečo sú všetci tí ľudia ochotný toľko riskovať? Načo zbierajú všetky tie nepotrebné veci? Prečo sa potrebujú inak obliekať? Počúvať hudbu? Človek je tvor zvedavý obzvlášť malé deti, ktoré ešte nemajú taký pud sebazáchovy. a podobne je na tom aj náš hrdina. Len s ťažkosťami ovláda svoje city a emócie, pretože sa to nikdy neučil. Zároveň si však uvedomuje nebezpečenstvo, ktoré z toho vyplýva. Jeho prebúdzajúce sa city k žene - niečo, čo ešte nikdy necítil a teraz to preciťuje o to intenzívnejšie. Tiež tá scénka so psíkom bola milá a vtipná zároveň. A gól na záver - ten úsmev jeho synátora po tom výbuchu. Výťazstvo škodoradosti!

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Bolo to super! Nazvala by som to paródiou, ale nie tým trápnym spôsobom ako mnohé iné. Celkovo som sa dosť nasmiala a na konci nás napadlo, či to nemá aj ďalšiu časť, bo by sme si ju radi pozreli.Fajné hlášky a miestami sa človek skoro až zamyslí nad dôležitosťou vzdelávania... ale len skoro.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Musím dať 3, pretože hoci mám rada túto sériu filmov, tento z nich bol najhorší. Výhodou tejto série filmov je vtip, hoci to nie je komédia. A tiež sa mi páči Noah. Žiaden typický nadupaný hrdina, ktorý všetko zvládne bez pomoci a ľavou zadnou. ba práve naopak, k úspechu potrebuje pomoc ženy!!! To sa často nevidí, rozhodne bod k dobru, xi xi xi Ale konkrétne tento... ééé

Frekvence (2000)

Skvelé! Bazíruje na detailoch typu čo by bolo, keby. Stačí zmeniť maličkosť a ovplyvní to celú budúcnosť. Keď sa nad tým človek zamyslí - čo by bolo, keby som ten autobus zmeškala - nezmeškala, čo také by sa zmenilo!? Nič! Pri tomto filme však máte pocit, že svoju budúcnosť môžete ovplyvniť už aj tým, čo zjete na raňajky. Je to fajné! Tak dávam päť.

Ghost Rider (2007)

Priemerný film - rovnaký ako mhoho iných. Ak máte radi filmy tohoto žánru, tak sa zabavíte, a dokonca tu nájdete aj jednu hlbšiu myšlienku - má človek právo na druhú šancu? Odpoveď? Má, ale tá je poznačená minulosťou. A, na rozdiel od väčšiny hrdinov, totožnosť tohto bude odhalená a celý svet sa dozvie, kto je ten tajomný ochranca. Toď všio.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Pripúšťam, teraz by ma to už nikto neprinutil pozerať, ale svojho času som sa na tom rada zasmiala. A úplne najradšej sme doma mali Luka - ten však neskôr už nebol taký vtipný a niekedy vtedy som to prestala pozerať aj ja. Ale ten suchý humor je skvelí, aj ja by som chcela byť taká pohotová (áno,uvedomujem si, že to sú scénaristi a nie reál, ale bolo by to fajn)!

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Vraj temné... No, bolo tam trochu málo slnka, toť všio, Biohužiaľ. A nie len z pohľadu dospelého, ale aj mojej 9 ročnej netere. Bola som zvedavá, ako scénaristi premenia takú dlhú knihu na taký krátky film, ale myslím, že to urobili dobre. To najdôležitejšie bolo zachované, aj divák, ktorý nečítal knihu si ľahko všimne duševný vývoj jednotlivých postáv. Páčilo sa mi vykreslenie Jenny, ale skvelá bola predstaviteľka Lunny. A ružová dáma, kotrá z diaľky pôsobý ako príjemná stará dáma, ale z blízka rýchlo pochopíte, že to tak nieje. Na čo tam bola Cho netuším, veď by sme prišli len o jeden bozk, na ktorý si v budúcom diele už nikto ani nespomenie (nuž čo, chcela som ho dať dokopy s Hermionov, ale jeho nová priateľka sa mi páči tiež... viď 6. diel). To už sa mohli viac zamerať na Rona a Hermionu, alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ma naozaj sklamalo bolo zobrazenie brata obra. To bolo také viditeľne umelé, až to bolo hrozné. Teda obor bol zlatý, ale nie v hranom filme!!! A Harryho výkon na konci bol tiež ceľkom fajn. Nateraz všetko.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bolo to super... Ale z 3D by sa dalo vydolovať viac. Najviac vo mne rezonuje chvíľa, keď sa Voldemort rozpadával... a následná scéna na moste nad priepasťou. Ale to je na 3D málo. Hold, sme ešte len na začiatku... Ale na druhej strane, priznám sa, že prečítať poslednú knihu mi dalo zabrať - prišla mi nudná. Pri tomto filme som sa nenudila!

Hotel Rwanda (2004)

Hneď, ako som sa o tom filme dozvedela, chcela som ho vidieť. A neoľutovala som to. Hoci je to už dávno, isté veci si pamätám dodnes. Je to jeden z tých filmov, pri ktorých si poviete - ešte že žijem tam, kde žijem. Tiež vás určite napadne - Ako by som sa zachoval ja? A určite budete mať na chvíľu chuť urobiť nejaký dobrý skutok. Škoda len, že táto túžba nevydrží večne. To by bol svet hneď o niečo krajší.

Internát (2007) (seriál)

Perfektný seriál, ale do 5 mu chýba jedno - niekedy máte pocit, že za síce stále niečo deje, ale nie je to nič podstatné a ak by ste to nevideli, ani by vám to nechýbalo. Len pár záhadných pohľadov do prázdna, náznakov niečoho tajomného... Len sa bojím, aby to, podobne ako mnoho iných podobných seriálov, neskončilo niekde v prostriedku bez skutočného vyriešenia.