Destilando amor (2007) (seriál) odpad!

A pozor!!! toto nie je len o tom, že je to telenovela, pretože som už zažila aj zaujímavú telenovelu. tu je problém v niečom úplne inom. Ak ste videli Palomu - a ja som sa tomu v našej domácnosti nemohla tak úplne vyhnúť - tak sledovaním tejto telenoveli si len doslova zopakujete jej dej. Videla som len pár scénok , no aj toľko stačilo na to, aby som zistila, že jedinou zmenou sú iný herci a produkt, ktorý pestujú. Zbytočné plítvanie materiálu. To by už fakt bolo také náročné zmeniť aspoň niečo?

Ghost Rider (2007)

Priemerný film - rovnaký ako mhoho iných. Ak máte radi filmy tohoto žánru, tak sa zabavíte, a dokonca tu nájdete aj jednu hlbšiu myšlienku - má človek právo na druhú šancu? Odpoveď? Má, ale tá je poznačená minulosťou. A, na rozdiel od väčšiny hrdinov, totožnosť tohto bude odhalená a celý svet sa dozvie, kto je ten tajomný ochranca. Toď všio.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Vraj temné... No, bolo tam trochu málo slnka, toť všio, Biohužiaľ. A nie len z pohľadu dospelého, ale aj mojej 9 ročnej netere. Bola som zvedavá, ako scénaristi premenia takú dlhú knihu na taký krátky film, ale myslím, že to urobili dobre. To najdôležitejšie bolo zachované, aj divák, ktorý nečítal knihu si ľahko všimne duševný vývoj jednotlivých postáv. Páčilo sa mi vykreslenie Jenny, ale skvelá bola predstaviteľka Lunny. A ružová dáma, kotrá z diaľky pôsobý ako príjemná stará dáma, ale z blízka rýchlo pochopíte, že to tak nieje. Na čo tam bola Cho netuším, veď by sme prišli len o jeden bozk, na ktorý si v budúcom diele už nikto ani nespomenie (nuž čo, chcela som ho dať dokopy s Hermionov, ale jeho nová priateľka sa mi páči tiež... viď 6. diel). To už sa mohli viac zamerať na Rona a Hermionu, alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ma naozaj sklamalo bolo zobrazenie brata obra. To bolo také viditeľne umelé, až to bolo hrozné. Teda obor bol zlatý, ale nie v hranom filme!!! A Harryho výkon na konci bol tiež ceľkom fajn. Nateraz všetko.

Internát (2007) (seriál)

Perfektný seriál, ale do 5 mu chýba jedno - niekedy máte pocit, že za síce stále niečo deje, ale nie je to nič podstatné a ak by ste to nevideli, ani by vám to nechýbalo. Len pár záhadných pohľadov do prázdna, náznakov niečoho tajomného... Len sa bojím, aby to, podobne ako mnoho iných podobných seriálov, neskončilo niekde v prostriedku bez skutočného vyriešenia.

Ledově ostří (2007)

Nemám rada komédie. Naozaj nemám. A keď som videla upútavku na toto... Nie. Ani za nič. Ale nakoniec - ani neviem ako - som sa pristihla, že sa na to nie len pozerám, ale dokonca sa aj perfektne bavím. A ako sa následne ukázalo, nebola som jediná, ktorá mala rovnaký názor. Takže - nič nejesť a nič nepiť!!! A poriadne si to užite! :-p

Poslední tanec (2006)

Pripúšťam, žiadna akčná vec ani komécia, pri ktorej by si sa za brucho chytal, ale svojim sposobom zaujímavé. A páčila sa mi tam nejaká hudba.

Tajemství (2006)

Pripúšťam - pár krát sa mi stalo, že som sa pre niečo rozhodla a ono sa to stalo skutočnosťou. Len bolo jednoduchšie robiť to podvedome, než vedome, hoci pod dojmom filmu a knihy. Pretože teraz stále čakám, sledujem, napadajú ma negatíva... Ale ako film zaujímavé, nenudí a inšpiruje. Tak či tak, existujú len 4 možnosti: uveriť - neuveriť, funguje - nefunguje. A ak tomu uveríte, je vlastne jedno, či to funguje, alebo nie. Rozhodne sa tým zmení váš život. K lepšiemu...

McBride: Vylaďte si vraždu (2005) (TV film)

McBride je jednoducho pohodový film. Neočakávajte nebezpečné naháňačky, bytky a hromady vystrieľanej munície, pretože budete sklamaný. Ale ak si chcete oddýchnuť pri jednoduchej kriminálke na spôsob Matlocka, tak ste na správnom mieste. A možno sa občas aj zasmejete.

Utržený ze řetězu (2005)

Priznám sa, ešte než som videla tento film, rozprával mi o ňom brat. Z jeho rozprávania sa mi celkom zaľúbil a on ma hneď presvedčil, aby som si s ním kúsok pozrela. Nakoniec som si ho pozrela až dokonca a tak som sa pri tom nasmiala, až som zobudila mamu. Teda, netvrdím, že je to komédia, to bolo len okolnosťami, za ktorých sa na niektorých scénkach - Danny objavuje reálny svet - dalo veľmi dobre nasmiať. Minimalistický štýl hrania Jeta Liho sa dokonale hodil k jeho postave a každý odtienok citu sme si teda mohli o to viac vychutnať. Bojové scény boli fajn - Jet je majster, čo dodať. Hudba je tiež fajn. Premýšľam nejakú chybu, ale momentálne mi nič nenapadá. Tak tak.

Zkrocená hora (2005)

Úprimne sa priznám, že na tento film som sa až neuveriteľne tešila a zvlášť potom, ako som si prečítala niekoľko hodnotení divákov. Ale... sklamal ma. Nie že by nebol dobrý, to nie, dokonca by som ho mala rada vo svojej filmotéke, ale skôr pre stvárnenie vášnivých momentov medzi hlavnými hrdinami než pre tú veľkú, nesmrteľnú lásku. Ennis sa k svojej aj inej orientácii priznal len pri Jackovi - a aj to pod nátlakom, no bol príliš zbabelí, než aby ju priznal aj navonok. Pri skúsenosti z detstva budiš, ale ak by skutočne išlo o takú veľkú lásku... O čo prišiel, zistil až neskoro, keď už nemal čo stratiť. Možno keby mu bol Jack rovnako verný a ešte by žil... A možno práve naopak, ak platí, ako spieva Habera: "Krátke lásky sú tie najdlhšie..." - keby boli spolu dlhšie, nebolo by o čom točiť film. Čo sa Jacka týka, buď ho omrzelo večné vyčkávanie na Ennisa, alebo možno bol len jednoducho chlap - homosexuál, ktorý si potreboval uľaviť a tak, hneď ako prišiel na to, že sa to dá zariadiť aj inak a že Ennisa až tak nepotrebuje, si na posteľné hrátky našiel niekoho iného. V podstate je pri Jackovi ťažké zistiť, či sa do Ennisa skutočne zamiloval, alebo len pri ňom zistil, po čom túži a že sa mu to takto páči omnoho viec a keďže Jack bol romantik a rojko, zamenil si vášeň s láskou. Ale to sa nedozvieme. Na to by muselo byť vo filme trochu viac. Trochu viac spoločných scén, torchu viac spoločných rozhovorov, trochu viac ukázať, že jeden druhému chýbajú a že ich nešťastie nespočíva len v obyčajnom stereotype života a v nenaplnenuch snoch. Napriek tomu dávam 4*. Ktovie. Možno keď si to pozriem ešte raz, názor zmením. Zatiaľ však vo mne rezonuje tých pár fajn scén a keďže sa nepozerám na film preto, aby som rozmýšľala, ale aby som sa zabavila, tak mi stačia.