Code Name: Eternity (1999) (seriál)

Etaniel prišiel na našu planétu, aby ju zachránil. Zničiť sa ju plánuje Benning. Len tak mimochodom, obaja sú mimozemšťania a pochádzajú z dosť nehostinnej planéty. Keď Etaniel pristane - a to dosť nepríjemným spôsobom (ako inak, že), dostane sa na psychiatriu, kde sa oňho začne starať doktorka Laura. Tá mu, vďaka niektorým maličkostiam nakoniec uverí, že je niečo ako IT a rozhodne sa mu pomôcť. No a tak spoločne, viac či menej úspešne bojujú proti Benningovi a jeho ľuďom a snažia sa zachrániť našu planétu pred zničením. A ako to už v podobných seriáloch býva, úspešne odolávajú vzájomnej príťažlivosti, potvory. Seriál končí... Nekončí. Posledná časť totiž necháva len na našej optimistickej či naopak pesimistickej povahe rozhodnúť, či sme prežili.

Sedm (1995)

Často používaná téma dvoch policajtov, z ktorých jeden je mladý a ešte relatívne nadšený svojou prácou v presvedčení, že môže niečomu pomôcť a druhý, starší, ktorý sa už nechal poraziť zlými skúsenosťami a svoj boj sa rozhodol nadobro skončiť odchodom do dôchodku. Línia zločinu je tiež dosť často používaná - fanatický zločinec, ktorý je presvedčený, že mu nejaká vyššia moc dala právo určovať, kto má zomrieť a kto nie. Tvorcovia sa pravdepodobne snažili vytvoriť čo možno najrealistickejšie prostredie, hoci na môj vkus film obsahoval príliš veľa vulgarizmov na takého hrdinu a aj samotné rozhovori poukazovali skôr na psychodrámu, než na kriminálku.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Vraj temné... No, bolo tam trochu málo slnka, toť všio, Biohužiaľ. A nie len z pohľadu dospelého, ale aj mojej 9 ročnej netere. Bola som zvedavá, ako scénaristi premenia takú dlhú knihu na taký krátky film, ale myslím, že to urobili dobre. To najdôležitejšie bolo zachované, aj divák, ktorý nečítal knihu si ľahko všimne duševný vývoj jednotlivých postáv. Páčilo sa mi vykreslenie Jenny, ale skvelá bola predstaviteľka Lunny. A ružová dáma, kotrá z diaľky pôsobý ako príjemná stará dáma, ale z blízka rýchlo pochopíte, že to tak nieje. Na čo tam bola Cho netuším, veď by sme prišli len o jeden bozk, na ktorý si v budúcom diele už nikto ani nespomenie (nuž čo, chcela som ho dať dokopy s Hermionov, ale jeho nová priateľka sa mi páči tiež... viď 6. diel). To už sa mohli viac zamerať na Rona a Hermionu, alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ma naozaj sklamalo bolo zobrazenie brata obra. To bolo také viditeľne umelé, až to bolo hrozné. Teda obor bol zlatý, ale nie v hranom filme!!! A Harryho výkon na konci bol tiež ceľkom fajn. Nateraz všetko.

Frekvence (2000)

Skvelé! Bazíruje na detailoch typu čo by bolo, keby. Stačí zmeniť maličkosť a ovplyvní to celú budúcnosť. Keď sa nad tým človek zamyslí - čo by bolo, keby som ten autobus zmeškala - nezmeškala, čo také by sa zmenilo!? Nič! Pri tomto filme však máte pocit, že svoju budúcnosť môžete ovplyvniť už aj tým, čo zjete na raňajky. Je to fajné! Tak dávam päť.

Osudový dotek (2004)

Dávam štvorku, lebo je to už dávno, čo som to videla s už si to tak podrobne nepamätám. Pamätám si len toľko, že to bolo fajn. Je to jeden z tých filmov, kedy sa človej nevyhne zamysleniu - čo by bolo, keby. Je to super! Takže tak.

Znamení (2002)

Nehovorím, že je to zlý film, ale očakávala som omnoho viac. Celý je založený len na náznakoch a na presvedčení, že divák tomu uverí a ja som mala na konci naopak pocit, že boli skôr zbytočne paranoidný a podľahli ilúzii niečoho neexistujúceho - aj napriek záveru ( alebo práve poň? ). A to patrím k ľuďom, ktorí veria v existenciu ďalšieho života vo vesmíre.

Ti druzí (2001)

Trochu nudné, hoci zaujímé rozuzlenie. Tá choroba naozaj existuje, myslím že pri nej škodí aj niektoré umelé svetlo. Nepatrí k filmom, ktoré by som si pozrela sto krát, ale raz za čas sa pozrieť dá.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Je to blbosť! Horšiu známku nedávam len preto, lebo by to s veľkou námahou mohlo byť ešte horšie. Všeobecne Tarantina v láske nemám a pozerať sa na zdrogovaných ľudí, ktorí trepú o blbostiach - to si môžem pozrieť aj film z filmového klubu - rovnaká nuda a zbytočné plitvanie filmovéha materiálu...

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Bolo to super! Nazvala by som to paródiou, ale nie tým trápnym spôsobom ako mnohé iné. Celkovo som sa dosť nasmiala a na konci nás napadlo, či to nemá aj ďalšiu časť, bo by sme si ju radi pozreli.Fajné hlášky a miestami sa človek skoro až zamyslí nad dôležitosťou vzdelávania... ale len skoro.

Utržený ze řetězu (2005)

Priznám sa, ešte než som videla tento film, rozprával mi o ňom brat. Z jeho rozprávania sa mi celkom zaľúbil a on ma hneď presvedčil, aby som si s ním kúsok pozrela. Nakoniec som si ho pozrela až dokonca a tak som sa pri tom nasmiala, až som zobudila mamu. Teda, netvrdím, že je to komédia, to bolo len okolnosťami, za ktorých sa na niektorých scénkach - Danny objavuje reálny svet - dalo veľmi dobre nasmiať. Minimalistický štýl hrania Jeta Liho sa dokonale hodil k jeho postave a každý odtienok citu sme si teda mohli o to viac vychutnať. Bojové scény boli fajn - Jet je majster, čo dodať. Hudba je tiež fajn. Premýšľam nejakú chybu, ale momentálne mi nič nenapadá. Tak tak.