Suzumija Haruhi no šóšicu (2010)

Po druhé řadě značně proměnlivých kvalit přichází tento film. Jak byl seriál ve většině dílů veselý a rozjuchaný, tak je tento film mrazivý a smutný, Kyon se nachází v dost prekérní situaci a ze začátku to dost špatně psychicky zvládá (kdo by to taky vydržel) a postupně se čím dál víc zamotává do časových paradoxů ( které jsou dost provázány se seriálem, hlavně s nejmenovaným dílem z druhé řady), aby se pokusil vše napravit. Děj se překvapivě netočí okolo Haruhi (která je dost upozaděna, ale stačí se podívat na název filmu, že?), ale okolo jiné členky S.O.S. brigády. Abych to shrnul na filmu se mi líbílo téměř vše, film po celých 162 minut ani trochu nenudil a Kyon je snad ještě cyničtější než v seriálu (velké plus :-D), ale nefanům bych film pravděpodobně nedoporučil, kvůli již zmíněné provázanosti se seriálem, takže jasných 9/10. P.S: Stydlivá Nagato byla neuvěřitelně kawai a Haruhi s dlouhými vlasy neuvěřitelná sama o sobě a nikdo mi nevymluví, že s dlouhými vlasy vypadá líp než s těmi co má v seriálu. P.S.2: Kyon se stává s největší pravděpodobností mým nejoblíbenějším hlavním protagonistou v anime vůbec.

Tendžó tenge (2004) (seriál)

Hodnocení u mě kolísalo mezi 6-7/10 po celou dobu sledování. Flashbacková dějová linka byla zábavná až do konce, hlavně díky velké účasti Bunshichiho :-D (imho nejlepší postava). Zatím co normální dějová linka docela ujde, jenže sotva se začne konečně rozjíždět, tak je hned utnuta a je konec + mě v tady nehorázně s*al Souichirou (takhle otravnou a nesympatickou hlavní postavu sem dlouhou neviděl, narozdíl od Haruhi ze stejnojmeného seriálu, ta je sice ultraotravná, ale alespoň mi byla sympatická), to už bych raději jako ústřední postavu viděl Masataku nebo Boba. 6/10 P.S.: také doufám, že se natočí pokračování, ale pravděpodobně asi ne :-(

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

V porovnání s prvním a hlavně druhým dílem nudná trapárna, kterou ani skvělý Bill Nighy nezachrání.

Utawarerumono (2006) (seriál)

Ze začátku to je opravdu jako čistokrevné fantasy, většina postav mi byla sympatická i když neměli šanci se moc projevit (hlavně má oblíbená Touka). To,že je to koncipované jako "válečné kroniky" mi taky navadilo, ale ty v závěru objevivší prvky opravdu působí jako pěst na oko, respektive by bylo lepší, kdyby se, alespoň v náznacích objevovaly dříve. Zase, ale nemůžu říct, že bych se nebavil. Takže 7/10

Virtuality (2009) (TV film)

Výborný pilot :-D Seriál se ale bohužel nekonal :-(

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Nejlepší wallaceagromitovský příběh :-D a geniální vlaková honička už je jen třešňička na dortu. P.S. v některých okamžicích je tato "plastelínová" animace lepší než ta počítačová