Pád do tmy 2 (2009)

Decentní horor, který naprosto neguje vynikající první díl. Pro fanoušky hororu stojí za zhlédnutí, ale to je tak asi všechno.

Precious (2009)

Tohle je fakt síla, myslím že jsem ještě neviděl aby nějaká filmová postava byla víc v prdeli než Precious, a to to ještě zaobaluju

Stáhni mě do pekla (2009)

Ten "zvrat" v poslední půlhodině mě svojí stupidností nesmírně urazil.

Stahovák (2009) (pořad)

Škoda že naprostá většina klipů co tam Bert a Ernie pouští jsou buď několik let stará, nebo notoricky známá, nebo absolutně nudná

Star Trek (2009)

Jako fanoušek původního seriálu jsem se neskonale těšil. Už od prvních minut ale film předčil veškerá moje očekávání, takhle má vypadat Star Trek, žádné televizní kulisy, ale pořádně masité vizuální efekty. Největším problémem filmu je dějová linie. Sice to celkově zapadá do systému původního Star Treku, ale nakonec je film samotný jakýmsi "levobočkem" odehrávajícím se v paralelním vesmíru, vzniklém díky Abramsovu oblíbenému cestování časem. Obsazení postav je trefné, Kirkovi tu klackovitost věříte od Aldebaranu do Zeonu a Bana dokonale vystihl cynického McCoye, skoro jako bych se díval na mladého DeForesta Kelleyho. Naopak nejmíň se mi zamlouval Spock, na můj vkus zahraný až příliš emočně. Solidní 4 hvězdy

Špičák (2009)

LFŠ 2018, Film 11: Když jde člověk na ústřední film Řecké Divné Vlny, musí trochu počítat s tím, že se nebude jednat o klasické tříaktové drama. Popravdě, čekal jsem to mnohem horší, úrovni kupř. takového Funky Forestu se to ani nepřibližuje. Místo toho zde máme celkem komorní povídání o jedné izolacionistické rodinné sektě ve Fritzlovském stylu. A když člověk pomine pár nelogičností, dá se tomu ději docela věřit. Obzvlášť mě nadchl newspeak, dávkovaný pomocí "Slov na dnešní den". Co mi ale dost vadilo byla absence jakékoli pointy. Když už načrtnu takhle fantasticky propracovaný svět, měl by tam být i nějaký silný závěr. Námitky ve smyslu "domysli si sám" odmítám, tak by se dalo pracovat s jakýmkoliv filmem.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Jako patnáctiminutová akční sekvence by to bylo vynikající. Tahle akční sekvence ale trvá dvě a půl hodiny. Bez přerušení! Jeden robot bojuje s druhým, pak s třetím, pak třetí se čtvrtým, střih, trocha robo-historie, střih, další robotí bitvy, střih, jeden, dva debilní vtípky, střih, robo-bitva, střih, půlminutový záběr na Megan Fox, střih, robobitva... Kdyby to bylo aspoň o hodinu kratší, tak by z toho možná byl dobrý film, ale Bay to s tou stopáží dost přehnal.

Veřejní nepřátelé (2009)

Jedním slovem zívačka. Po slibném začátku film zapadne do monotónní koleje dobového dokumentu, ze kterého nevypadne až do závěrečných titulků. Proč bych se měl dívat na film, u kterého si připadám jako bych byl neustále mimo hlavní dění, kde se pořádně nepodívám ani na loupež banky, ani na práci policie (FBI)? Ještě štěstí, ža film má Johnnyho Deppa, který tady nahodil charisma největšího filmovýho frajera od dob borců ze spaghetti westernů.

Zátoka (2009)

Zcela právem zasloužený Oscar. Nejsilnější část filmu podle mě ale není ta investigativní výprava do nitra zátoky, ale příběh Ric O'Barryho, od zakladatele delfíního průmyslu až po "toho šílenýho dědka s LCD na hrudi". Je to podobné, jako kdyby se Václav Klaus stal největším popularizátorem Evropské Unie. Když už někdo dokáže změnit názor takhle radikálně, tak člověk cítí, že ho něco muselo změnit na tolika úrovních až se mu z toho točila hlava. Stejně jako se bude točit vám. Pusťe si to

Zrození šampióna (2009)

Pro někoho možná moc americké, nebo sladkobolné, ale moc dobře se na to kouká. Jeden z těch filmů po kterém vám svět přijde jako lepší místo, i kdyby jenom na chviličku.