One Minute Fly (2008)

Chudák moucha, ty obří hodiny nad její hlavou to bylo fakt sprostý, jen když si představím, kdyby mi takhle nad hlavou tikaly digitálky, no fuj

Osudový dotek (2004)

SF "časovek" není nikdy dost, podle mě ale měl film skončit tak dvě tři scény před koncem. Takhle to nakonec skončilo jakýms takýms happyendem, což sice hollywoodský divák chce, ale nemůže to diváka omámit takovým způsobem, jako například konec v Donnie Darkovi. Edit: Alternativní závěr přidává pátou hvězdičku

Osvícení (1980)

Nuda, šeď, otravné postavy, žádné napětí, to všechno se dá ještě překousnout (i toho otravnýho kluka), ale nulový posun hlavní postavy - tj. na začátku magor - na konci magor - se odpustit nedá. Je to jako když přesunu částici z místa s vysokým potenciálem do místa s potenciálem o drobek vyšší. Film by měl mít solidní náboj, ale napětí nikde. Musím říct, že u většiny scén jsem se až smál.

O těle a duši (2017)

LFŠ 43 (Film 14): Krásná studie autismu, sociální fobie a deprese s lehkým nadpřirozeným přesahem. V hlavních rolích až zločinně sympatický Géza Morcsányi a roztomile krásná Alexandra Borbély. Těmhle dvěma prostě musíte fandit, i kdyby jste měli srdce zmrzlejší než rybí prsty. POZOR: Varování, pokud jste náchylnější na scény s krví, možná se raději tomuto filmu vyhněte během projekce tu zkolabovali dva diváci, a dle zdrojů z internetu to nebylo poprvé.

Outsider (2018)

Letní Filmová Škola 2019, film 12: V současné době, kdy v Česku z premiérského křesla vydává rozkazy estébák Babiš, a do sněmovny se v pohodě dostanou lidi jako tupá mlátička Ondráček a lidský ekvivalent řitních chloupků Grebeníček, jsou takové filmy potřeba v co největší míře. Výborně zahrané drama o důležitosti lidské hrdosti a statečnosti tváří v tvář odpornému komunistickému režimu a jeho zrůdám. Z českého prostředí bych to asi nejvíc přirovnal ke Zdivočelé Zemi, navzdory tomu, že se zde film odehraje v prostředí pouhého roku.

Pád do ticha (2003)

Neumím si představit horší smrt, než umřít na Boney M.

Pád do tmy 2 (2009)

Decentní horor, který naprosto neguje vynikající první díl. Pro fanoušky hororu stojí za zhlédnutí, ale to je tak asi všechno.

Paní Miniverová (1942)

Letní Filmová Škola 2019, film 34: Lehce propagandistický film o odvaze a nezdolnosti Britského lidu tváří v tvář tyranii Třetí Říše. S odstupem času je snadné kritizovat Wylera za naivitu s jakou ztvárnil život v rozbombardované Británii a i on sám poté připustil, že se děsil toho až Britské publikum film uvidí, že bude lynčován za přílišnou cukrkandlovitost. Určité feelgood a komické momenty ve filmu sice jsou (za všechny soutěž o Růži roku), ale není jich tolik aby to znevážilo tu dramatickou část. Čeho je právě ve filmu přehršel jsou momenty hrdinství obyčejných lidí. Syn narukuje do letectva, otec pomáhá při evakuaic u Dunkirku, i paní Miniverová sama sehraje svoji část v obraně Krále a Vlasti. Právě možná i díky těmto momentům měl film nakonec přesně opačný účinek než jakého se režisér obával, zrevitalizoval morálku britského impéria a zaslouženě přispěl k vítězství spojenců v II. Světové válce. Sám Churchil přirovnal efekt tohoto filmu k flotile válečných lodí a závěrečný proslov vikáře v kostele byl stínem Winstonova proslovu po evakuaci Dunkirku, přičemž je snad náhodou, že film do kin vstoupil skoro na den přesně dva roky poté. Kdybych to viděl v roce 1942, dal bych 6 hvězd, ale já to viděl až v roce 2019, kdy už některé scény strašlivě zestárly a některé ztratily na působivosti. Nicméně solidní známku čtyři z pěti si určitě zaslouží, pátou možná při lepší konstelaci hvězd.

Persona (1966)

LFŠ 2018, Film 22: Filozofující blábolení o smyslu života s dvěma sexy švédskejma kočkama. Jestli bych chtěl nějaký film vidět jako porno-remake, byla by to Persona. Obzvlášť tu scénu na pláži (zde pouze popsanou), to by bylo přímo na AVN Award.

Pětka statečných (2002) (seriál)

Klubovna KND je asi druhou nejlepší tajnou základnou z kreslených seriálů (Až po Dexterově laboratoři, samozřejmě)