Piano (1993)

No, nevím jestli to, že Harvey vystrčí svýho Keitela se dá klasifikovat jako "jemný nátlak", to mi přijde podobné, jako říct že vražda Milady Horákové bylo drobné justiční zaskobrtnuti. Nejspíš jsem na poměry distributora moc puritánský. Hlavní postavy se pohybují v konstelacich nudný patron/nadrzenej uchyl, psychoticka hysterka, otravna holčička a slizkej playboy s pupkem, takže sympatie si jen velmi těžko hledají cestu ke komukoliv, světlou výjimkou budiž Maoři. Hudba z filmu je pár stupňů nad klasickou filmovou produkci, škoda že na podobně úrovni není zbytek technického provedení, třeba taková kamera. Hollý Lovec si svoji sošku zaslouží, a to říkám navzdory mým antipatiim k podobnému typu herectví. Ocenění pro Annu Paquin na druhou stranu, je pro mě zhruba stejnou záhadou, jako pritomnost Tomia Okamury ve sněmovně. Závěr mě vyloženě zklamal. Celkové hodnocení: Nebylo to špatný, ale příště si zajedte raději na Kokořín. P.S. Jestli si tohle fakt Cobain pustil jako poslední film před sebevraždou, tak ho v jistým smyslu chapu

Planeta opic (1968)

LFŠ 43 (Film 10): Svíravá kritika theokratického fundamentalismu, s nejgeniálnějším závěrem v historii kinematografie, který dal vzniknout termínu spoiler.

Plán 9 (1959)

Ed Wood miloval filmy, a je vidět že měl srdce. S omezeným finančními prostředky a omezenými herci udělal to nejlepší co mohl. Kdyby tehdy točil třeba takový Michael Bay, bez výbuchů a speciálních efektů, to by teprve byly sračky.

Počátek (2010)

Christopher Nolan se během několika málo filmů pohodlně zabydlel v žánru WTF filmů. Komplikovanosti a vícevrstevnatosti si v tomto filmu užijete více než dost, přitom se ale v ději dá celkem v pohodě orientovat. Do pětihvězdičkového hodnocení tomu chybí nějaký pořádný trumf, který by film povznesl ještě o úroveň výš, diváka posadil na zadek, roztočil ho dokola a nechal ho v poloze rotující káči.

Podzimní sonáta (1978)

LFŠ 2018, Film 29: Těžká kláda. Kolaborace Bergman x Bergman přináší střet dvou světů (nejlépe viditelné ve scéně, kdy Ingrid telefonuje agentovi, jako kdyby najednou hrála v jiném filmu). Mírná Hollywoodská příchuť, kterou Ingrid dodává, filmu jen prospívá a zvýrazňuje Bergmanovu klasickou trpkost, asi jako když do čokolády přidáte trochu chilli, nebo když pokapete rybu citronem. Samozřejmě nechybí klasické Bergmanovské propriety (farář, sestřička, chlapec). Je vlastně trochu s podivem že se z Bergmana stala taková ikona filmu, když točil jeden film furt dokola, ale to je asi na delší diskuzi. Vztahově jde Ingmar až na dřeň, jako ostatně vždy, ale na rozdíl od ostatních filmů co jsem měl tu čest vidět, je zde odbržděnější. Pozitivně také kvituju minimum zbytečných filozofujících monologů. Jeden z těch přístupnějších Bergmanů.

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Výborný seriál, který na hlavu poráží anglickou konkurenci mašinku Tomík (nebo jak se ten paskvil jmenuje)

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Jako starší bratr můžu říct, že jsem si neskutečně užíval všechny ty sviňárny co tomu malému prováděl, sám dobře vím jaká je to sranda

Pokémon (1997) (seriál)

Rozhodne o nic mene horsi nez Rumcajs a podobne naivni sracky, jen je to z Japonska

Poklad pana Arna (1919)

LFŠ 43 (Film 12): Naprostá bomba. Film z roku 1919, který by se dal jako shot for shot remake pouštět v kinech i v roce 2019. Mizanscéna, práce s kamerou, pohyb herců na plátně, perspektiva, všechno je až kacířsky moderní. Scénář vycházející z literární předlohy je sice na moderní poměry strohý, ale v porovnání s dobovou tvorbou, je neskutečně nabitý. Vezměte si například hned úvodní scénu, kdy tři Skoti utečou z vězení. Během pěti minut si zablbnou, přivolají strážného, přetahují se s ním o kopí, ukradnou mu klíče, odemknou si dveře, zabijou strážného, vyskočí z okna a odjedou. U Sjöströma by toto trvalo hodinu, a to byste ještě dostali půlhodinovou podzápletku o tom jak strážný doma krmí svoje děti. Avšak na rozdíl od mnoha filmů z tehdejší doby, zde Stiller pochopil, že méně je někdy více a necpe do nás horem dolem deset zápletek které dlouhou dobu přešlapují na místě, aby se pak všechny vyřešily během hektických posledních 5 minut. Jedná se o klasický příběh o pomstě, zradě, lásce , zlomeném srdci a osudu. Jak už jsem říkal, tenhle film si přímo žádá o remake. Úplně to vidím. Jennifer Lawrence jako Elsa, Matthew Mcconaughey jako Archie, ve vedlejších rolích Malkovich, Buscemi, Bridges. Procesí na konci filmu s efektní hudbou od Enyi (Enyai?), bouřka a obleva s rozpadem ker pod CGI od studia Weta. 3 až 4 nominace na Oscara zaručeny.

Poldové z Rosenheimu (2002) (seriál) odpad!

Seriál nasazený Novou mezi 3. a 4. ráno asi nebude zrovna bomba. Jediná dramatická situace, kterou jsem za celý díl viděl, byla, když tlustej policajt ztratil povlak na peřinu. A to si jako nervydrásající krimiseriál fakt nepředstavuju.