Requiem za sen (2000)

Tak už chápu proč existují oscary za střih, tenhle film by měl bez střihu minimálně o 30 procent nižší hodnocení. Jinak zas o převratný dílo nejde, toho patosu, deprese a melancholie je tam na mě až moc, navíc ten Rosický v hlavní roli je bezvýraznej jak zombie.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Osobně bych tuhle show pojmenoval Battlestargate Voyager, je to takový mix mezi všemi třemi, perfektní poměr charakterového vývoje ku vědeckým zápletkám. Největší podíl na úspěchu SGU má ale Robert Carlyle, který vyčnívá nad ostatními herci stejně tak, jako kdyby Lionel Messi hrál za Spartu. Edit: Po deseti dílech musím hodnocení snížit, Robert Carlyle vůbec nedostává prostor aby předvedl co umí a většina děje je soustředěna kolem nesympatických postav typu "odhodlaná šukuchtivá dcera senátorky".

Veřejní nepřátelé (2009)

Jedním slovem zívačka. Po slibném začátku film zapadne do monotónní koleje dobového dokumentu, ze kterého nevypadne až do závěrečných titulků. Proč bych se měl dívat na film, u kterého si připadám jako bych byl neustále mimo hlavní dění, kde se pořádně nepodívám ani na loupež banky, ani na práci policie (FBI)? Ještě štěstí, ža film má Johnnyho Deppa, který tady nahodil charisma největšího filmovýho frajera od dob borců ze spaghetti westernů.

Supernova (2000)

Jako celovečerní film v kině by to asi neobstálo, ale když se na to člověk dívá pozdě v noci, doma a sám, není to špatné. Je spousta horších filmů podobného žánru.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1. Série - 90% - Napínavá, chytrá a vynalázavá varice na téma vězení. 2. Série - 70% - Stále ještě těží z nápadů první řady (to jak má Scofield naplánovaný útěk skrz tetování neskončil ve vězení), ale vedlejší dějové linky už začínají lézt na nervy. 3. Série - 60% - Pár dobrých nápadů, ale jako celek je to bohužel spíchnuté moc horkou jehlou. 4. Série - 20% - Dejte jim proboha už pokoj! Neuvěřitelný propad v kvalitě, čím více se blížíte ke konci seriálu, tím to jde do stále větších sraček, scénáristi tahají králíky z klobouku jak na běžícím pásu a neuvěřitelností to trochu připomíná telenovelu.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prvních asi patnáct dílů mně vůbec nechytlo, už jsem to chtěl vzdát, když u toho šestnáctého se to přehouplo a pak už sezony jen svištěly. Sitcom je to vtipný, ale Přátelé jsou o koňskou hřívu lepší.

Šťastni spolu (1997)

Rozvláčné melodramatické vyprávění o jednom toxickém vztahu, s Tony Leungem v hlavní roli. Bohužel ani takovej kabrňák jako Tony není schopen dodat filmu děj či tempo, zápletka je čitelná už po 5 minutách, a k tomu všemu je film nepříjemný na oči - tma, soumrak či šero, mlha, tlumené interiéry, a občasné nepřiměřeně zvětšené záběry na obličej. Oproti stvořeni pro lásku je toto o několik levelů níž.

Velký hack (2019)

Důležité téma, s tendenčním náhledem. Hajzli jsou republikáni a Farage, tech companies jsou pouze jakýsi neutrální virtuální mrak, a samotní pracovníci Cambridge Analytica jsou hodnocení jako chudinky, kteří nevěděli co dělají. To vše proloženo "uměleckými" záběry na unikající data, smsky vvyjadřující osobní pocity aktérů atd. Středem dokumentu je pak otřesná lidská bytost Britanny Kaiser, s vizáží Pekingské kachny a hlasem rezavé okenice, která popíjí koktejlíčky v exotických destinacích, a stěžuje si jaký má hrozný život a jak je statečná, což jí autoři dokumentu nepokrytě baští. Většinou to nedělám, ale doporučuji tuto recenzi, která shrnuje všechny chyby tohoto dokumentu lépe než bych to kdy zvládl já: https://www.slantmagazine.com/film/review-the-great-hack-is-an-elusive-look-at-the-cambridge-analytica-scandal/

Vykoupení L.B. Jonese (1970)

Letní Filmová Škola 2019, film 33: Na Wylera dost slabota. Nevím jestli to bylo filmovým materiálem, nebo konkrétní kopií ale zdálo se mi, že se koukám na nějaký blaxploitation a tím nemám na mysli jen černošské obsazení. Rozmazaná kamera, vyblité barvy, přeskakující zvuk, a až na výjimky otřesné herecké výkony, v případě Willyho Joea skoro až karikaturní. Od člověka co natočil Ben Hura, Detective Story, Dodsworth a jiné je to ohromný pokles v kvalitě. Co se týče děje, ani ten není nějak ohromující, klasický utlačovaný jižanský černoch postopadesáté, snad s trošku drsnějším koncem, znovu vypůjčeném z exploitation filmů 70. Let.

Vyhaslé slunce (1958)

Letní Filmová Škola 2019, film 27: Banda znuděných a deprimovaných bloumá přístavním městečkem a vznosnými deklamacemi nám říkají jak to mají těžké. Stopáž 13 minut mi přišla jako 130.