Neslýchané: Králové bažiny (2023) (seriál)

Untold: Swamp Kings je celý o slávnom americkom univerzitnom tíme Florida Gators, ktorý bol v istom momente považovaný za najúspešnejší tím a chválil sa tým, že má niekoľko talentovaných hviezdnych hráčov a motivovaného trénera Urbana Meyera. Niektorí hráči v dokumente hovoria o ťažkom detstve, o živote v gete, o túžbe dostať sa preč zo života plného násilia. Dokument ponúka fascinujúci a bystrý pohľad na jeden z najúspešnejších a najkontroverznejších tímov v historii univerzitného futbalu. Séria robí dobrú prácu pri vyvažovaní  úspechov tímu ako aj pri zobrazovaní ľudskej stránky hráčov a trénerov.

Dark Nature (2022)

Snáď najviac frustrujúce je, že film len ťažko spája životy a traumy postáv, ktoré chce vykresliť, s terorom, ktorému čelia v lese, pričom veľa otázok necháva nezodpovedaných. Herecké výkony sú celkom solídne. Film celkom slušne zachytáva aký strašidelný môže byť výlet do kanadských hôr s partiou cudzincov. Dark Nature s blížiacim sa koncom stráca pôvab a upadá do smiešnosti, pričom je tiež trocha nudný. Scenár bol predvídateľný bez dostatočného napätia a zábavy. 😕☹🙁

Pavučina (2023)

Cobweb je atmosferický  horor chýba mu však originálny nápad. Dejový zvrat snímky divák uhádne už na začiatku, a preto sa žiadneho prekvapenia nedočká. Práve to je najväčším sklamaním celého filmu- ak by sa s ním režisér trocha viac pohral, mohlo vniknúť celkom zaujímavé dielo. Dej má niekoľko logických trhlín, a navyše pripomína množstvo iných hororov. Film môže uspokojiť priemerného diváka, zarytého hororového fanúšika však sklame.

Diamantový plášť (2022)

WTF??? Dve extrémne dlhé hodiny náhodných scén a bez zápletky 🙄🙄.

Zabiják bolesti (2023) (seriál)

Opíoidná kríza zahrňa všetko, čo je zlé v zdravotníctve a kapitalizme a predstavuje jedno z najväčších zneužití dôvery verejnosti, aké kedy bolo. Rodina Sacklerovcov je zločinecká organizácia.

Rebel (2022)

Belgicko-marocká dvojica režisérov skúma korene extrémizmu. Ich Rebel nás privádza do obdobia zrodu islamského štátu. Tvorcovia dokážu prepojiť sociálny komentár so žánrovou atraktívnosťou a pestrosťou. Kombinácia viacerých štylistických rovín však nebude prijateľná pre každého diváka.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Animovaná dvojka Spideyho plní očakávania na všetkých frontoch: je vtipná, napínavá, akčná, citlivá. Je väčšia , rozmanitejšia a predsa si nájde čas, aby zastala a riešila vzťahy. Bude vám smutno, clivo, ale dorazia aj dávky vtipov a brilantnej akcie. A do toho morálne dilemy, otázky fatálnosti, hry s časom, opäť iné druhy Spider- Manov, ktorí iba nie sú kopiu tých minulých, ale ukážu bohatosť komiksu. Toto je moderný typ filmu, ktorý rozohrá viaceré línie, je spletitý, nájdete tu kvantá prekvapení. Je to jeden z najlepších komiksov i animákov poslednej doby.

Deurim (2023)

Tento príbeh sme už videli stokrát, najmä v športových filmoch, no nie je nudný a drží nás v napätí od začiatku do konca. Nehovorím, že film nemá svoje chyby, no dokáže nás zabaviť aj vďaka hercom vo vedľajších rolách, ktorí tvoria tím pre Homeless Football World Cup. Dream nie je nič vynimočné, ani to nie je geniálne zrežírované, ale je to dostatočne dojemné na to, aby ste mu dali šancu.

Balada o bílé krávě (2020)

" A hľa, povedal Mojžiš svojmu ľudu:, Boh vám prikazuje, aby ste obetovali kravu. Povedal:, Nerobíš si z nás posmešky?" Týmto citátom z Koránu začína horký príbeh Balady o bielej krave. Film sa sústredí na individuálny príbeh jednej ženy, zároveň však funguje ako alegoria iránskej spoločnosti. Film síce poukazuje na reálne problémy súčasného Iránu, či už ide o trest smrti alebo práva žien. Spoločensko- kritickú tému však podáva skôr v kafkovskom  duchu než pomocou realistických prostriedkov. Film je kritický voči islamskému právu, iránskej jurisdikcii a dehonestácii práv žien. No útok proti islamu je však skôr odsúdením teokratického režimu než osobnej náboženskej viery.

Soumrak dne (1993)

Jeden z najlepších príbehov neopätovanej lásky v kinematografii. Súmrak dňa je krásny melancholický film, ktorý zahrňa dôležité témy, ako je pomýlená lojalita, dôstojnosť, hrdosť, premárnené životy a neopätovaná láska. Pán Stevens platí hroznú cenu za popretie vlastných citov.