Píseň písní (2015)

50. MFF KV: Vizuálně poutavý snímek, který bohužel doplácí na líné tempo popisované doby. Má očekávání přesto splnil.

Babai (2015)

50. MFF KV: Do hlavy dítěte nevidíš. A jak je vidět, tak ani do hlavy dospělého. Lehce utahaný pohled do života uprchlíků, jejichž těžká cesta vlastně nikdy nekončí. Otázka je, alespoň v tomto případě, jestli to není cesta z louže do bláta, než z bláta do louže :/

Mládí (2015)

50. MFF KV: Obrazově hezké, myšlenkově se snaží sahat do hloubky, ale ve výsledku mě oslovil hlavně kousavý humor hlavních protagonistů. O závěru ani pořádně nevím co si myslet, ale třeba jsem do toho jen málo pronikl. Určitě si ale musím konečně pořídit hodinky co mi změří tep, tlak vzduchu a další parametry. Jejich využití je široké :-)

Jupiter vychází (2015)

Radši už o tom nebudu víc přemýšlet, nebo uberu ještě o jednu hvězdu. Doufám, že se to líbilo alespoň pubinám, protože mně ne :/

96 hodin: Zúčtování (2014)

Nebýt strašnýho rozjezdu, spousty nesmyslů ve scénáři, chlápka ve slipech a policie, která propustí jako by nic chlápka, co zmlátil půl okrsku, bylo by to i lepší než dvojka.... Dokoukat se to dalo ...

96 hodin (2008)

Problém se ženou a dcerou může mít i ten největší drsňák. Ale pro boha tohle?! Tak jim naplácám oběma a nemusím si pak vybíjet vztek na Albáncích, Arabech a dalších sociálních skupinách! Byť to celé šlape přesně jak švýcarské hodinky a tiše jako lví pšouk!

Warrior (2011)

Takhle dobře jsem se dlouho nebavil. Zasednul jsem a ani se nehnul. Nepočítám-li teda cukání v pažích a nohou, když jsem se snažil uhnout úderům. Výborná atmosféra, postavy a vtažení do děje. Paráda!

Rohy (2013)

Film se rozjede opravdu zábavným a mysteriózním směrem. Radcliffe hraje dobře a ty rohy mu věřím. Bohužel některé motivy a divně přitažený a nastavovaný konec celkový dojem sráží. Za zhlédnutí to ale určitě stojí.

Lucy (2014)

U Luca Bessona se mi stále hůře hledá jeho motivace k točení nových filmů. A to jak po stránce režijní, tak scénáristické. Začalo to opravdovými perlami z devadesátých let, přes popíkově zábavné Taxi až k mainstreamovým a často vyčpělým počinům dneška. Kam ale zařadit Lucy? Zběsilý scénář založený na zběsilé myšlence o odblokování mozku. Do toho pár Číňanů a honiček. Dobře, honičky dobrý, trochu jsem si taky zapřemejšlel, bazuka taky byla, ale co ve výsledku z toho? Vůbec nevím, co si odnést. Navíc se neztotožňuji s tím, co by se stalo při sta procentech. Zpětně si vybavuju, že jsem se chvílema i bavil, ale s odstupem měsíce už ani nevím, u čeho to bylo. Až to poběží někdy v telce, tak se na to ještě juknu, teď mi to ale připadá jako ztráta času i pro ty, co ještě neviděli.