BluT

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 1.12.2020  19:30
    Whiplash (2014)

90%, Whiplash si mě totálně získal. Jeden z nejlepších filmů poslední dekády.

• 20.11.2020  16:00

Druhá série mě bavila ještě víc, než první. Všechny postavy (možná až na Olu) jsou skvěle napsané a totálně jsem je žral. 95%

• 14.1.2019  15:20

Jsem kultovním fanouškem. 100%

• 22.1.2018  14:42
    Nemilovaní (2017)

Mám rád, když nad filmem přemýšlím i po odchodu z kina a ještě víc cool je, když i trošku trošičku změní mé vnímání světa. Což se Nemilovaným povedlo. Budu jim fandit při letošním udílení Oscarů. Skvělá hudba, skvělá atmosféra současného Ruska, skvělá kamera. 87%

• 17.4.2017  01:30

Laura je děsně super postava. Vlastně všechno a všichni ve filmu si sedli na svoje místo a nemám Loganovi: Woverine, krom drobností (trochu mdlí záporáci, nejasný cíl hlavních postav), co vytknout. To spíš sobě, že X-Menní univerzum znám jen tak okrajově. Asi si to vzdělání doplním.

• 10.5.2016  03:04

Podle mě by to byla skvělá epizoda! Svým stylem a zápletkou výborně sedí do první série Trpaslíka. A přestože bylo několik vtipů z totoho nenatočeného scénáře použito v jiných dílech seriálu, zbytek je vážně super a vrátil mě alespoň částečně do časů, kdy jsem Trpaslíka viděl prvně. Což byl vždy jeden z mých nerealizovatelných snů, abych na vše z Červeného Trpaslíka zapomněl a mohl se na něj podívat "poprvé" :)

• 31.1.2016  23:59

Nebyl jsem tak nadšenej a unešenej, jak jsem doufal, že budu, ale jsem moc rád, že jsem film viděl v kině a ještě před udílením Oscarů. Do příběhu jsem se ponořil poměrně brzo, i díky možná až přehnané syrovosti a brutálnosti filmu. DiCapriovi jsem tuhle roli opravdu nezáviděl, když jsem si teď přečetl, v jakých podmínkách natáčení probíhalo a co musel on i celý štáb protrpět. Obzvlášť v té ledové vodě bych nic natáčet nechtěl. Ale o tom jsem přemýšlel až po skončení, jinak jsem byl do filmu vtažen a nezáviděl jsem to Glassovi. Indiáni byli jak z jiného světa, prostředí vypadalo vážně nádherně (nejvíc se mi asi líbil les porostlý zeleným mechem lehce po začátku filmu) a navíc bylo v každém záběru trochu jiné a něčím nové. V hlavě jsem to ale hodně porovnával s Hateful Eight od Tarantina, která se odehrává taky v zimě asi 50 let po tomto snímku, a osmička ve mně zanechala silnější dojem. Takže se trochu divím tolika (dvanácti) nominacím pro Revenant, ale fandím mu. Byl to prostě masakr. Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami, ale úplně stoprocentní to nebylo. Uvidíme, co si o tom myslí oscaroví kritici. Za mě 86% edit 6.3.2016: Tak udílení Oscarů proběhlo a já jsem moc rád, že Iñárritu byl oceněn za režii a Leo za hlavní kerecký výkon. Oba si to určitě zaslouží, ale snad nyní neusnou na vavřínech.

• 1.9.2015  23:57

Film samotnej je skvělej. Vtipnej, výborně vymyšlenej, velmi originální a chytrej. Ne vždy jsem hercům věřil jejich výkony a mělo to pár (vážně jen pár) hluchejch míst, ale celkově to bylo tak milý překvapení, že jsem až čuměl. 90%

• 21.7.2015  03:34
    Good Mythical Morning (TV pořad) (2012)

Momentálně jedna s mých nejoblíbenějších show. Hlavní dvojice (Rhett & Link) se neuvěřitelně doplňují a jsou ve své show úžasně kreativní. 95% Můžete sledovat každý všední den (!!) na: www.youtube.com/goodmythicalmorning

• 4.3.2015  23:53
    SLC Punk! (1998)

Tak tenhle smímek je neskutečnej. Divím se, že ho zná tak málo lidí. Naopak měl nakročeno ke kultovnímu statusu. Předpoklady k tomu rozhodně měl; vyvolává protichůdné reakce, je dostatečně originální, dokáže něčím zaujmout, nepŕetvařuje se a nechá si diváka myslet o něm cokoli a pak pokračuje dál. Ale už je to kurva sedmnáct let, co tenhle film vzniknul, takže teď už se asi znova nechytne. Ale věřím, že kdyby vzniknul ještě o deset let dřív, určitá část populace k němu vzhlíží, stejně jako k třeba k Trainspotting. Asi prostě vzniknul na špatnym místě nebo ve špatný době a nebyl prostě první, který řešil podobná témata. Mně, mně se to líbilo. 90%

• 22.12.2014  23:19
    Interstellar (2014)

Interstellar mě zasáhnul. Už dlouho ve mně nezanechal žádnej film takhle silnej dojem a nedonutil mě přemýšlet o světě a o tom, jak to tady vlastně funguje. Asi třikrát se mi při něm stalo, že jsem se zabořil do sedačky a skoro nábožně vnímal postavy, bál se o ně a nechal se absolutně pohltit dějem. Přestože mi není nikdo z hlavních herců nikdy dříve vyloženě nepřirostl k srdci, u tohoto promítání jsem nemohl neobdivovat. Věřím, že to je i z velké části Nolanova práce, že to zahráli tak přesvědčivě. Z počátku jsem ještě o výjimečnosti filmu přesvědčen nebyl, ale potom, co se raketa vzdálila od Země jsem věděl, že sleduju něco brilantního. Zvuk na chvíli zmizel (doslova) a zůstal jen úžas a potřeba zjistit, co se se všemi stane. Netvrdím, že je to film pro všechny, ale pokud mu povolíte, aby se vám dostal od kůži, budete nadšeni. 95%

• 25.2.2014  00:06

Zvedám hodnocení na pět. Vlastně to byl nádhernej animák, kterej jsem si moc užil. Byl to takovej ten film, kterej se vám líbil, když jste se na něj koukali a i po skončení jste byli spokojení, jen jste si neřekli: "Tak tohle je jasnejch 5 hvězd". A pak vám dojde, že si na něj občas vzpomenete, že posloucháte písničku "Let it go" už po pátý dokola a že ho doporučujete dál, když se někdo začne bavit o filmech. Jasně, aby se to vyrovnalo top animákům historie, tak tomu asi ještě něco navíc chybělo, ale výborný hodnocení si to zaslouží. A rozhodně i ty nominace na Oscara. Třeba to i nějakou promění. 85% edit: Ha! Proměnilo to obě nominace, hustý!

• 7.2.2014  02:24

Ta hudba! U Everlong od Foo Fighters jsem měl 3/4 minutovej orgasmus. Neskutečně se mi to líbilo. Jsem vážně rád, že jsem na to šel do kina a už se těším, až to uvidím znovu. 95%

• 16.1.2014  00:53
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Smršť vtipů není nijak závratná, ale při sledování se nudit nebudete. Trošičku dolů to tedy táhne scénář, ale bohatě to vyrovnávají snad všichni zúčastnění herci, takže nechám hodnocení na velmi velmi hraničních 5 hvězdách. A pak Abby (Sinead Moynihan) je vážně neskutečně roztomilá. Sam (Laura Haddock) je taky nádherná, ale prostě mi tolik k srdci nepřirostla. 85%

• 12.12.2013  05:26

Prostě úchvatný. Zbožňuju, že je to natočený tak, že to (příjemně) překvapí i Tolkienofila, ale přesto se to drží příběhu a zaujme to i člověka, který je příběhem Hobita nepolíbený. Celý je to pojatý moderně, akční scéna střídá klidnější a vtipná hluboce mrazivou, ale stejně je z toho cítit krása J. R. R.-ovy klasické tvorby. Peter Jackson prostě umí. Druhý díl mě bavil snad i víc než jednička - přesně ve chvíli, kdy si člověk začne říkat, že už by se mohlo začít dít něco vážně epickýho, přijde na scénu Šmak. A ten je prostě skvělej, skvělej, skvělej. Nesedělo mi pouze to, že si počínal chvílema poměrně naivně na to, jak má být inteligentní. Ale jinak byl zpracovanej prostě neskutečně. Hlas, vzhled, velikost, majestátnost, domýšlivost, lakota, to vše z plátna přímo tryskalo. Nevím jestli jsou herci bezchybní - do příběhu jsem byl tak ponořen, že jsem je vnímal jen jako dané postavy a o něčem takovém jsem ani nestihl přemýšlet. Všichni mi tam ale seděli skvěle a nerušil nikdo z nich. Někteří se dokonce překonávali! Oproti jedničce byli všichni trpaslíci mnohem více různorodí a zajímaví a nefungovali pouze jako doprovod Bilba, Gandalfa a Thorina. Např. Balin se mi moc líbil a Kiliho aférka je zajímavým kořením příběhu. Medděd se vyskytl až na moc krátkou dobu, ale on víc prostoru asi ani nepotřeboval. Dodal poníky a odfrčel. Ale aspoň tam byl, na rozdíl od např. Toma Bombadila ve Společenstvu. Elfové se pro mě zcvrkli pouze na novou postavu Tauriel, protože Evangeline Lilly je prostě neskutečně krásná. Nepůsobí tak majestátně a důležitě, jako třeba Arwen v první trilogii, ale dostala spoustu prostoru a je to jen dobře. Rozhodně není nudná a bez ní tam vlastně ani žádná ženská postava nebyla. Legolas je slabší než v LotR, ale ve scéně na sudech je perfektní a ta je také díky němu jednoznačně jednou z nejlepších v celém filmu. Nakonec jsem vážně rád, že je Hobit roztáhnutý na tři filmy. Protože první dva byly zatím absolutně boží a věřím, že třetí prostě nemůže zklamat a bude pořádným orgasmem celé série. 100%

• 5.11.2013  15:29
    Rivalové (2013)

Nikdy jsem nechápal povyk okolo Formule 1. Teď už ho chápu. 96%

• 19.9.2013  15:06

Neskutečně originální. Miluju, když absolutně nevím co bude následovat a přesto to pak dává smysl.

• 7.9.2013  23:06
    Kick-Ass 2 (2013)

já jsem byl až moc nadšenej po skončení! Fakt mě film upřímně bavil a vůbec jsem nečekal, že se do toho tak vžiju. Jedničku už jsem si tolik nepamatoval, ale jelikož byla hlavně o akci a o hláškách, tak mi stačilo, že jsem znal hlavní postavy. Nejlepší je na filmu asi výběr herců. Všichni jsou skvělí, sympatičtí a hodící se do svých rolí. I dialogy jsou napsaný luxusně, prostě člověk může vypnout a nechat se vtáhnout. Jediná opravdová výtka jde ode mě k přílišnému násilí. A to říkám jako člověk, kterému ve správném filmu nějak zvlášť nevadí a špatně se mu z něj nedělá. Ale sem se to prostě nehodilo. Kdyby něco jen naznačili, tak by asi udělali líp. Nevim jestli se to do budoucna bude ještě stupňovat a za pár let bude i v amerických animácích spousta krve a sexuálních narážek, ale do filmů tohodle typu se to prostě nehodilo. Bojím se, že ve mě Kick-Ass 2 nezanechá nijak hluboký dojem, ale svůj účel (pobavit) splnil na jedničku, takže se přikláním k maximálnímu hodnocení. 85%

• 11.8.2013  23:36
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Nemám rád lekačky, ale tohle bylo nápaditý a chytrý. Na rozdíl od odkazu, který do svého komentáře přidal pan Hnědý >:(

• 3.3.2013  16:13

Top animák! Originální příběh sice přímo nesršel vtipem každou vteřinu, ale o to lépe pak každý gag vyzněl. Tvůrci také velmi vkusně do příběhu zapracovali několik Škyťákových vztahů (drak, holka a táta), které občas vyzní tak trochu nuceně, ale tady se vše povedlo na jedničku. Nechybělo napětí, zápletky, ani pěknej příběh. Tohle by bejvalo stálo za to vidět v kině... No, tak možná na dvojku pudu do kina. 90%

• 15.1.2013  23:20
    Mad Love (TV seriál) (2011)

Pět hvězd si to objektivně asi nezaslouží, ale já se u toho bavil vážně hodně a těšil jsem se na každej další díl. Ale teda: vážně nejde nezmínit HIMYM, páč Jason Biggs (Ben) je úplnej Ted; což je asi moje hlavní výtka. Nejhorší je, že má úplně stejnej hlas. Kdyby tam producent dosadil někoho jinýho (ne že by byl Jason špatnej. Naopak. Ale prostě to tu už bylo) a tu postavu scenáristi postavili nějak jinak, Mad Love se mohlo klidně uchytit. Je to hrozná škoda, potenciál tu byl. 85%

• 6.1.2013  18:36

Zvedám na pět. Nádhernej film!

• 27.12.2012  00:20
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Po dlouhý době moc pěkná česká pohádka. Originální, vtipná, no nemůžu si stěžovat.

• 25.12.2012  03:02

Po druhém zhlédnutí zvedám na pět hvězd. Perfektní romantická komedie. edit 22.12.2014: a po čtvrtém zhlédnutí na Love Actually nedám dopustit. Prostě bezkonkurenční ve svém všeobecně platném sdělení o vztazích a lásce.

• 15.12.2012  19:31

100% ještě teď, několik dní po prvním zhlédnutí (půlnoční premiéra) vzpomínám na to, jakej to byl úžasnej film. 3D se taky neskutečně povedlo, vypadalo to úžasně přirozeně a do filmu mě to ještě víc vtáhlo. Jedinou vadou na kráse byl dabing písniček. To prostě nezkousnu. Proto na to jdu zejtra znova, ve 2D a s titulkama. Edit 16.12.2012: originální znění je největší vůně! Dabing nikdy více. Stále 100% - i přes pár drobných výtek, jež zmiňují ostatní uživatelé, je to prostě perfektní film. Edit 12.12.13: zpětně si sám pro sebe snižuji na 99% - dvojka mi ukázala, co přesně tady chybělo.

• 10.12.2012  00:44

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to prostě fakt líbilo, a ač jsem to měl ze začátku pouze jako takovou kulisu, která běžela ke konverzaci, postupně mě film pohltil. Animace těch transformerů byla prostě neskutečná, je vidět, že už na to Bay dostal asi neomezený prostředky. Hlavní dvojice v pohodě, i v jedničce mi tam oba seděli. Příběh dostatečně epickej, ale nějak zbytečně nesrozumitelnej, prostě pohodová americká (a to je myšleno pouze LEHOUNCE pejorativně) pecička. 87% (Ten konec už byl jenom asi už trošku moc emotivní, ale to mi nezkazí zbytek filmu, že jo)

• 28.10.2012  20:14

Film, který bych (pokud tam již není) zařadil do knihy "1001 filmů, které musíte vidět". Sofistikovaný brilantní snímek. 95%

• 28.10.2012  20:10
    Skyfall (2012)

Po k-uzoufání-debilně-sestříhaném Quatum of Solace přichází Bond jak má být. Zajímavá prostředí, chytré zápletky a klasicky skvělá produkce dělá ze Skyfallu mainstreamový hit, který se ale bude líbit i kritikům. 90%

• 24.10.2012  23:55

Perfektní bondovka. Jedna z mála, která mě dostala, ale fakt se všim všudy.

• 24.9.2012  13:38

Jeden z nejlepších snímků natočených kolem poloviny minulého století. 90%