• Krátkometrážní

Frekvence (2000)

Velmi typické americké krimi, které by mě normálně nemělo čím zaujmout, táhne nahoru zajímavé pojetí časových hrátek. Oba hlavní herci jsou prazvláštně nevýrazní, a i když potenciál určitě mají, nedokáží ho dle mého dostatečně naplnit. Film má ale tu výhodu, že neustále graduje a po vlažnějším začátku se pomalu, ale jistě, dostaneme do tempa, které vydrží až do finále. 70%

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Já ti nevim, mě teda Angelova magie nepřijde nijak extrémní a už vůbec ne výjimečná. Spoustu triků už jsem viděl (ať už lehce obměněný nebo úpe stejný) někde jinde a ty jeho vlastní triky jsou dost slabý. Jako chápu, že je těžký se prosadit a přijít s něčim novym, ale Chrisovi se to prostě nepovedlo. 30%

Drive (2011)

Na Drive jsem se moc těšil, ale místo honiček v autech a akce, již jsem očekával, jsem dostal romantickou zápletku, překvapivé množství krve a poklidné roztahané tempo. Na pomalejší tempo jsem si po půl hodince zvykl a bral jsem to jako režisérův záměr, ale samotnej obsah a děj mě nechal mírně chladným. Ne že bych se nudil, film to byl celkem nadprůměrnej, ale podle mýho si nezaslouží 82%, které tady na čsfd momentálně má. Radši už nebudu dělat unáhlený závěry předem a pak možná budu mít z filmů lepší pocit. Takhle převládá mírný pocit zklamání. 69% edit 29.1.2012 Je to zvláštní, ale s mírným odstupem si uvědomuju, že ve mně Drive zanechal mnohem víc než jsem si původně myslel. Navíc ústřední song A Real Hero je naprosto boží a dostává mě pokaždý, když si ho pustim. Musím se na to podívat znovu, až na to budu mít tu správnou náladu. Zatím hodnocení zvedat nebudu, i když mě to fakt fakt láká edit 11.6.2012: po nedávném druhém zhlédnutí zvedám hodnocení na 4*. Za tu dobu jsem tento film navíc několikrát doporučil dál, což u tříhvězdičkových filmů rozhodně běžně nedělám, takže to ve mně určitě zanechalo super dojem.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Když tohle bylo v kinech, tak jsem v jednom zrovna dělal a na pár scén jsem se vždycky těšil. Sice to nedosahuje kvalit Snowborďáků (potažmo Rafťáků), ale když jsem měl jít zčeknout nějak sál, tak mi nikdy nevadilo, když tam zrovna běžel Ro(c)k.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Ještě nedávno se mi to docela líbilo, ale nějakou zvláštní shodou náhod nemůžu najednou tenhle pořad ani vystát. Vydrův hlas mě trochu sere, ale to ani zdaleka není tak zlý, jako to co vlastně se spolu-moderátorkou povídá. Tak slaboduchý komentáře už jsem dlouho neslyšel. Navíc ty soutěžící jsou většinou 50 letý maminy od rodiny a k tomu přihoděj nějakýho mladýho týpka, aby se jako poměry vyrovnaly. Jenže kvůli tomu si ty soutěžící vůbec nerozuměj a retardovaně tam na sebe kvákaj a ve skrytu duše se nesnášej. A na to mě fakt nebaví koukat. Hodně hodně mě láká dát jednu hvězdu, díky tomu, že to je o jídle (takový pořady jsou většinou fajn), ale dneska budu zlej a nechám tomu odpad!. Sorráč, no. edit 28.1.2012: moje minulé hodnocení bylo možná trochu zaujaté a přísné, protože těsně před tím jsem viděl nějakej díl, kde byly tak neskutečně nesympatický ženský, že jsem měl chuť jim ty jejich názory narvat zpátky do krku společně s porcí jejich nechutnýho jídla, ale po pár dalších dílech uznávám, že ne všichni soutěžící jsou absolutně debilní a občas se na to dá i koukat. 20% edit 10.11.2012: Neplést s VIP prostřeno! To je kvalitativně úplně jinde. Známý osobnosti to pozvedávaj fakt hodně (osobně bych VIP díly hodnotil tak 60%). Nic to ale nemění na tom, že na běžný díl bych se už jen tak nepodíval.

U mě dobrý (2008)

Konec pěknej, ale jinak u mě smutný. Celkem hořká komedie, mimo to ale pěknej českej počin. 70%

Memento (2000)

Tomu řikám parádní kriminálka! Měl jsem si o tom předtím přečíst víc, abych věděl do čeho jdu a už od začátku se pekelně soustředil. I tak jsem si to ale užil. Jelikož jsem přemejšlel celou dobu naplno, tak mi film uběhl, jako by trval slabou hodinku. Žánr detektivek sice obecně moc nemusim, takže i přes nesporný kvality mi subjektivně na filmu pár drobností vadilo, ale Memento je prostě pecka. Těším se, až se na to podívám znova. 85%

Kramerová versus Kramer (1979)

Film přesně dle mého gusta. Nemůžu si stěžovat snad na nic. Celý to mnou proplynulo, jakobych se nekoukal na film, ale příběh reálných lidí zasazený kamsi do New Yorku a klidně bych se nechal unášet i o hodinu déle. 92,5%

Spider-Man 3 (2007)

Po druhém zhlédnutí snižuju hodnocení na tři hvězdy. Efekty jsou tam sice úžasný, ale jinak je to poměrně kravina. Normálně by mi to nevadilo, ale Spidey trojka si prostě hraje na něco, co není - na kvalitní film. Jenže je to prostě obyčejnej blockbuster, kterej se snaží jenom ždímat prachy.