• Krátkometrážní

Grindhouse: Don't (2007)

Nápad docela dobrej, provedení nikterak zdařilý.

Nejtajnější přání (2008)

No tyvole, to bylo blbý. Kdyby tam nebyl Michael Cera, tak si to NIKDY nestáhnu (navíc ta scénka, ve který se objevil, byla vážně nudná). Ale co, stalo se a už s tím nic neudělám. Dokoukat se to dalo, ale že by mi to něco dalo, tak to by se zase říct nedalo. 35% P.S. Jediný, co mě vážně pobavilo, byl tlustej týpek (Andy Milonakis) a umělá vagína.

Já jsem Harry Potter (2010)

Parádní ukázka moderního suchého anglického humoru. Vemte to s nadhledem a rozhodně se bavit budete.

Partička (2011) (pořad)

Ne že bych se smíchy přetrh' u každé scénky, ale občas se to prostě povede a Partička mi poměrně neotřelým improvizačním humorem polechtá bránici. 51%

Román pro ženy (2004)

Relativně neznámá herečka Zuzana Kanócz hrála skvěle, kameře se vyloženě líbila (a mě ostatně taky) a ... Kua, teď jsem zapomněl co jsem chtěl říct... Neva. Jo, už vim, že prostě byla skvělým oživením "zajetých" českých herců. No, Vašut hrál sice dobře (přece jenom je to už pan herec a má za sebou kotel filmů), ale tak nějak jsem mu to nevěřil a některý repliky z něj šli hrozně strojeně. Ale jako hodil se tam. Simoně Stašové role sedla dobře, ale jelikož hlavní pozornost byla upřena na její filmovou dceru, tak se neměla moc jak projevit. V menších rolích mě jak Donutil, tak Něrgešová velmi příjemně překvapili. Děj nebyl nikterak složitej, ale zase ne nudnej (Viewegh umí) a celkově mě fakt bavil. Přestože jsem od nejpopulárnějšího českého spisovatele četl docela dost knih, Román pro ženy jsem si nikdy z knihovny nepůjčil (možná i kvůli jménu - nebudu to přece kua číst, dyž to nejni pro mně, né?). Právě proto jsem se na film docela i těšil a rozhodně jsem nebyl zklamán. -- Pokud jste průměrná Češka od dvaceti let výš, tak vězte, že se vám tento filmový Román bude líbit. Přece jenom jste cílová skupina, tak by bylo hodně špatný, kdyby se film úplně minul "účinkem". A jelikož mám k Vieweghovi opravdu kladný vztah, tak mě film taky celkem chytnul a rozhodně bych se nebránil, kdybych se na něj měl v budoucnu podívat znova. 75%

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

Vtipné, chytré, skvělé! Mádl i Voříšková jsou oba prostě výborný, příběh je zábavnej, vtipy celkem originální, celý je to aktuální, vlastně ani nemám co vytknout. Jako studentská práce je to prostě excelentní. Je vidět, že se Kotek při hraní naučil i režírovat. Nebo za tu kvalitu můžou jenom hlavní protagonisti? Nevim, ale neskutečně jsem si to užil. 90%

Jsem do tebe blázen (1992) (seriál)

Občas o tento seriál zavadím ovladačem, když přepínám kanály a většinou přepínat přestanu. Helen Hunt hraje svou roli fakt neskutečně, až bych jí věřil, že taková doopravdy je i v reálném životě. Humor je nevtíravý a spíše úsměvný než třeskutě vtipný. 70%

Tajemství nesmrtelných (2002)

Přiznávám bez mučení, že kdyby v tom nehrála roztomilá Alexis Bledel, již znám z Gilmorových děvčat, tak bych o tento film nezavadil ani pohledem. Ale zavadil jsem, podíval jsem se na to, a přestože to byl tak o 500% víc dívčí film, než ten, který bych si běžně pustil, tak se mi to docela i líbilo. Alexis vypadala tak na 11, i když jí v té době bylo už celých 21 let a nijak zvlášť neexcelovala (teda až na mimiku. Párkrát nemusela vůbec nic říci a stejnak jsem přesně věděl, jak se její postava cítí), ale stejně se mi líbila :) Ostatní herci byli dost nevýrazní a samotný snímek mnou proletěl dost vlažně. Zaujalo mě vlastně jen téma nesmrtelnosti, o kterém jsem vášnivě uvažoval po celou dobu filmu a poté se i chvilku bavil s mou spolu-divačkou. 50%

Obchodník se smrtí (2005)

Normálně Cage moc nemusim, ale tady mi byl podezřele sympatickej. Asi to bylo tim, že měl relativně zápornou roli...